Nove PC nenarocne max 1000 euro

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nove PC nenarocne max 1000 euro

Příspěvekod Mindflayer » 23 úno 2023 16:06

Rad by som zostavil PC alebo ekvivalent pre laptop, ktory ma byt vyuzivany len na nenarocne hry ako je World of Warcraft: Wrath of the Lich King na serveri Warmane, tato specificka hra ma mat upgrade grafiky / modelov / zvukov --https://forum.warmane.com/showthread.php?t=437071 dokonca ma mat lepsie HW riesenie pre RAM apod.

Dalsi nenarocne hry: Team Fortress 2, League of Legends, CS 1.6 / CS:GO, dalsie online hry, ktore urcite chcem si obcas zahrat mozu byt len asi MMO Rpg, ako aj Metin 2.
Nehrajem ziadne single-player tituly a nove hry taktiez nie.

Predstavujem si nejaky ten budget, ktory mi povoli hrat na 2K alebo klasicky FHD...musi mat ale velmi dobru moznost zvuku zakladna doska, ktora naozaj bude luxusna a nebude to nejaka stara rachotina, pretoze som velmi narocny na kvalitu zvuku. Monitor nie je taky rozdiel medzi FHD / QHD cenovo len par desiatok EUR, no ja potrebujem, aby ten pocitac / laptop bol schopny rozbehnut WoWko na full detaily + aspon 2xMSAA a pekne FPS pri 25nm raide (Halion, Blood Queen Lana'Thel, Sindragosa, Professor Putricide) alebo este Ulduar raidy + Wintergrasp boje, tam viem ze pride FPS aj na 20 a mozete mat PC aj NASA.

DDR4 vs DDR5? Graficka karta nebude draha a procesor asi i3 12100f bez integrovaneho grafickeho cipu.

Laptop v tejto sume by asi neviem ci bol najlepsie napad, predsa len to bude hriat, ja to nemam ako chladit inak ako len vyvysenim notebooku, lebo to je tiez na 2-3 roky max, potom to mozem vyhodit do kontajnera von oknom...

Monitor urcite 144/165Hz, skusenost s VA panelom nemam, len IPS, vraj VA ma krasne farby.

Reklama
Uživatelský avatar
newwes
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 991
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nove PC nenarocne max 1000 euro

Příspěvekod newwes » 23 úno 2023 16:15


Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nove PC nenarocne max 1000 euro

Příspěvekod Mindflayer » 23 úno 2023 16:28

A co ten laptop v tejto sume dokopy?

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nove PC nenarocne max 1000 euro

Příspěvekod Karrex » 23 úno 2023 16:50

Odemknutí více RAM ano, bohužel stále jde o 32bit aplikaci a využití CPU je takové, že to tahá jenom jedno jádro. Tudíž mezi PC za 70 a za 10 (starší komponenty z bazaru) bude rozdíl malej.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nove PC nenarocne max 1000 euro

Příspěvekod Mindflayer » 23 úno 2023 17:07

Myslim si, ze by som mal hladat GPU pre FHD a GPU pre 2K,

no co ten laptop?

Uživatelský avatar
newwes
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 991
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nove PC nenarocne max 1000 euro

Příspěvekod newwes » 23 úno 2023 20:10

Nejsi nějaký drzý, laptope? Až bude někdo vědět, mít čas a chuť odpovědět, dočkáš se.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů