IDE to SATA

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IDE to SATA

Příspěvekod petrmet » 14 pro 2022 09:30

@petr22 Ta redukce "udělá" ze SATA disku IDE disk. SATA konektor připojíš na SATA disk a IDE konektor a napájení připojíš do přístroje (settopbox, PC,...) stejně jako klasický IDE disk, tj. "kšanda" do boardu a molex k napájení.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IDE to SATA

Příspěvekod petr22 » 14 pro 2022 09:42

I kdyz udela, nevyresi limit velikosti disku v BIOSu.

SATA radic take bude rychlejsi, nez IDE. Pokud se nepletu tak PCI ma rychlost 66MB/s.

Take zalezi na tom, jestli se bavime o 386, 486, Pentiu nebo o cem.

IDE muze mit prenosovou rychlost klidne i pouze v jednotkach MB/s.

Skoda je ze jsem tu mel asi 5 SATA radicu od Promise do PCI slotu, ale koukam
ze uz je nekdo vyhodil. By se daly jeste pouzit.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IDE to SATA

Příspěvekod mmmartin » 14 pro 2022 10:36

Allows recent SATA devices to be connected to ‘older’ IDE host
controllers


Umožňuje připojení nejnovějších zařízení SATA ke staršímu hostitelskému zařízení IDE.
řadiče
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IDE to SATA

Příspěvekod petrmet » 14 pro 2022 10:44

Reagoval jsem na poznámku o konektorech (samec, samice). Neřešil jsem, co zvládne IDE řadič na boardu. Původní otázka byla na redukci IDE - SATA.
Já mám konkrétně dvoutunerový settopbox s nahráváním na interní IDE 160 GB, který skvěle fungoval (ovládání jednoduché přes EPG), ale konstruktéři do něj nedali žádný větrák, takže když bylo vedro, tak se občas disk uvařil. Nějakou dobu se dali sehnat IDE disky 160 GB levně bez problémů, ale postupem času byl problém tyto disky sehnat ve slušném stavu. Koupil jsem tuto redukci s tím, že zkusím připojit SATA disk (případně SSD), ale doba mě předběhla s přechodem na DVB-T2 :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IDE to SATA

Příspěvekod petr22 » 14 pro 2022 10:50

Ja zkousel pouzit adapter IDE-CF a IDE-SD (coz je to same jako IDE disk z hlediska principu funkce) a prakticky
v zadnem ne-PC zarizeni jako DVD rekorder nebo Setopbox to nefungovalo.

Pozadavek je pripojit SATA disk s kapacitou stovek GB, ale nevime k jake zakladni desce.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: IDE to SATA

Příspěvekod Zivan » 14 pro 2022 11:08

Mam tu stary notebook s Pentiem 100, do ktereho dal nekdo v daleke minulosti 2TB HDD, ktery BIOS nepodporuje a vyresil to instalaci Ontrack Disk Manageru. To by mohla byt moznost.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IDE to SATA

Příspěvekod ITCrowd » 14 pro 2022 15:12

Scientific píše:@ITCrowd: Moc to nechápu, ale podle popisku by to mělo být ono, až na háček, že to stojí skoro 900 Kč vč. poštovného. To tam raději dám několik IDE disků vedle sebe namísto jednoho velkého SATA. :-D

To tak maximálně čtyři. Víc ti ta deska nedovolí. :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů