Posouzení navržené sestavy

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Secro
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Secro » 08 srp 2020 14:13

Zdravím,

obracím se na toto forum ohledně pomoci s posouzením PC sestavy, kterou jsem navrhl. Hlavní faktory co bych potřeboval posoudit jsou:
1) Jak je vyrovnaný výkon jednotlivých komponentů
2) Jejich vzájemná kompatibilita (A jestli nebude problém je do bedny dostat)
3) Jestli existují lepší alternativy za podobnou cenu (Případně navržení celkové lepší sestavy)

Chtěl bych se vejít do 25 000, případně lehce nad. PC by měl být využíván na hraní her a nějaký casual render ve PS nebo střih videa.

Mnou navržená sestava:
Zákl. deska: GIGABYTE B450 AORUS ELITE
Procesor: AMD RYZEN 5 3600
GPU: MSI GeForce GTX 1660
Paměť: Corsair 32GB DDR4 3200MHz (2x16GB)
Zdroj: EVGA 650 GQ
Bedna: Fractal Design Focus G
Disk: Seagate BarraCuda 1TB
SSD: WD Blue 3D NAND SSD 500GB
Větráky: SilentiumPC Sigma HP (kit 3 větráků 120mm)

Reklama
Michalal
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Michalal » 08 srp 2020 19:34

Ahoj, co třeba něco takového? https://www.czc.cz/264414,270238,274890 ... 32527/kody
Zapomněl jsi na CPU chladič, bednu bych raději vzal kvalitnější se 2 větráky uvnitř v základu, než dokupovat zvlášť,protože to můžeš později vždy. To co ti navrhuji by mělo být velmi tiché a je tam slušný prostor pro nějaké navýšení výkonu, když budeš kouzlit. Samozřejmě se to dá ořezat a trochu zlevnit.
Jestli si to umíš postavit sám, tak na Mironetu nebo jinde po netu jsem některé věci viděl s lepší cenou.
A nebo jestli se nebojíš tak kup bazar/akce/rozbaleno - Grafiku, tam můžeš za zajímavou cenu něco koupit, spousta lidí prodává s výraznou slevou, když kupuje lepší
Naposledy upravil(a) Michalal dne 08 srp 2020 19:46, celkem upraveno 1 x.

Secro
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Secro » 08 srp 2020 19:44

Díky za připomínku s větrákem na procesor, poprvé co nekupuju intel kde byly v krabici :D

Líbí se mi ten tvůj návrh, jen mám dotaz k tomu - základovka má pro paměť až 2667 MHz, až 4133 MHz OC a RAMky mají 3200 MHz, neplánuju taktovat ani nijak upravovat výkon, tak není potom lepší vzít základovku kde je 3200 v základu?

Skládat si to nejspíš budu sám, ale od známého budu mít na komponenty slevu. Každopádně s tou cenou základní bych se chtěl dostat na 25-26k max.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod xbs » 08 srp 2020 20:02

u AMD je taky chladič v krabici, ale rovnou líp dát výkonnější, paměti tak jako tak musíš na frekvenci vyšší než 2666MHz nastavit v BIOSu, to si ale nepleť s taktovánim...

Secro
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Secro » 08 srp 2020 20:06

Aha jasně a na té desce se to taky jen nastaví nějak jednoduše v biosu? Nechci se pouštět do takových věci když o tom nemám dost informací a jak vidím OC tak se radši držím dál :D

xbs píše:u AMD je taky chladič v krabici, ale rovnou líp dát výkonnější, paměti tak jako tak musíš na frekvenci vyšší než 2666MHz nastavit v BIOSu, to si ale nepleť s taktovánim...


Povíš mi prosím jak ty vidíš tu sestavu moji nebo Michala? Rád bych si udělal obrázek z názoru více lidí.

Michalal
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Michalal » 08 srp 2020 20:08

Nevím o tom že by to nešlo,všichni tam cpou 3200 nebo i víc. Maximálně něco změníš v Biosu,ale deska si s tím poradí sama myslím. Je dost vychvalovaná a prodávaná, považuje se za jednu z lepších/nejlepších z řady B450 a hlavně má super cenu. Chladič na procesor může být i levnější, i za 900 jsou tam slušné, ale tenhle je extra tichý, chladicí výkon je super a dá se sehnat i za 1300. Já ho mám,ale slyšíš ho až tehdy, když ti o ucho začne ten větrák drhnout :-D a dostat ten Ryzen s tímhle na 70 stupňů dá práci. Při hraní jsem myslím viděl 61 max.
Zkus promyslet tu Grafiku, jestli nepošetříš třeba tam, jak říkám, kdekdo prodává třeba 1660 aby si koupil RTX 2070 a jelikož potřebuje prachy pro novou kartu, tak spěchá na prodej a cena bude slušná :-D

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod xbs » 08 srp 2020 20:11

určo tu druhou navrženou, jen jiný disky, SX8200 a hadr IronWolf, na zvážení deska B550 Tomahawk... paměti nastavíš dvouma tahama v BIOSu, tzv XMP profil...

Secro
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Secro » 08 srp 2020 20:23

Upřímně se docela bojím kupováním použitých GPU. Vím, že se tam dá najít spousta peněz, tím že se na trhu s tímto nepohybuju nevím moc co čekat od prodávajících..

EDIT:
Ohledně té skříně, potřeboval bych nějakou alternativu (není v prodeji ta navržená).
Takže tu mám dvě možnosti co jsem našel: Zalman Z9 NEO, SilentiumPC Regnum RG4T nebo kdyby byl ještě nějaký návrh lepší budu rád.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod xbs » 08 srp 2020 20:54

se podívej na jiný verze tej Pure Base 500...

Michalal
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Michalal » 08 srp 2020 20:57

Mrkni na ten Mironet, Bednu i ten chladič na CPU jsem tam viděl a cenově na každém o 200 méně než na CZC.
Ja CZC mám rád,ale cenově už taky někdy není tak zajímavé, jako bývávalo. Když budeš skládat sám, tak to klidně vem ze dvou shopů. Disky vem jak navrhuje XBS, jsou lepší a cena zas tolik neskočí. A tu GK chce se šikovně porozhlédnout, Já třeba bral MSI 5700 gaming x, protože v té době byla za super cenu. Rozhodně je dobré koukat na provozní vlastnosti té GK než jen čísla. Protože když vemeš špatnou, tak budeš mít hlavně teplo a rámus s trochou výkonu.

Secro
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Secro » 08 srp 2020 21:18

No jak jsem psal budu mít slevu s tím, že si musím objednávat z jednoho obchodu. Takže cenově mi nové komponenty vyjdou levněji tam.

Jen problém teda je, že tam není ta case. Proto bych rád nějakou alternativu.

Složit bych to sám zvládl, ale když tam bude možnost složení přímo v obchodě (kde si to stejně musím objednat), pak to asi nechám na nich.

Michalal
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: březen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posouzení navržené sestavy

Příspěvekod Michalal » 08 srp 2020 21:47

Popravdě se v těch bednách pod 2000 tolik nevyznám, je jich tam hromada samé světélko, ale to že to když ji zvedneš,tak se ti kroutí v rukou jak žížala...to už se tolik neřeší,pak to akorát řinčí. Byla tam BQ pure base 600 těsně pod 2. Fractal, BeQuet mají nad 2 pěkné a dobré bedny. Záleží jestli sklo nebo plech, tak důležitá otázka.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Posouzení sestavy Příloha(y)
    od fabikp » 08 bře 2024 15:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    1156
    od fabikp Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 10:09
  • Posouzení nové PC sestavy
    od Anjin » 12 bře 2024 15:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    240
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 16:24
  • Kontrola PC sestavy cca 40 tis.
    od JacbBalboa » 14 pro 2023 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1484
    od JacbBalboa Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 12:07
  • Kontrola sestavy 60K
    od jan.sabo » 04 pro 2023 19:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1225
    od jan.sabo Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 18:27
  • Zhodnocení sestavy do 35 000,- +/-
    od Evok » 02 pro 2023 12:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1473
    od Evok Zobrazit poslední příspěvek
    05 pro 2023 21:30

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: harris a 21 hostů