iMac vs Mac Studio M1 MAX

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

iMac vs Mac Studio M1 MAX

Příspěvekod DenyKr » 01 lis 2022 18:50

Protože jsem omylem uzamkl dosavadní téma s řešením vhodné nové PC sestavy a nedokážu ho už odemknout, měl bych ještě 2 dotazy:

1) Navzdory objednávce CTO iMac 24" 4.5K Apple M1 8CPU/8GPU/16GB/1TB lze samozřejmě kdykoli objednávku změnit. A sotva přešel den, už mi vrtá hlavou Mac Studio M1 MAX, o kterém jsem dosud upřímně nevěděl. Má někdo osobní zkušenost?
Na iMacu se mi líbí all-in-one řešení v minimalistickém designu a nový monitor (i když jen 24"), to Mac Studio za cca stejnou cenu nabízí dle všeho lepší HW. Ale je rozdíl pro mé využití opravdu pádný, aby mělo smysl celou objednávku měnit? Navíc bez nového Apple monitoru, který bych za tu cenu (27" cca za 60K) určitě nekupoval a tím bych se musel spokojit s méně kvalitním alternativním řešením v podobě třeba Aceru, apod.. Spíše narážím na to, zda by vůbec ten Mac Studio vyřešil asi největší nedostatek iMacu v podobě "slabosti" vůči hrám (ale i tak by měl být výkon pořád lepší než u mé staré sestavy - viz. podpis, ne?), nebo by posílil jen už tak pro mé použití silné stránky iMacu pro editaci fotek /videí, apod.?

Nejsem přesvědčen, že bych vážně tu změnu chtěl, ptám se v tomto bodě spíše teoreticky, protože kdyby to FAKT mělo smysl, nechci se zbytečně spokojit se stejně drahou alternativou v hezkém kabátku :idea:

2) No a hlavní bod. Rád bych vyřešil externí zvukovou kartu pro velkou 2.1 stereo aktivní sestavu Bang & Olufsen (+ zakázkový předzesilovač Customworks), protože připojit je na Jack výstup na sluchátka by jaksi nestačilo :D
Má někdo doručení na dobrou externí kartu s L a R cinch výstupy, ideálně s vhodným SW s vícepásmovým EQ? Předpoklad zlacené konektory a alespoň 192khz /24bit pro přehrávání FLAC souborů.

Děkuji :-)
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

Reklama
Gerete
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 297
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iMac vs Mac Studio M1 MAX

Příspěvekod Gerete » 02 lis 2022 01:42

Hraní na Macu ne. Ačkoliv mají nějaké nové hry na Maca vyjít a přes parallels se něco málo zahrát dá, tak ne. Jak vidím peníze nejsou velký problém, proto bych navrhoval Mac + konzoli, nebo Mac + PC. Mac na práci a PC na hry.

S hraním na Macu budeš mít zbytečné problémy a ani nebudeš mít tak dobrý výkon jako herní PC / konzole.

iMac vs Mac Studio M1 Max
No, řekl bych, že obě mírně cílý na jinou klientelu. Pokud ti stačí výkon co nabízí iMac, tak bych spíš zvážill Mac mini M1 16 GB. 24" monitor (co je v iMacu) na práci v roce 2022 uf. Monitor opravdu nepotřebuješ od Applu, ale to je můj názor.

Pokud potřebuješ výkon co nabízí Mac Studio, tak ani jinou volbu u Applu aktuálně nemáš. Pokud je to overkill, tak Mac mini M1 16 GB.

Mac mini nabízí taky možnost volby klávesnice (Apple, Logitech, vlastní vyrovená,...). Nejsi vázán ani tím 24" monitorem.

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iMac vs Mac Studio M1 MAX

Příspěvekod HelFix » 02 lis 2022 04:52

Mac na hraní asi ne bych řekl.

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iMac vs Mac Studio M1 MAX

Příspěvekod DenyKr » 02 lis 2022 07:54

Díky za reakce :-)
Takže se mi tím vlastně potvrdilo, že ani co se týče Mac Studio M1 MAX, z pohledu asi největšího nedostatku Macu v podobě her bych si asi ani tak nijak nepolepšil, což jsem asi tak nějak upřímně očekával - díky za potvrzení :thumbup:
Tedy vlastně otázkou jen zůstalo (kromě té zvukovky), zda je pro mě M1 v iMacu dostatečná a zda se spokojím s 24" displejem.
Osobní zkušenost ještě nemám, ale po shlédnutí stovek videí a porovnání vnímám, že má konfigurace bude pro mé potřeby plně dostačující. Rozdíl bych tedy poznal především ve velmi náročných podmínkách střihu několika 8K videí, apod., což není můj případ.
No a jestli bude 24" dostatečných musím asi tak jako tak zjistit sám :D
Už dnes večer bych měl získávat nové dojmy, tak uvidím. Díky každopádně za ujištění :bigups:
Pak ještě dořešit tu zvukovku.
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iMac vs Mac Studio M1 MAX

Příspěvekod petr22 » 02 lis 2022 08:12

V tom pocitaci je jeden z nejvykonnejsich procesoru co existuje. Co bys tam chtel mit vic, jedine M2.

Co se tyce zvukovek, kolega u nas neustale doporucuje toto:
https://www.alza.cz/audient-id4-mk-ii-u ... UHEALw_wcB

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iMac vs Mac Studio M1 MAX

Příspěvekod DenyKr » 02 lis 2022 08:18

A ten asi ani nebude, bude asi až M3 příští podzim. :bigups:
Za zvukovku díky, mrknu na to :-)
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7

Uživatelský avatar
DenyKr
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 119
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iMac vs Mac Studio M1 MAX

Příspěvekod DenyKr » 05 lis 2022 17:35

Tak jsem hledal možnosti externích zvukových karet a obecně jsem našel 3 problémy:

1) Když už by vyhovovala, nemá RCA výstup a bastlit to různými redukcemi nechci
2) Když už RCA výstup byl, nebyla podpora 192khz/24bit
3) ...a když už jsem takovou kombinaci našel, nebyla podpora Mac

Tak jsem hledal a hledal, až jsem našel starší a už skoro nesehnatelnou TOP řadu Creative, v ČR existují v doprodeji už pouze 2 poslední kusy (přesněji už jen jeden :D) - Creative Sound Blaster X7. Je dražší, ale ve všech bodech požadavky splňuje a navíc dodává malý benefit v podobě malého předzesilovače. :thumbup:
CTO Apple iMac M1 2022

    • 24" 4.5K screen
    • 8-jádrové CPU
    • 8-jádrové GPU
    • 16-jádrový Neural Engine
    • 16GB RAM
    • 1TB SSD + 2TB SSD Kingston
    • Externí zvuková karta Creative Sound Blaster X7


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Android studio
    od L.L » 25 lis 2023 10:52 » v Programování a tvorba webu
    5
    1277
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 10:05

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů