Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis. Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 13:56

Zdravím, chtěl bych poprosit o návrh na herní PC sestavu.
Nehrál bych v podstatě žádnou jinou hru, než je World of Warcaft: Shadowlands - Minimální/doporučené systémové požadavky můžu doplnit, ale hádám, že si to případně dohledá stvořitel mého budoucího stroje.
WoW jsem hrál vždy jenom na herních noteboocích, takže toho moc k dobru nemám.

Rozpočet:
Rád bych se vešel do 25k +,- 1-2k pokud je to vůbec proveditelné, nejlépe i s monitorem a následujícími požadavky.
(Pokud by 25k nebylo reálné, tak rozpočet můžu případně navýšit na 40k. - Čím menší částka bude, tím líp.)

Požadavky:
- Procesor/Grafická karta/Operační paměť/Zdroj/Chladič/Základní deska: Nechám na stvořiteli.
- Pevný disk: Zálohu na soubory mám. (Cloud a přenosný HDD) - Takže by mi případně stačil jenom větší SSD na OS/hru?
- PC Skříň: (EDIT/Smazáno - moje neznalost viz. níže)
- Monitor: Dočetl jsem se něco o technologii G-Sync/FreeSync? (Nejspíš navýší rozpočet. - Nevím, jestli to stojí za investici.)
- Operační systém: Ubuntu?
- Termín: Vydání DLC? .. ale rád si počkám na vetší pokles ceny (20%+) nebo výkonnější součástku.
- Hlučnost: Na střední škole jsme měli PC, které hučelo jako ultrazvuk a po pár minutách vedle takového stroje mi bylo dost špatně, ale to snad nebude tenhle případ. Bylo by fajn, kdyby mi po vypnutí PC ještě pár minut nezvonilo v uších.
- Klávesnici a myš mám.

Jsem otevřený možnosti, abych dal míň za něco, co poslouží a za pár měsíců si připlatil za něco, co vydrží déle nebo naopak.
Systémové požadavky hry jsou prioritou. Moje požadavky jsou pouze domněnky.

Otázky:
Je nejlepší objednat sestavu z CZC, kde mi ji složí technik, nebo by bylo lepší kouknout se po repasovaných komponentech nebo v bazaru a podle návodu si PC složit sám doma?
Počítejte s tím, že nejblíž jsem měl PC součástkám, když jsem stlačeným vzduchem vyfukoval prach z větráku a nemám ani znalosti/možnost si ověřit, jestli mi neprodají zajíce v pytli. Potom bych radši volil klidně nové/dražší součástky.

Jinak jsem jenom uživatel. V podstatě toho nevím moc ani o údržbě, takže pokud by měl někdo nějakou radu/tip/odkaz, kde bych mohl začít třeba s koupí nějakého analyzačního/údržbového programu, abych příště jenom vyměnil součástku a nemusel kupovat celý stroj, tak bych byl moc vděčný. Radši se někde přiučím, než odvážet stroj do servisu.
To bych nejraději dělal pouze v akutních případech.

Nejsem si jistý, zda jsem vybral správné fórum příp. sekci pro tyhle otázky, tak se případně předem omlouvám.

Děkuji za přečtení, jakékoliv poznámky, připomínky a návrhy.

Přeju krásný den
Naposledy upravil(a) MoA285 dne 27 říj 2020 14:26, celkem upraveno 3 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod Coxx-cz » 26 říj 2020 14:13

Co se ceny tyce, tak 25-40 tisíc je docela dost velky rozdil. Na to WoWko ti vpohode bude stacit bedna za 25k.

- PC Skříň: Bylo by bezva, kdyby se komponenty vešli do skříně o rozměrech 42cm(výškou)x23cm(šířka)x45cm(hloubka)

Uprimne pochybuji ze sezenes skrin techto (nebo mensich) rozmeru ktera by byla vhodna pro stavu herniho PC. Je to moc malé. Nejblize tvym pozadavkum bude nejspis SilentiumPC Regnum RG6V TG.

- Operační systém: Ubuntu?

Mas uz zkusenosti s Linuxem? Jsi si jisty ze ta hra ti na tom Linuxu pojede? Licence na origo Windows se da koupit z Aukra/ebaye za 100 Kč.

Je nejlepší objednat sestavu z CZC, kde mi ji složí technik, nebo by bylo lepší kouknout se po repasovaných komponentech nebo v bazaru a podle návodu si PC složit sám doma?

Pokud mas dostatek fin. prostredku tak je blbost shanet bazarove/repasovane soucastky. Pokud si na to veris, tak klidne si postav PC sam doma z objednanych komponent - nic moc na tom neni, prumerne inteligenti a zrucny clovek to podle navodu/nejakeho videa zvladne.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod Karrex » 26 říj 2020 14:18

Nevím, proč by byla blbost shánět bazarové komponenty, naopak pokud si věří a ví, jak si komponenty/prodejce otestovat, tak ušetří hodně peněz.
Například CPU, RAM, zdroj, někdy i skříň (někdy jen vybalená) se dá sehnat velmi snadno a podstatně levněji. Já tak stavím všechny PC a dá se ušetřit někdy i polovina rozpočtu, když máš zdroje. Nepodělalo se mi z těch bazarových zatím nic, kromě možná nějakých 280X z těžby, ale tam se v rámci reklamaci vyměnily za 290, protože 280X už nebyly skladem, takže za půl peněz o model výš :-) .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Coxx-cz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1098
Registrován: listopad 11
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod Coxx-cz » 26 říj 2020 14:23

Tak urcite, pokud se clovek vyzna, vi jak si komponenty otestovat a ma zdroje (pripadne dostatek casu na prolezani bazaru). Ale tazatel tady prisel s radou o sestaveni PC a sam napsal ze se v PC moc nevyzna - proto myslim ze varianta bazarovych komponent nebude uplne vhodna. Navic nevim, kdo mu tady bude po bazarech shanet pouzite komponenty tak aby to cele bylo kompatibilni.
DESKTOP: CPU AMD Ryzen 5 3600 | GPU EVGA RTX 2060 SUPER SC | MB ASUS Prime X370-PRO | PSU Be quiet! Pure Power 11 - 500W | RAM Crucial Ballistix Sport LT Grey 2x8 GB | SSD Kingston A2000 1TB | Cooler Arctic Freezer 34 | BOX SilentiumPC Signum SG1X TG
LAPTOP: Lenovo ThinkPad X390 i7 | 16 GB RAM | 512 GB SSD
PHONE: Xiaomi Mi 9

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 14:27

Pokud by 25k bohatě stačilo, tak by to bylo skvělý. .. ale asi bez monitoru?

Teď jsem zjistil, že výška skříně by se dala znatelně navýšit, ale pokud to nebude mít vliv, tak dám skříň vedle stolu.

S Linuxem mám zkušenost větší a lepší než s Windows. Koukal jsem, že by s hrou neměl být větší problém, ale já sám jsem na Ubuntu WoW ještě nehrál.

Pokud tedy 25k stačí, tak bych to radši objednal u CZC, kde by mi to rovnou složil technik. Někde jsem nedávno slyšel o někom, kdo v přímém přenosu skládal v PC a ohmatal nějakou drahou součástku, která pak byla nepoužitelná, tak mám z toho trochu strach.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod Karrex » 26 říj 2020 14:30

Jestli byl rozměr daný tím, že jsi chtěl case někam "šoupnout" do skřínky, která má strop, někdy i zadní stranu, tak je to nežádoucí ke chlazení sestavy.

Dodatečně přidáno po 41 vteřinách:
Co se linuxu týče, tak mám dojem, že kompatibilita skončila MoPem.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 14:31

Dobře, děkuju. Tím pádem mažu rozměry z původního příspěvku.

S tím Ubuntu to aspoň zkusím. Windows vždycky můžu dokoupit.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 26 říj 2020 15:43

pokud z aktuálně nabízenejch komponent, tak třeba takhle, možnost domyslet si silnější grafárnu (RTX 2060, RX 5600X, RTX 2060S), případně počkat na zlevnění díky novejm Radeonům/RTXkám (až budou skladem :-D)...

https://www.czc.cz/291203,253607,288589 ... 17446/kody

Widle https://aukro.cz/windows-10-pro-6951672115

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 15:56

Krásná cena :thumbup:
Snad je prostor pro hloupé dotazy. :D
Neměl by být ten zdroj silnější, aby byl tišší?
Není SSD zbytečně velké? Opravdu na něm bude jenom hra a OS.
Hádám, že skříň je teď už moje volba?
Jak to vidíte s tím monitorem?

.. třeba
https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led- ... 81/produkt?

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 26 říj 2020 16:05

zdroj bohatě stačí, SSDčko klidně můžeš menší, bednu jak chceš, monitor 144Hz lepší ne?

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod MoA285 » 26 říj 2020 16:43

To je fakt, nevšiml jsem si. Děkuju.
Jak dlouho by to bylo s těmi grafickými kartami? Ke které by jste se klaněli vy? Pro mě to jsou jenom kódová označení, i když to hodím do porovnání, tak se mi ty rozdíly zdály minimální.
Je tam nějaká symbióza mezi jednotlivými komponenty, nebo se tam snažím najít něco, co neexistuje? :eh:
.. a jak to je tedy s tím G-Sync/FreeSync. Musím si pohlídat kompatibilitu, nebo už je to jedno? Nějak jsem nepochopil články na internetu.
Ještě bych rád nechal tohle téma den otevřené, kdyby měl někdo ještě jiný nápad a zítra bych sem hodil celý mišmaš k posouzení.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní PC okolo 25tis., příp. 40tis.

Příspěvekod xbs » 26 říj 2020 16:55

v první polovině listopadu se začnou prodávat nový Ryzeny a Radeony, ceny budou vyšší než návrh, ale v poměru cena/výkon by mohly bejt výhodnější, hlavně by ale mohly srazit ceny dosavadních... ty "syncy" spíš neřešit...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr pc okolo 25tis s příslušenstvím
    od 123cv » 19 říj 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    708
    od 123cv Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 15:07
  • Herní pc - okolo 30K
    od davkocz » 11 čer 2023 21:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    756
    od davkocz Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 08:47
  • Herní PC okolo 25 000 Kč
    od rosenvoj » 25 kvě 2023 14:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    991
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 14:02
  • Herni pc okolo 70k
    od beather » 31 črc 2023 19:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2310
    od beather Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 09:21
  • Herní PC okolo do 30k kontola sestavy
    od thePlayerCZ » 05 zář 2023 12:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    733
    od thePlayerCZ Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:36

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 27 hostů