Stavba PC.

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 21 zář 2005 21:57

:crazy: miraaaaaas... Tak teraz vidíš, prečo som rozmýšľal nad tými článkami o hardvéri. To čo si mi popísal, som pochopil už minule, keď si ma poslal čítať internetové stránky. :evil: :D Problém je v tom, že ak niekde nájdem to, čo som Ti sem skopíroval, tak neviem, kde mám hľadať tú šírku pamäťovej zbernice, frekvenciu jadra pamäte a podobné veci, aby som napríklad nekúpil niečo, čo bude pomalšie, ako potrebujem, prípadne mi to nepôjde vôbec, jelikož nýbrž poněvač s tých málo anglických slov, ktoré ovládam, by som horko ťažko poskladal akurát hav dú jú dú a podobne... :profi:

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 22 zář 2005 08:59

Mohlo by se jednat o kartu MSI NX6600-TD256E s chipsetem GeForce 6600.
Frekvence jádra je 300 MHz, frekvence paměti 500 MHz, šířka sběrnice 128 bit.
Je to základ s chipem 6600, dražší karty mají přetaktované frekvence jádra nebo paměti. Je to vlastně základní karta střední třídy s dobrým potenciálem pro taktování.
Průměrná cena v ČR je 3 500 Kč bez DPH.
Tady máš podrobnější informace.
Za velmi podobnou cenu je k dostání shodná karta MSI NX6600-VTD256EH, která má však navíc Video In pro připojení analogového videa nebo kamery.

Hlavně si dej pozor, aby to nebyla karta s chipem 6600LE, který je zjednodušenou verzí standardního 6600. Tyhle karty jsou asi o 1000 korun levnější.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 23 zář 2005 20:01

Ďakujem za vyčerpávajúce odpovede. Ale kým som sa stihol rozkývať, karta mi ušla. Mrzí ma to, je to už druhá... No ale čo narobím? Taký je život... :| Mimochodom, mikel, mal si pravdu, bola to ona, teda tá prvá a predajca ju ponúkal za 2500,- Sk. :girl:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 24 zář 2005 09:22

Tak na takové ceny si dej pozor u prodejců, protže to je skoro polovina běžné ceny! Buď to byla opravdu mimořádná akce na tuto kartu (nepravděpodobné), anebo s ní byl nějaký problém (např. použitá nebo nějak opravená karta). Tak velké slevy jsou podezřelé. :evil:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 24 zář 2005 09:40

mikel píše:... např. použitá nebo nějak opravená karta...

Vždyť ona a to byla použitá karta. A na bazar je to cena "tak akorát". Pravda že nabízet někdo za tolik funglovku, bylo by to podezřelý...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 zář 2005 08:58

Tak jo. :smile:
Já jsem z diskuze pochopil, že bazarová byla GK Sparkle, a MSI-čko je od i-prodejce za dobrou cenu. ... se omlouvám 8)
Každopádně, co se týče PC komponent, asi bych nikdy nešel do bazaru nebo i-aukce. Radši vždycky nový se zárukou, abych potom ne :cry: .
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 28 zář 2005 21:28

Aby som odhalil tajnosti: chodím na stránku http://www.onetwosold.sk, kde je možné občas nakúpiť za výhodnú cenu použité komponenty, keď majitelia upgradovali kompy, ale aj "fungláče", ktoré predávajú firmy za veľkoobchodné ceny. je to dražba, takže ak ponúknu nízku štartovaciu cenu a rátajú, že sa dvihne v dražbe, nie vždy im to vyjde a kupujúci má výhodu. :D Ak by ste tam niekto zablúdili a našli niečo zaujímavé do kompu na spracovanie videa, kde bude P4 2,4GHz, 800MHz FSB, čo som si nevšimol, dajte mi vedieť. :lol:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 zář 2005 09:03

No fuj, to je ale škaredá stránka :D. A na první pohled mě nepřišly ani ty ceny nějak výhodný. Možná je to tím že sem nevydržel to dýl zkoumat :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stavba PC, co vydrží 10 let
    od Maso-X » 17 led 2024 11:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    29
    2618
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 00:51

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů