PC - praca + prislusenstvo

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pavolt
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC - praca + prislusenstvo

Příspěvekod pavolt » 01 lis 2021 23:32

Dobry den prajem.

Potreboval by som radu pri vybere navrhu PC komponentov (AMD vs Intel: sucasna / nasledujuca gen. CPU ?), PC bude sluzit cisto len na pracu, kde vsetky komponenty budu hradene z projektu a max. do konca 12/2021. V sucasnosti pouzivam NB Lenovo ThinkPad P53, 32" monitor Lenovo ThinkVision P32p-20.

Praca:
CAD SolidEdge/SolidWorks/Catia/NX (max. stredne velke zostavy) - 40 %
CAE simulacie - 20 %
Office, Internet - 40 % (mnozstvo otvorenych okien sucasne).

Otazky:
1. Min. vykonove parametre musia postacovat na 2 + 5rokov, preto by som chcel poradit ohladne CPU : riesit ci neriesit nove generacie CPU (Zen 3/Zen 3D vs. Alder Lake), ak nakup PC komponentov bude musiet byt realizovany este do konca tohto roka? (presnejsie info budem mat zajtra),

2. Pokial by sme teda ostali pri sucasnej AMD/Intel generacii CPU, ktora volba je optimalnejsia vzhladom na udrzatelnost vykonovych parametrov dalsich 7 rokov?

3. Potreboval by som nasledne vyskladat: dosku (pozdavaju sa mi ASUS typ WS/ProArt) + CPU + 64 GB RAM (2x32 GB) + SSD 1 - system min. 1TB + SSD 2 - data 1TB (zalezi ci vojde do rozpoctu) + skrina + CPU chladic + zdroj (semi modularny 650/750 W ?) + grafika (vid. bod 4) + pridavne vetraky ? Max. cena 1699 euro s DPH vratane Win 10 Pro.

4. Graficka karta je specifikom v sucasnej dobe, kde kupa bude zavisla od schvalenia projektu, takze pokial by som GPU zakupil pred schvalenim projektu, kt. by nasledne nebol schvaleny, bude mi na nic. Viete odporucit aj hracsku (novu) a ked tak i nieco z bazaru vratane konkretneho kusu aj s orientacnou cenou, aku by mohla mat v sucasnej dobe ?

5. Je mozne poradit i ohladom vyberu nahlavneho mikrofon na online konzultacie (max.700 euro s DPH ) + dotykovy graficky tablet 4K (max. 1300 euro s DPH) + soundbar 2.0 k 32" monitoru (max. 500, vcelku ma oslovil Bose Smart Soundbar 300) + multifunkcnu farebnu A4 tlaciaren, kopirka, skener, duplex, autom.podavac, USB, siet, wifi, aj velkokapacitne tonery, zaruka 24 mesiacov (max. do 1699 euro s DPH, mozno Xerox, Lexmark, Kyocera, Ricoh, Konica Minolta).

Budem vdacny za akekolvek rady a pripomienky i k navrhnutym konkretnym typom/znackam.

Dakujem

Reklama

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů