Dva monitory

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Strakery
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: leden 22
Bydliště: Žiji ve městě vína a okurek. :)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dva monitory

Příspěvekod Strakery » 07 úno 2022 20:52

Jo, ale když ti grafika nedá ultrawide, tak přepnutí na 16:9 s černými pruhy je hnus. Navíc cena za 4k...no. Lepší mít volbu, jestli chceš hrát na jednom Full HD nebo si užit 4K na velkým. Spoj je taky o volbě, někomu to prostě nevadí.

Já třeba miluji hrát na 5 : 4 monitoru.
Myslím, že kdyby napsal konkrétní tipy monitoru, tak by se radilo líp, ale osobně bych vzal oba 144Hz, pokud má tu možnost.
AMD Ryzen 7 5800X3D MSI RX 6750 XT GAMING X TRIO12G + ASUS TUF 3060 Ti MSI MAG B550 TOMAHAWK Noctua NH-D15S chromax G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz 2x SSD_ Fractal Design ION+ 2 Platinum860W CZC.Gaming Lantern

MSI Gaming Optix MAG301RF (WFHD) + ASUS TUF Gaming VG289Q (4K) + OLED LG.
beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm + Koss PORTA PRO + QCY T13

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dva monitory

Příspěvekod Myloš » 07 úno 2022 22:16

Strakery píše:Já třeba miluji hrát na 5 : 4 monitoru.
Mám to podobně; nejde jen o hry, i některé další programy mám rád ve „čtverovém“ fulscreenu, z těch „windowsových“ jmenovitě Foobar2000. Pokud hry, jsou to všechny mé oblíbené staré DOSové vykopávky jako Pivoňkův Mariáš nebo plošinovky od Apogee, kterým ten „čtvercový“ půdorys opravdu sluší (i když to není 4 :3 jako na někdejších CRT); konečně nejen hry, třeba vynikající biblická konkordance Bohumila Michala, u níž se mi povedlo získat data k ekumenickému překladu ještě před tím, než to Česká biblická společnost zatrhla.
No a pak na ten druhý monitor rád odkládám menší okna (kalkulačka, mapa znaků…), pokud mi jede ve fulscreenu něco na hlavním monitoru.

Martab píše:Proto jsme psal o DPI.
To nemám a ani mi to nevadí; jak už jsem psal, každý z monitorů mi slouží k něčemu jinému a navíc je mám v různých úhlech, takže i kdyby měly stejně velké pixely, vadila by mi přinejmenším několikacentimetrová mezera mezi nimi, jako že takhle mi nevadí vůbec, spíš mi vyhovuje. Nepoužívám programy, které jsou zároveň na obou monitorech.
U toho malého (ač je na centimetry vyšší, ale na výšku má o 128 px méně) mi vadí akorát vyblité barvy, když si tam odložím GIMP.²


¹ Hlavní monitor před sebou, druhý napravo a mírně pootočený.
² Pokud jde o barvy, to řeším na hlavním monitoru, ale občas dělám v GIMPu rutinní operace, podobně jako když pracuju s audiem a podle křivek vidím, co je třeba udělat, aniž bych to musel slyšet.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dva monitory

Příspěvekod Martab » 08 úno 2022 07:09

Mám sestavu jak se stejným DPI, tak s rozdílným (v obou případech 16:9 hlavní monitor a druhý monitor 16:10 na výšku, resp. doma i třetí) a v druhém případě jde cítit, že to není "ono". Nejde o to, že bych měl něco přes oba monitory, ale už jen to, že se jednou z 50 přesunů myši na sestavě s rozdílným DPI člověk sekne o roh je někdy nepříjemné. Jasně, není to nic proč bych kupoval nové monitory, na druhou stranu pokud už bych vybíral nové, zohlednil bych to... (kór v navrhované konfiguraci 2x 27" kdy jeden má FHD a druhý QHD).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dva monitory

Příspěvekod Myloš » 08 úno 2022 09:28

Asi jsem blázen, ale kdybych měl ještě třetí monitor, postavil bych si ho na výšku kvůli sazbě textů – to by byla teprve ta pravá podívaná – 3 monitory a každý úplně jinak. ;-)
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dva monitory

Příspěvekod Martab » 08 úno 2022 10:08

Ano, tak to mám v jedné z konfigurací, funguje to dobře. Ale i proto píši, že kdybych to dnes stavěl "od nuly", vzal bych monitory se stejným DPI.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kancelářské PC pro 3 monitory
    od Hangli » 03 srp 2023 21:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    1306
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 08:13
  • Studiové monitory KRK Rokit 5G4 a co vše k nim?
    od DifiCZ » 03 lis 2023 02:29 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1033
    od DifiCZ Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 16:34
  • Zvuková lišta pro 2 monitory
    od tominaxx » 30 črc 2023 20:20 » v Problémy s hardwarem
    2
    794
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 22:23
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    690
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů