Doporučte RAM Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Doporučte RAM

Příspěvekod ITCrowd » 16 srp 2019 16:36

Ahoj,
po repasu mi zbyla deska GA-F2A55M-DS2 (rev 1.2): http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... 2rev_12#kf
Doposud běžela bez komplikací s RAM 2GB na Win7.
Chtěl bych koupit 2x4GB RAM a povýšit tak seniorský PC (P4 Prescott, WinXP, 3GB ram).
Můžete něco doporučit?
Díky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod ITCrowd » 16 srp 2019 19:03

Prosím, aby mi poradili hardweráři. Respektive, může mi někdo vysvětlit, proč mám kupovat paměti z bazoše za litr, když můžu (aspoň dle mě) koupit stejné (či podobné) nové z CZC?
Např.: https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-8g ... 86/produkt
Nebo se ty paměti k desce vůbec nehodí?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod Turion » 16 srp 2019 20:05

Na té desce půjde prakticky cokoliv UDIMM DDR3. Stačí najít inzerát s co nejlepší cenou za co nejlepší rychlost a časování. Já mám 2x4GB 1600MHz 1,5V bez XMP na horší desce a jdou přetaktovat na 2133+ při 1.65V, takže pokud je třeba, tak se dá výkon trochu popohnat.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod ITCrowd » 16 srp 2019 20:22

No mě jde právě o ty inzeráty.
Borec ty paměti nabízí za litr a czc taky za litr. Tak bych chtěl vědět v čem je rozdíl?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod xbs » 16 srp 2019 20:23

dle popisu desky to vypadá opravdu defakto na jakýkoliv DDR3 moduly, jediný omezení by mohlo bejt pouze dual rank provedení, kerý těžko jak zjistit... případně mrknout do QVL seznamu nebo prostě vyzkoušet první co tě napadly, v tomhle zkrátka nigdo stopro neví...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod Turion » 16 srp 2019 20:30

Tady jsou třeba lehce horší za 580,-. https://pc.bazos.cz/inzerat/108264199/4 ... Zaruka.php
Asi čína:).

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod RIKI22 » 16 srp 2019 20:52

Tak už iba raz.Aj socket 775 je pre DDR3.A skús na ňom použiť Fury alebo Savage.Budeš mať veľké šťastie , ak doska nabehne.Takže môže to vyzerať , že tam pôjdu hocijaké DDR3 ale môže to pri tom vyzerať aj skončiť.A len tak na okraj screen zo support listu dosky.Ale pre istotu nech to skontrolujú "hardweráři".
Přílohy
Kingston RAM.PNG

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod xbs » 16 srp 2019 21:15

tak nejlíp samozřejmě držet se QVL seznamu, ale pamatuju i případ, gdy podporovaný nefungovaly a ty co tam nebyly ani zmíněný zas jo, holt je to dost loterie, u DDR4 bych se už něčeho takovýho zdaleka nebál...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod ITCrowd » 16 srp 2019 23:22

Na compatibility list jsem se díval. A protože ty, co jsou v něm uvedené už se neprodávají, tak proto se ptám.
RIKI22 píše:Tak už iba raz.Aj socket 775 je pre DDR3.A skús na ňom použiť Fury alebo Savage.
Tohle ale není soket 775. Tak proč to sem pleteš?

Dodatečně přidáno po 14 minutách 22 vteřinách:
Tak v některých obchodech jsou ještě k dostání: https://www.czc.cz/corsair-xms3-8gb-2x4 ... _DDR3_1600
Jsou na compatibility listu. Tak předpokládám, že by měly jít.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod xbs » 17 srp 2019 09:27

jo, to bude nejrozumnější řešení... jaxem psal no, člověk může doporučit jiný, ale esli budou fachčit je ve hvězdách, jinej takhle kompatibilně problematickej komponent v kompu nejni :-D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte RAM

Příspěvekod ITCrowd » 17 srp 2019 10:54

No, on ten modul, co tam je, tak na něm nejde přečíst vůbec nic. Je tam jen nálepka Kingstom Value. Tak jsem si říkal, že za zkoušku by to možná stálo :-)
Každopádně dík za pomoc.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Doporučte ip kameru
    od mtc » 14 říj 2023 20:41 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1242
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 20:46
  • XBOX X - doporučte hru pro deti Příloha(y)
    od michal84 » 04 pro 2023 18:08 » v Herní konzole
    27
    9477
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 18:10

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů