NTB pro studenta 500 €

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 300
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

NTB pro studenta 500 €

Příspěvekod Gerete » 14 čer 2021 23:55

Někdo z rodiny chce svému potomkovi pořídit nový notebook.

Náplň práce je office, internet a Corel (pochopil jsem, že s tím dělají ve škole a nic světoborného).
Finanční limit je cca 500 € .
Kupoval by se asi ideálně pro ně na Slovensku, ale dovoz z Česka asi taky není nereálný.

Z nových jsem v zhruba v limitu našel tohle https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-5-14?dq=6547360
OS bych zařídil.

Moc se nevyznám v "repasovaných" noteboocích. Co jsem tak zhruba projížděl levnapc tak jsem tam viděl samou 6. případně 7. gen intelu. Jsou to starší kousky, ale z pohledu konstrukce by zase mohli být kvalitnější.

Doufám, že to půjde nějak pochopit, ale prostě jestli vzít nový, nebo jestli by mi někdo pomohl s výběrem použitého. Přece jenom finační limit není nejvyšší a moc toho nového na výběr není.

Děkuji předem.

Reklama
kubasCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 197
Registrován: leden 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: NTB pro studenta 500 €

Příspěvekod kubasCZ » 15 čer 2021 09:04

Mno... Je to základní řada Lenova, byť kovová, ale spousta dílů bude plast a oproti Thinkpadům nebo Dellům je na tom hůř... Z pohledu HW si myslím, že na studentskou práci pohoda, s hraním se předpokládám moc nepočítá, Corel to v rámci "studentské práce" utáhne.

Já osobně bych šel cestou horší kvality a nového, byť tu určitě spousta lidí napíše opak. Předpokládám, že student, který do školy dělá v Corelu, už není prvňák a tak je schopen se o svůj počítač starat a chovat se k němu odpovědně.
MacBook Pro 14" 2021
RaspberryPi 3B + Conbee II + Philips Hue + IKEA Tradfri + Home Assistant
Synology DS213j
Průša Mini

IoT je závislost :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB pro studenta 500 €

Příspěvekod petr22 » 15 čer 2021 11:27

Jde o to, ze notebook za 500 Ecek neni notebook, ale parodie.

Zakladni deska se v osizenem sasi krouti jako had a jakakoliv deformace ji casem muze znicit, staci strcit
notebook do batohu a po vyndani uz "zahadne" nejde zapnout. Rozlamane panty a jine zavady nepocitaje.

Pokud to ma byt kvalitni po strance konstrukce, je treba Tckove Lenovo s horcikovou kostrou. Samotne kovove
kryty nezajistuji tuhost, jen hezky vypadaji.

Ten Ideapad je jeden z nejlepsich za 500 Ecek co jde poridit, ale je "jen za 500 Ecek" a nelze od toho ocekavat vlastnosti
Tckoveho ThinkPadu za 1500 Ecek. Je potreba minimalne kvalitni pouzdro nebo brasna na prenaseni a davat pozor na deformace
za provozu a preprave (tyhle notebooky se viditelne deformuji jen kdyz se zvednou jednou rukou ze stolu).

kubasCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 197
Registrován: leden 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: NTB pro studenta 500 €

Příspěvekod kubasCZ » 15 čer 2021 14:08

Za 500 EUR seženeš dneska v repasu stroje s 6gen i5... Takže ten stroj možná fyzicky vydrží víc, ale co do reálné použitelnosti bude ten nový imho mnohem lepší...

A zase z těch novějších lowendů nedělejme úplně strašáky, to nejsou 15sky a 250ky, které jdou zlomit s trochou síly rukama...

Prostě když máš noťas za 15, musíš vědět, že máš noťas za 15 a podle toho se k němu chovat... Znám lidi, co maj i tu 250 (resp. předchozí generace) už pomalu šest let a drží, znám lidi, co zničili Elitebook...
MacBook Pro 14" 2021
RaspberryPi 3B + Conbee II + Philips Hue + IKEA Tradfri + Home Assistant
Synology DS213j
Průša Mini

IoT je závislost :-)

Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 300
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB pro studenta 500 €

Příspěvekod Gerete » 15 čer 2021 18:29

Ok, díky za odpovědi.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů