Sestava pro konference, občasný střih videa a upravování fotek

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

maitrey
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sestava pro konference, občasný střih videa a upravování fotek

Příspěvekod maitrey » 02 kvě 2020 13:40

Dobrý den, snažím se se svým stávajícím pc, i5 4650k, 24gb RAM, ati 1050ti, provozovat online konferenci a občas něco stříhám a upravuji videa. Můj problém je primárně konference přes Hangouts. Mám za sebou měsíc praxe, která ukázala, že nezvládnu víc jak 5 lidí, pokud chci, aby mi nevypadával zvuk/obraz a vše se (nejspíš samozřejmě) zhoršuje, připojím li druhý monitor, abych si mohl rozložit uživatele na monitor a televizi - oboje přes HDMI. Konference probíhá přes Hangouts, který je údajně dost náročný na cpu, jelikož se jedná o 5 oken (na 5 lidí) v chrome prohlížeči a každé z nich zprostředkovává přenos 720p oběma směry. Možná je to zkrátka moc videa na jednou, na 4 jádra. Nicméně mi Hangouts připadá optimální, protože si mohu potom účastníky hovoru rozložit po obrazovce jak chci. Nejdřív jsem si myslel, že za to může internet, ale mám 50MB stahování a 40mb nahravani. Když měřím zatížení, zjišťuji, že procesor běží se sedmi lidmi téměř neustále na víc jak 100%. Jak jste si asi už všimli nejsem žádný znalec a tak si nejsem úplně jistý, jestli situaci chápu správně, když si myslím, že bych měl upgradovat počítač a potom mohl počítat s alespoň trojnásobným počtem účastníků, bez přetěžování pc. Proto jsem si usmyslel, že pořídím nové pc v ceně do 50.000Kč. Ze starého Pc můžu případně využít zdroj, hdd a skříň. V této cenové relaci mi to zatím vychází na amd 3900x (přestože jsem chvíli pošilhával po 3950x u kterého si nakonec nejsem jistý, jestli se za těch extra 8000Kč vyplatí) 16gb ddr4, nějakou 6-8 gb grafickou kartu.

Moje otázka tedy zní, jestli budu opravdu potřebovat takto vyladěný počítač, nebo je možná problém někde jinde a nebo případně nebudu třeba potřebovat tak silnou grafickou kartu, nebo tolik RAM. Zkrátka nemá-li někdo zkušenost, nebo nedá-li se online konference přirovnat třeba ke streemování her a pak mi na základě toho doporučit postup. Předem moc děkuji!!!

Toto je info o zatížení s šesti účastníky pořízené v Linuxu. Hangouts někdy spoušítm i na windows 10, takže nejsem limitovaný volbami hardwaru, které občas Linux moc nezvládá.
Přílohy
pc.jpg

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC na strih videa 4K
    od 32387 » 07 črc 2023 12:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1282
    od 32387 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:41
  • Nové Pc na střih videa ve 4k 35-40k kč
    od phoboss » 28 úno 2024 11:02 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1015
    od phoboss Zobrazit poslední příspěvek
    01 bře 2024 07:42
  • PC pro střih videa a VFX rendering
    od remkren » 29 srp 2023 21:45 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1091
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    30 srp 2023 21:49
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1128
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26
  • Nastavení prohlížeče fotek
    od Alvakim04 » 23 srp 2023 10:40 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    2706
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 08:42

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů