Notebook na editaci videa do 50 k

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

orfan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Notebook na editaci videa do 50 k

Příspěvekod orfan » 13 pro 2021 02:40

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem nějakého notebooku, který by primárně sloužil na střih videí. Cenově bych se chtěl pohybovat do 50k, pokud by bylo něco zajímavějšího blízko této částce, asi by nebyl problém si něco málo připlatit, ale tuto částku bych nerad přesáhnul. Zvažoval jsem Macbook Air s procesorem M1, který by zvládal vše co potřebuji, ale po vyzkoušení bych raději zůstal u Windows, protože s MacOS asi nikdy nebudu kamarád a navíc mám různé licence na software pro Windows, které bych mohl využít a nemusel pořizovat nové. Primárně bych chtěl editovat v programech Magix Vegas 14 a Davinci Resolve 17, občas pak v Affinity photo, Gimp nebo Inkscape. Vegas utáhnou i znatelně pomalejší mašiny jako moje současná T430, kde běží poměrně plynule (jo, chápu, že to už je dost na hraně - notebook jede celou noc na plný výkon jen aby mi vyexportoval jedno video - jde mi hlavně o výrazné zkrácení renderovací doby).

Moje požadavky:

- alespoň 500GB úložiště, ideálně SSD kvůli otřesům
- PC s Windows (může být i bez systému, ale nechci MacOS, ChromeOS, ..) - když už se systémem, tak ideálně s Win 10, Win 11 mi zatím nepřijdou jako něco, na co bych se mohl spolehnout.
- alespoň 16 GB RAM
- alespoň 3 USB konektory, z toho alespoň 2x USB 3.0 a vyšší. Rád bych se vyhnul redukcím z USB-C na uvedená USB, je to další věc, kterou bych s sebou musel všude vozit.
- HDMI nebo jiný konektor pro další obrazovku
- Ethernet konektor
- nějaké normální chlazení, aby se procesor zbytečně neohříval, nejde mi ani tak o vzhled notebooku jako spíš o funkčnost.
- v grafických kartách se zase tolik neorientuji, ale předpokládám, že pro tyhle účely by byl ideál asi dedikovaná grafika.
- alespoň Full HD displej

Co bych bral, ale není to podmínkou:

- HDMI vstup
- optická mechanika
- čtečka SD karet
- rozměrově něco, co snadno hodím do batohu a nebudu muset dělat tetris, abych to tam nějak vmáčknul. Mám vyzkoušené, že moje současná T430 je rozměrově na hraně, a tak bych úplně nechtěl něco většího, ale není to podmínka, můžu si pořídit větší batoh.

Pokud by to bylo možné, nechci připlácet za žádné "moderní blbosti", které nevyužiju - dotykový displej, čtečka otisků prstů, .. Rád bych se taky vyhnul tomu, aby byl po straně pouze 1x USB - C port, do kterého bych si musel neustále připojovat různé redukce, abych připojil normální konektory. Pokud tam Cčko bude, nemám s tím problém, ale chtěl bych tam mít i klasické konektory jako USB, HDMI a Ethernet.

Sice je dnes už téměř standard vše dělat ve 4k, ale zatím stejně budu tvořit pouze FULL HD, takže by snad s cenou neměl být problém.

Obecně bych se taky chtěl zeptat, jestli bývá cenově výhodnější objednávat před vánoci nebo až v případných povánočních slevách.

Mám možnost VIP cen u Datartu, které občas znamenají úsporu i několika set korun. V případě zmiňovaného MacBooku Air to vychází o 1900 Kč levněji než u konkurence. Myslím, že by pro mě mohlo být výhodné tuto cenovou nabídku využít, vztahuje se téměř na vše a ještě tam mám dopravu zdarma. Jinak se nebráním i dalším zavedeným eshopům.

Reklama
orfan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook na editaci videa do 50 k

Příspěvekod orfan » 14 pro 2021 15:02

Zkoušel jsem se zatím dívat sám a objevil jsem tenhle notebook - https://www.datart.cz/notebook-msi-crea ... edy.html#/ . Na první pohled sice převyšuje můj finanční limit asi o 10 k, ale s mojí slevou to dokážu snížit na 56 k, což bych už asi nějak zaplatil.. (btw. na Alze je stejná sleva i veřejně i s Adobe cloudem na 3 měsíce - ale jen 16 GB RAM). Má ale dotykový displej, což je věc, o které vím, že ji určitě nevyužiju a ani 2x USB mi nedělají příliš radost, chtěl bych alespoň 3 a dost mi chybí i ethernet. Na druhou stranu mi přijde fajn 32 GB RAM, rozlišení displeje větší než FHD a SSD disk má 2x větší kapacitu, než je moje požadované minimum. Dle prodejce si poradí s 8k HDR videem, čemuž osobně moc nevěřím, ale moje FHD by tak asi neměl být problém zpracovat.

Teď jsem ještě objevil https://www.datart.cz/notebook-acer-nit ... cerny.html , ten vypadá, že by parametry víceméně odpovídal tomu výše a fajn vypadají i větší průduchy na chlazení. Pravděpodobně díky nedotykovému displeji je i cena nižší a navíc má ještě vyšší rozlišení. Trochu mě na něm štvou ty jedenáctky, ale kdybych byl hodně nespokojený, přeinstaloval bych si je.

Rozdílná je i grafická karta - horní má GeForce RTX 3060 Max-Q, dolní GeForce RTX 3070. Podle vyššího čísla bych řekl, že bude ta 3070 asi výkonnější, je to tak? Fakt se v tom moc nevyznám.

EDIT: Zajímavý mi taky přijde tenhle, ten byl i kovový a parametry jsou víceméně stejné, ale ten už asi neseženu - https://www.alza.cz/lenovo-legion-5-pro ... dq=6317902 .

Jaký máte názor na tyhle notebooky? Jsou pro mě dobrou volbou nebo byste mi raději doporučili něco jiného?

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook na editaci videa do 50 k

Příspěvekod Karrex » 14 pro 2021 16:24

Ahoj, pokud datart, sežeň si kód na VIP (je zdarma), pak je za 53k.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

orfan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook na editaci videa cca 50 k

Příspěvekod orfan » 14 pro 2021 18:16

Jak už jsem psal, VIP u Datartu mám a to je i důvod, proč jsem primárně hledal na něm, jinak se nebráním konkurenci.

Popravdě se mi moc nelíbí, že je ten levnější v plastu, jinak si myslím, že je super a má kromě jiných věcí, které jsem napsal nahoře i vyšší rozlišení displeje. Nejvíc se mi v tuhle chvíli asi líbí Lenovo Legion 5 Pro, protože má podobné parametry a navíc je ještě kovový. Jediná nevýhoda je, že v tuto chvíli není dostupný. Ptal jsem se na Alze a ti mi prý dostupnost zjistí..

Spíš by mě zajímalo, jestli jsou moje požadavky reálné a to, jestli jsou notebooky, které jsme sem poslal vhodné pro střih videí. Popravdě se v tom příliš nevyznám a tak bych chtěl poprosit o názor někoho, kde se v tom orientuje více než já. Nerad bych utratil 50 k za něco, co mi bude k ničemu.

orfan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Je vhodný Legion 5 Pro pro editaci videa?

Příspěvekod orfan » 16 pro 2021 23:26

Zdravím, má smysl v mém případě kupovat Legion 5 Pro ve verzi s Intel Core i7-11800H, 32 GB RAM a NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB ? Našel jsem v prodeji pouze tuto verzi, raději bych tam samozřejmě měl RTX 3070 8 GB, ale ta asi vůbec není dostupná.. Případně neměli byste nějaký tip na to, kde verzi s 3070 koupit?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook do 15.000 Kč (office, edit videa)
    od barinator » 19 črc 2023 16:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    585
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 20:58
  • Program pro editaci fontů
    od IoannesPragensis » 05 čer 2023 20:01 » v Programy ke stažení
    2
    1889
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 11:33
  • Proč se v editaci objevuje červené podtržení? Příloha(y)
    od atari » 02 led 2024 11:34 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    3
    1192
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 12:06
  • HP Laptop 17-cn0004nc i3 - nelze spustit - až po editaci v Biosu Příloha(y)
    od Zabral68 » 25 srp 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    3
    1094
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 15:36
  • PC na strih videa 4K
    od 32387 » 07 črc 2023 12:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1418
    od 32387 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:41

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LuCasXXXX a 12 hostů