i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod petr22 » 22 črc 2019 23:38

Nechtej, abych ti predvedl, jak diagnostickou sadou prectu provozni data z nefunkcniho procesoru.......
To, ze to prodejce nezajima je jedna vec, neznamena to, ze to nejde. To same plati o desce.

https://www.youtube.com/watch?v=F2bDvI2LQRk&t=86s

Kde je ten vyrazne vyssi vykon Intelu v drtive vetsine her (93 vs 87 fps nepocitam) ?

Dokonce v CS:GO, doted domene Intelu, ma Ryzen vice fps:
https://www.youtube.com/watch?v=hawJtoQKngM

Tohle nema smysl, at se tazatel rozhodne sam, informaci ma nejspis podstatne vic, nez chtel.

Ja osobne bych Intel nekupoval uz kvuli vyrazne nizsimu potencialu pro upgrade v budoucnu (nutna vymena desky).

Reklama
Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Azmir » 22 črc 2019 23:47

Věřím že jeden náhodný zdroj z youtube, kde je rozdíl v rámci chybovosti, se ti líbí, ale na druhou stranu, z něj ani jednou nevyšel ryzen nějak zásadně vítězně a když vitězí, tak intel má lepší minimální fps nebo naopak a vždy je rozdíl tak malý, že jak říkám je sotva v rámci chyby.

To že to taktování prodejce nezajímá bych řekl že je naopak velice důležitá věc. Protože tím tvůj argument padá. Navíc jak už sem říkal, je to snad to poslední co se ti v pc pokazí, pokud nemá nějakou výrobní vadu, kterou ti ovšem kdyžtak vyreklamují at si to taktoval nebo ne...

Nemá to smysl, protože si jedeš furt tu svoji. Myslím že těch testů jsem viděl víc než ty a kdyby byl ryzen 3600 herně lepší než 9600k, už mi hučí doma v pc, tomu věř.

Ted si zkus k tomu tvojemu videu zvýšit frekvenci 9600k o blbých 100-200 Mhz a hned bum je před tvým ryzenem a nedejbože jak mu dáš lešpí než ty 3000 MHz paměti v testu. Myslím že už s 3600(které se uvádějí pro amd jako ideální) by byl rozdíl opět větší ve prospěch intelu.

Dyť sme tady dávali video z gamers nexus. Máš tam hodnoty se smt, bez smt, s OC, bez OC porovnání s ostatníma proceory ne jenom s jendím a většinou taky OC/ne OC. Myslím že je vidět jasně co je herně lepší ;-) https://www.youtube.com/watch?v=7AbNeht4tAE
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Michael850 » 23 črc 2019 07:43

Osobně bych šel do Ryzen 3600 a zbytek dotaktoval na úroveň 3600X. 3700X už nemá moc smysl jako herní procesor. Ale pokud to je jen na hry a i5 9600K opravdu seženeš za 5K, také nemusí být špatnou volbou, zvlášť na takový refresh rate.
Off Topic
Pokud chce Zen 2 tak mu jaksi nic jiné než Ryzen 3600 nezbývá a celá 3600 není snad jen o tom, že dostaneš SMT a 12 vláken. Opravdu mě fascinuje logika toho přemýšlení, u Ryzenu je strašný problém, když přijdeš o možnost multitaskingu, ale je zajímavé, že v případě i5 9600K se tento defekt považuje snad i za výhodu. Holt když to snižuje výkon, tak to musí být, i5 9600K nám přece za každou cenu musí vyjít co nejlíp. Opravdu se nemůžu ubránit pocitu, že jsi prostě jen skalní fanoušek Intelu a musíš si ho za každou cenu vždycky ubránit a běda jak ti na plyšáka někdo sáhne, horší jak kudlou do zad... Vypnutí SMT nebo HT u her samozřejmě pomůže, když je stejně jinak nevyužiješ, pokud víš, že to pro tebe opravdu nemá žádnou přidanou hodnotu a nedokážeš to smusluplně využít, tak se to prostě vyplatí zakázat. Nějak nechápu, proč by se nemohlo, pokud by to u někoho výkon jen degradovalo. U Ryzenu máš co na vypnutí, takže to zvýší výkon, u Intelu nemáš nic, takže ani nic takového nehrozí. Azmirovi by to nemělo dělat zas takový problém, když při každém zapnutí hry údajně vše vypíná, tak jednou vlézt do UEFI už snad nebude taková přítěž. Zbytek si ale může užít to, že si nemusí moc dělat hlavu s tím co jim jede na pozadí (spousta lidí ani pořádně neví, jak se to ukončuje, myslí si, že vše stačí zavřít jen křížkem a když to zmizí z lišty, tak mají vyhráno, ale vůbec si neuvědomují, že plno aplikací pořád jedou na pozadí a tímto způsobem se to jen minimalizuje, pak se jenom diví, proč to ten den jede hůř než včera a jediné řešení je restart, aby jim to najelo zpátky s "čistým štítem", pokud není teda v systému někde nastaveno, aby se něco spouštělo automaticky, v tom případě si moc nepomůžou a začíná panika co se děje), při zapnutí hry jim nepůjde výkon do kytek, Ryzenu prostě nemusíš přichystat takové laboratorní podmínky, aby dokázal odvézt pořádnou práci, což mi přijde jako dost zásadní výhoda.
Vzhledem k ceně dáš lepší paměti spíš Ryzenu než i5 9600K, můžeš to obkecávat jak chceš, ale i5 9600K je prostě výrazně dražší a hlavně taky z rychlých pamětí dokáže dost vytěžit.
Jinak počkal bych ještě na nějaké ty optimalizacemi, přeci jen Zen 2 je zas úplně nová architektura a musí se zas v podstatě od znova, takže Ryzen ještě bude výkon nejspíš nabírat ještě nemáš nic pořádně vyladěné.
Ale tady ty flame wary a defending Intelu už mi přijde fakt mimo, jakdyby už toho nebylo všude dost a furt má někdo potřebu to rozjíždět pořád dokola a dokola, i když je každému jasné, jak to opět dopadne. Ten kdo chce prostě za každou cenu Intel, tak ten už si důvod pro něj prostě vždy najde a já mu ho přeju, když to někoho tak hřeje u srdce ho mít, ale cpát to i ostatním mi přijde už zbytečné, každý kdo pochopí výhody Ryzenu, tak jde do něj a že těch lidí už je.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Azmir » 23 črc 2019 08:11

Ale flame wary rozjíždítě furt ty a petr, já se to snažím korigovat reálnými čísly a že ne fvždy to je tak černobílé jak z toho prezetujete, protože mi přijde že se z toho za každou cenu snažíte udělaz AMD forum. Já proti AMD vůbec nic nemám právě naopak, ale vy z něj děláte to nejlepší a že nic lešpího není a vůbec neberete v potaz vždy všechny faktory. Navíc petr pak přijde s tím že ryzen je vlatně výkonější než 9600k ve hrách a to snad i ty musíš se sklopenýma ušima přiznat, že to tak prostě není. Takže pouze se snažím poupravit lži, které tu jsou zase tvrzeny jako fakt, což mi prostě sorry na odborném foru vadí, když jste si tu stokrát hráli jak je ta odbornost důležitá, ale odborník se má snažit být nezávislý. Chápu že jste s ryzenu nadšení, já si ho chtěl koupit, ale zjevně vaše nadšení nesdílím, jinak jak už jsem řekl, už by mi jel v kompu. Nesnažím se ohýbat čísla jako často vy. Nemám problém pžinaz že ryzen je levnější a lepší volbou v drtivé většině případů. Tady bohužel zase padlo že herně je ryzen lepší, což není a to mi vadí. Proto xbs i já jsme napsali, že záleží na využí a pokud pokud ty vlákna jakožto jediná výhoda ryzenu kromě ceny využije, at jde do něj. V tomhle případě má možnost mít 9600k levněji než ryzen a vypadá to že jako workstation PC sloužit nebude ale spíš k hraní, tak proč nevzít to na hraní lepší. To že 9600k vlákna nemá, tak přece neznamená, že když si koupím ryzen, tak je budu vypínat taky. Už jsem napsal. Nikdo normální, kdo si koupí ryzen, si nebude SMT vypínat, pokud mu jde o každé fps ve hrách a SMT nevyužije, nemá pro ryzen důvod. Takže nevidím důvod proč by se to mělo vyzdvihovat jako nějaká výhoda, že s vypnutým SMT a bez OC a spomalýma pamětma aaaaaaaa pak možná porazí intel o 2 fps, bravo. Úpravou podmínek pro ryzen si získal téměř vyrovananý boj, když ted upravíš podmínky pro intel, buuuum jsme na míle daleko, tak at se tu nikdo nesnaží tvdit, že je ryzen 3600 herně lepší procesor než i5 9600k. Ano pokud využiješ maximum z ryzenu a minimum z intelu, tak se možná vyrovanjí. Pokud necháš oba v základu, intel je lepší. Pokud oba nataktuješ + dodáš dobré paměti, intel je opět většinově jasně lepší. V téměř každém ověřeném testu i skalní fanoušek ryzenu jako gamerx nexus ti ve videu řekne, že jsme se sice přiblížily, ale pořád je intel herně lepší. Tady je možnost ho zakoupit za lepší peníz, takže poslední výhoda ryzenu a to SMT, která nám zbývá, vzhledem k absenci nějaké pořádné práce, co by ho využila taky padá. Takže sorry že nevidím zde 100% jasný důvod jako vy dva proč volit ryzen. Jak vidíš, ostatních 10 vláken, kde byl ryzen doporučen sem neřekl ani mák, protože není důvod a ryzen 3600 je opravdu do většiny sestav za běžných podmínek lepší volba. Takže bych možná prosil pouze mírnit nadšení vůči ryzenu a nenechat se vždy nutně unést, jako že nic lepšího není za žádných okolností pro nikoho. To samé u grafik. Sry ale Radeon 5700 XT + accelero = grafika bez záruky za skoro 13k? Nvidii nemusím, kvůli jejich cenové politice, ale to už bych si za ten vyšší výkon, pořádný chladič z výroby a neztracení záruky ten litr připlatil. Nemluvě o nějaký "fíčurách", které má nvidia prostě zatím stále lépe udělané. Nějaké rtx a další drobnosti už je jenom bonus.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
Titan-GT
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Titan-GT » 23 črc 2019 08:19

Já bych šel do Intelu
Hodil na tekutý kov :twisted: dal tomu pěkný OC 5GHz a více, pořádný ramky aspoň 4266MHz
Hry poletí jedna báseň a vše okolo také
U Amd mě láká jen nejvyšší, nedostupná řada. Jinak mě nebere.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Azmir » 23 črc 2019 08:25

Delid je drahá a zbytečná sranda. Pokud by si ho dělal sám nebo někdo přes koleno, je to i relativně rizikové. Navíc 9600k většinou zvládá přes 5 GHz s přehledem i bez něj. Paměti s vysokovou frekvencí bohužel nejsou, max někde visí pár kouseků za šílené ceny. Bdie skončily. Takže se selušnýma pamětma 4000+ MHz teď může bý problém, pokud člověk nechce tasit hodně peněz. To radši vzít něco levnějšího a nataktovat k 3600 MHz, popřípadě mín s lepším časováním, záleží na co člověk natrefí. Jinak 5+ Ghz a takové paměti intel samozřejmě ve hrách letí, ale ne každý zase jenom hraje, pro někoho vlákna u ryzenu můžou být mnohem větší výhoda než vyšší herní výkon. Nejvyšší řady ryzenu i intelu mají snad cenu jenom pro ty, co je práce na pc vyloženě živí nebo mají fakt hodně peněz.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Michael850 » 23 črc 2019 08:28

No já si myslím, že tady každý moc dobře ví, kvůli jaké nejmenované osobě se to vždy takhle rozjede, protože ve všech jiných tématech, kde není, není ani žádný flame, tak to je potom asi nějaká chyba v matrixu. Opravdu odvážné z toho obviňovat druhé, každý by si měl raději uklízet před vlastním prahem, všichni jsme uznali, že za tu cenu nemusí být na ty hry špatný kauf ani ten i5 9600K, ale ty máš opět problém, stačí aby někdo jen trochu nastínil, že by i přes to nemusel být úplně špatný zas ani ten Ryzen 3600 a už je zle a oheň na střeše. Přitom je to stále o tom samém jak na kolovrátku. Sorry, ale zbytek už číst asi ani nebudu, natož na to reagovat, na todle už začínám být asi moc starý, abych měl energii se o tady tomto furt tak dohadovat a akorát tu bude zas šílený zmatek (no on už je).
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 23 črc 2019 08:32, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Azmir » 23 črc 2019 08:30

Můžeš mi napsat, kde petr napsal, že 9600k bude dobrý kauf v tomhle případě? Děkuji. To psal xbs ne petr. Co vím, tys přišel až dneska a jenom si tomu přilil. Petr se snažil obracet už zde několikrát probírané fakty.

Pokud na to nebudeš pokrytecky odpovídat a nejsi schopný napsat kde petr napsal, že je to dobrý kauf, když to napsali "všichni", tak si zameť spíš před vlastním prahem, když člověk přímo před tvýma očima vyvrátí lež, co jsi zase použil k falmu a ty se radši rozhodneš neodpovědět, protože nemůžeš najít odpověd, kterou si chtěl a posloužila ti k flamu. A nerozdmýchávej flame, který je rozjetý špatným směrem i když jsme už mnohokrát vyvraceli, že to tak není, jak se to petr snaží tvrdit a myslím že souhlasil i xbs, že vše není tak vždy černobílé ve prospěch AMD, jak petr a nyní i ty prezentujete. Já se nesnážím ohýbat fakta a lhát, jenom aby mi to jednou dobře vyšlo. Jsem reálný kupující, který se na základě faktů rozhoduje při výběru a výběr bohužel jasně pro AMD stále vždy nehovoří, tak se s tím smiřte.

Takže abych to ukončil na závěr a pouze vyvrázil lež o kterou mi šlo, když už michal nebude dál flamovat, at to uzavřem. 9600k je herně lepší volbou než ryzen 3600, pokud jeho majitel chce. Takže pokud ho můžeš mít fakt za takovou cenu a PC bude víc herní než pracovní, šel bych spíše do 9600k a na jeho potenciálu mu pak přidal lehkým OC.
Naposledy upravil(a) Azmir dne 23 črc 2019 08:47, celkem upraveno 1 x.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod petr22 » 23 črc 2019 08:47

Opakuji - vykon ve hrach je prakticky STEJNY, vykon pri matematickych operacich
jako je export fotek je vyrazne vyssi u Ryzenu (20.000 vs 13.500 passmark bodu),
pricemz Ryzen ma podstatne lepsi potencial na upgrade - 3900x nebo 3950x az klesnou
ceny.

Pokud mame povazovat za fakt ze Intel je vyrazne vykonnejsi ve vsech hrach nez AMD,
chceme videt i benchmarky, kde by to nebylo skoro ve vsech hrach na stejno plus minus
par fps, coz jsou vsechny odkazy co jsem daval ja (Ryzen 3600 vs 9600K).

Je to stale to same dokola - PUBG a overclocking, pricemz oboje naprostou vetsinu
tazatelu zajimat nebude. To same tekuty kov a jine beznymi uzivateli nepouzivane
metody.

Zpatky na zem - tazatel chtel pocitac na bezne pouziti s dobrym pomerem cena/vykon.
Jsem si jist, ze kdyby chtel co nejvic fps v PUBG, tak to napise.

Jenze nema smysl se ptat, kdyz v kazde diskuzi tazatel najde 50x slovo PUBG. Ja chapu
ze nekdo ma launcher na PUBG ve spusteni po startu, ale jsou lidi - a tech je vetsina -
kteri PUBG bud nehraji, nebo jim par fps navic nic nerika.

Az Intel dokaze vyrobit procesor, ktery je technologicky na urovni 7nm Ryzenu (Ryzen 3600
potrebuje 100W, Intel podstatne vice), tak to muze byt zase opacne. Lec Intel toho schopen
neni a dlouho nebude.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 23 črc 2019 08:56, celkem upraveno 1 x.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Azmir » 23 črc 2019 08:54

Benchmarky tu máš od gamerx nexus, další najdeš na youtube, nemáš zač. Pubg bylo pouze zmíněno jako hra která silně využívá procesor a byl v ní rozdíl největší, každý pubg nehraje, ale co když bude chtít a nebo podobnou hru? Pořád je to jedna z nejhranějích her na světě, proč by jí nemohl hrát? To se má omezovat? Jako mám amd tak nebudu hrát pubg nebo co tím chceš říct? Rozdíl tam je a je velký, vb pubg je pouze největším, ale tobě ani rozdíl 40% fps nestačí, pro vyjasnění pojmu lepší ve hrách. Ale když je lepší v passmarku, jo to zajímá určitě každého uživatele, fakt používáš pouze co sr ti hodí, to už je fakt komedie :D

K tvému zpátky na zem, jak jsem napsal. Otevři si test na alze a otevři si všechny testované hry na gamerx nexus ve všech rozlišení. Dostaneš pravděpodobně desítky čísel. A ted mi řekni v kolika z těch desítek čísel že všech těch her(pubg tam není snad nikde, netřeba plakat) vyšel ryzen 3600 ve stocku lepší než 9600k ve stocku. Předpokládám že moc víc jak 20% titulů to nebude, ale ty z toho třeba zvládneš vykouzlit jiné čísla a nebo si vybereš zase nějaké jedno náhodné? To jsem zvědav. Jestli chceš a je to na tebe vysoká matematika. Rád ti ty benchmarky projdu,všechny hry, spočítám kdo kolikrát vyšel jako vitěz a pak ti to tu dám a myslím že už dopředu víme, že to číslo ti do tvého "ryzen 3600 je herně lepší než 9600k" zaopadat moc nebude ;-)

K té spotřebě, 9600k na tom bude se spotřebou pravděpodbně líp, než ryzen 3600, takže bych se s tím moc neoháněl, aby se ti to nevymstilo. Ono až 9900k/9700k je termonukleární bomba ;-)
Přílohy
power-blender_r5-3600-review.png
Naposledy upravil(a) Azmir dne 23 črc 2019 09:10, celkem upraveno 2 x.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Michael850 » 23 črc 2019 09:00

Dovolil bych si zareagovat jen ba tu RX 5700 na konci aspoň něco nového a víceméně k tématu pokud tu RTX 2070S ještě nemá i když tu moc neohrozí už asi ani to XT RTX 2070S už je trochu jiná kategorie tak ale už je tsk k ní na půli cesty od RTX 2060S takže kdo ví. To riziko zamítnutí záruky a možnost její ztráty výměnou chladiče je úplně stejná jako v případě taktování pokud ji doneseš na reklamaci s původním chladičem tak aby ti ji kvůli tomu zamítli tak by museli vyloženě prokázat že jarta bxka zrušena kvůli té modifikaci, třeba když budeš mít úplně usmažené VRM na uhel tak to je asi jasné že se to stalo kvůli špatné montáži. Ale chápu, že tato možnost se ti už nehodí do krámu, takže to s tou zárukou je ti tady najednou dobré. Někomu to AMD prostě musí ležet fakt hodně v žaludku, když musí od nich kritizovat úplně všechno, přitom nové Radeony jsou s Geforce už úplně za rovno a je to už jen otázka vyloženě preferencí, aspoň teda u her. Stačí kdyžtak už jen počkat na nereference, jelikož se RTX 2060S nedají pořádně sehnat, tak stejně nic jiné než čekat zatím nezbývá. Super jsou jen takové papírové uvedení, aby se o nich vědělo a neřeklo se, že se nedostavila ani žádná reakce, pokud by opravdu byly dostupné už teď tak dřív, tak je jasné, že čekat na RX 5700 už nemá zas takový smysl, ale ony nejsou. S tím aftermarket to je jen možnost to mít rychleji když nechceš čekat stojí to oak jako RTX 2060S výkon to má krapet vyšší (obecně je to těsně nad RTX 2070, 2060S je směřována spíš pod) a to chlazení je lepší než kterákoliv jiná nereference. Navíc ty drivery mi přijdou o dost zajímavější u Radeonu, to doostřování funguje všude a není třeba to učit nějakou neuronovou síť narozdíl od Geforce, mají nižší lag a ten jejich ray tracing u RTX je úplně k ničemu, v kolika hrách se ta jejich nastavba opravdu využívá, myslím, že na to mi budou stačit prsty jedné ruky, abych je napočítal, je to jen velká marketingová bublina, takový RT může počítat i ten Radeon, ale myslím si, že na to stejně nemá výkon ani jeden, aby se to dalo smysluplně využít.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 23 črc 2019 09:10, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: i5 9600K vs ryzen 3600x (hraní her, uprava foto)

Příspěvekod Azmir » 23 črc 2019 09:08

Vážně si přirovnal komplet výměnu chladiče na grafické kartě k OC procesoru? No tak pak už dneska nic víc úsměvného asi neusylším, já myslel že mi vyvrátíš tu lež co si napsal, ale chápu, ardši se přesuneš ke grafikám a tam OC procesoru přirovnáš k výměně chladiče na kartě. Jojo on to není vůbec viditelný mechanický zásah, úplně to samé jako když přepíše číslo v biosu, ach jo, to fakt nemá cenu.

Já AMd naopak moc fandím, nevím jestli to nevidíš a dej mi nereferenční 5700 XT za 11k a vezmu ji. Dej mi 3700x co má ale výkon ve hrách jako 9700k a stojí jako 3700x, hned dneska kupuju. Neleží mi v žaludku ani amd, ani intel ani nvidia. Jsem zákazník, co chce to nejlepší v rámci možností a ceny. Když chcu hrát a můžu mít levněji 9600k než ryzhen 3600, tak opravdu nehodlám být neobjektivní a doporučit ryzen. Pokud změníš nadpis a dáš ze závorky pryč to hraní, at o 9600k ani neuvažuje. Ale vám to asi nestačí. Jste moc zaslepení.

RTX 2070 super máš skladem na czc za 14100. O 2060s(11k na czc) tady řeč nepadla a vlákno vedle jsem ti psal, že 5700 mi přijde jako zajímavá volba a že mi přijde jako lepší volba než 2060super, jenom musí být slušně naceněny nereferenční verze. Nevím, proč máte tendenci si z toho brát jenom hate na AMD, který zde ode mě není vůbec přítomný. Naopak jdem pouze reagoval na nepravidvý hate od petra.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů