Recenze Headset ASUS ROG Delta Core

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

winycz
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Recenze Headset ASUS ROG Delta Core

Příspěvekod winycz » 21 zář 2019 11:49

V dnešní recenzi se podíváme na headset ASUS ROG Delta Core, které jsou v prodeji již delší dobu, patří však stále do nejnovější řady herních headsetů společnosti ASUS.

POPIS
Headset ASUS ROG Delta Core je „jednodušší“ a zároveň i levnější verzí plnohodnotných sluchátek ASUS ROG Delta. Tento headset se jeví jako nástupce sluchátek ROG Strix Fusion 300 s nižší cenovkou.

Základ headsetu tvoří sluchátkové reproduktory ASUS Essence s průměrem 50 mm, neodymovými magnety a impedancí 32 ohm, jedná se tedy o velmi podobné reproduktory, jako v headsetech z celé řady ROG Fusion.

Reproduktory jsou ukryty v ergonomických náušnících ve tvaru písmene D, které nejlépe odpovídá tvaru lidského ucha, čímž headset poskytuje vyšší komfort a vzduchotěsné komory s kvalitními reproduktory poskytují kvalitní zvuk, zejména s výraznými hlubokými basy, které ocení zejména mladší generace lidí.

Obrázek

Teprve u headsetů Delta Core však výrobce zmiňuje vylepšené reproduktory, které mají oddělené zvuky nižších, středních a vyšších frekvencí, díky čemu je schopen jeden reproduktor schopný zahrát hutné basy a zároveň při tom minimálně zkreslit i ostatní vyšší frekvenční pásma. Vylepšené reproduktory jsou schopny dle specifikací zahrát zvuky ve frekvencích od 20 Hz do 40 kHz, přičemž řada ROG Strix Fusion má frekvenční rozsah stanovený od 20 Hz do 20 kHz.

Obrázek

Vzduchotěsné komory jsou tvořeny polštářem, který je dostatečně velký i pro větší uši a skvěle sedí i na menších uších, v komorách je reproduktor umístěn pod úhlem 12°, což odpovídá přirozenému úhlu lidských uší a zlepšuje průchod zvukového signálu ze sluchátka do lidského ucha.

Obrázek

Ke sluchátkům jsou poskytovány rovnou dva typy polštářů. Polštář typu ROG Hybrid je tvořen kombinací kůže a síťoviny, pro zajištění maximálního pohodlí, obzvlášť v horkých letních dnech. Druhý typ polštáře je klasický kožený, který lépe utěsní sluchátka od okolí a okolí od sluchátek, díky čemuž poskytují lepší zvukový projev, ovšem za cenu snížení pohodlí.

Jednosměrný mikrofon headsetu umístěný v ohybném rameni, lze sním snadno manipulovat či ho odpojit. Citlivost mikrofonu je stanovena na -40 dB a disponuje frekvenčním rozsahem záznamu od 100 Hz do 10 000 Hz.

Obrázek
Obrázek

Headset je kompatibilní se všemi mobilními platformami díky universálnímu čtyřpólovému jack konektoru standartní velikosti 3,5 mm. Do levého sluchátka vede 1,5 m dlouhý, silný a opletený kabel. Ve stejném sluchátku se vyskytuje čtyřpólový jack konektor, který však slouží pouze k připojení mikrofonu. Dále je k headsetu přibalen redukční kabel o délce 1 m, pro rozdělení 4 pólového jack konektoru do dvou třípólových jack konektorů (audio, mikrofon).

Ve spodní části levého náušníku se nachází kolečko pro ovládání hlasitosti a fyzický přepínač pro vypínání/zapínání mikrofonu.

Obrázek

Náušníky jsou plastové v matné černé povrchové úpravě. Most headsetu je potažený kůží s vyraženým nápisem „Republic of Gamers“. Náušníky jsou vysunovatelné, pro pohodlné nastavení dle hlavy a zároveň jsou s mostem přes hlavu spojeny pomocí kovového plátu, který zvýší pevnost sluchátek. Náušníky se nachází na dvou otočných kloubech a lze je snadno vyklopit, dokážou se tedy dokonale vytvarovat tvaru hlavy.

Obrázek

Konstrukce headsetu působí mohutněji a je velmi bytelná. Kožený most přes hlavu je pevný a ohebný, se sluchátky lze značně manipulovat, ohýbat, a přesto v nich nic nelupe, nepraská a vrací se do původní polohy, což je rozhodně značnou výhodou oproti předchozí sérii ROG Fusion, která na mě působila naprosto opačným dojmem, kdy jsem měl strach, že se headset zlomí.

Obrázek

BALENÍ

Obrázek
Obrázek

Součástí balení je headset, odnímatelný mikrofon, pár náhradních náušníků ROG Hybrid, 1m audio/mikrofon rozdělovací kabel a uživatelská příručka.

Obrázek

OSOBNÍ ZKUŠENOST

Zvukový projev headsetu bych hodnotil na výbornou. Při standartním plochém nastavení ekvalizéru jsem si zvuku naprosto užíval ať už při poslechu hudby, či sledování filmů. Reproduktory dokážou skvěle zahrát veškeré hudební nástroje a osobně mi žádné tóny nechyběly. Výšky nijak chraplavé a střední tóny neutlumené.

Jak jsem byl zvyklý z předešlých generací headsetů ASUS, tak právě ty měly výrazně více vybuzené basy. I v případě ROG Delta Core jsou basy mírně výraznější, nicméně ne nijak nepříjemně a nepřezní ostatní tóny. Pokud si však milovníci basů vybudí basy v ekvalizéru, pak teprve uslyší pořádný potenciál 50 mm měničů, které podají mohutné, však nezkreslené basy.

Rozhodně bych však headset neoznačil jako nejlepší výběr pro naprosté audiofily, kterým nejsem ani já, mám však rád více žánrů muziky a po této stránce mě headset příjemně potěšil.

Headset jsem testoval převážně na ultrabooku ASUS Zenbook UX430UN s kvalitnějším zvukovým adaptérem, který má zároveň poměrně výkonný sluchátkový zesilovač, tudíž i hlasitost sluchátek byla dostatečná. Nicméně jakmile jsem připojil headset ke dvou chytrým telefonům (Samsung Galaxy J6+, Huawei Nova 3i), které již neměly tak silné sluchátkové zesilovače a poslouchal písničky ve městě či vlaku, tak i při nejvyšší nastavené hlasitosti byly sluchátka docela tiché a slyšel jsem spíše okolní hlasitější rušivé zvuky.

Nicméně headset není určen pro tyto účely a počítá se s připojením k počítači s výkonnějším zvukovým adaptérem.

Co se týče pohodlí, tak je headset velmi příjemný, netlačí a díky elasticitě se perfektně přizpůsobí tvaru hlavy, speciální tvar náušníků sedí na uších velmi přesně a v práci si dělali kolegové srandu, že jsou přizpůsobeny i pro uši „Spocka“. Kožené náušníky skvěle tlumí většinu okolního hluku (metr vzdálený vysavač však uslyšíte) a zvukový projev headsetu je v nich lepší. Nicméně pokud patříte mezi ty, kteří se více potí a nemáte rádi vedro ve sluchátkách, zejména přes léto, pak je k headsetu přibalen pár polštářů ze síťoviny, které jsou prodyšnější a headset není na hlavě nepříjemný ani po několika nepřetržitých hodinách poslouchání.

Kvalitu mikrofonu si můžete posoudit sami z testovací nahrávky níže. Jen upozorňuji, že záznam zvuku z mikrofonu je do jisté míry ovlivněn použitým zvukovým adaptérem.
Testovací nahrávka mikrofonu

ZÁVĚR
Headset ASUS ROG Delta Core mě velmi příjemně překvapil zejména poskytovanému pohodlí díky speciálnímu tvaru náušníků, které zcela přesně sedí na uších, flexibilitě a dvou kloubům díky, kterým se headset přizpůsobí tvaru hlavy a přítlak je pak rozložen po celé ploše kontaktu s hlavou a náušníky tedy nikde netlačí. Headset je dodáván s koženými polštáři náušníků, které skvěle utěsní okolní hluk a poskytnou lepší zvukové podání, ale za cenu nižšího pohodlí zejména v parních letních dnech. Tento obecný neduh kožených náušníků vyřešil výrobce přiložením prodyšných polštářů ROG Hybrid ze speciální síťoviny.

Další vlastností skvělou vlastností headsetu je vysoká kvalita zvuku, díky které se hodí nejen pro hraní, ale i pro poslech hudby nebo pozorování filmů. Zvukové měniče vydávají hutné a přesné basy, příjemné střední tóny a silné nechraplavé výšky.

Náušníky jsou z tvrdého pevného plastu spojeny pružným mostem, jehož základem je kovový plát. Konstrukce headsetu působí velmi bytelně bez křehkých plastů na rozdíl od předešlé generace ROG Fusion.

Co bych headsetu vytknul je délka kabelu, který má 1,5 m s tím, že k počítači jej lze připojit přes audio/mikrofon splitter, který kabel prodlouží o další metr. Na nedostatečnou délku kabelu jsem však narazil několikrát i v případě připojení k notebooku s externím monitorem a klávesnicí, zkrátka o půl metru delší kabel by byl optimálnější.

Hlasitost sluchátek je zcela v pořádku v případě připojení ke stolnímu počítači, či notebooku se silnějším sluchátkovým zesilovačem. V případě připojení k mobilním telefonům (Samsung Galaxy J6+, Huawei Nova 3i) hrála sluchátka potichu i přes maximální zesílení, což je značnou nevýhodou, když jsem je chtěl používat k poslechu hudby po cestě přes rušné město či ve vlaku.

Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Recenze Headset ASUS ROG Delta Core

Příspěvekod Ltb » 22 zář 2019 11:52

Publikovano, diky moc za dalsi fajn recenzi :bigups: :bigups:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Asus ROG Delta Core - Recenze
    od KingGustavo » 03 říj 2023 14:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    4416
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    06 říj 2023 18:27
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    13599
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00
  • Popis (recenze) Asus ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II
    od KingGustavo » 27 lis 2023 19:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1431
    od KingGustavo Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 16:14
  • Nové headset s mikrofonem na hry
    od matesfox » 10 pro 2023 20:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1770
    od matesfox Zobrazit poslední příspěvek
    10 pro 2023 20:00
  • Teploty Intel Core i7-13700KF
    od Stiefell » 27 dub 2023 12:31 » v Problémy s hardwarem
    6
    928
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    27 dub 2023 13:07

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Alferi, Pajus a 16 hostů