Názor na vybraný notebook

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Scientific » 10 bře 2023 16:35

Ahoj všem,

mám notebook s i3-6006U, což je na dnešní dobu už pomalá srajda.

Hledám notebook, do kterého přendám můj Samsung EVO Pro NVME SSD a 16 GB HyperX 3200 Mhz DDR4 paměti, čili všechno mám a dedikovanou GPU nepotřebuji (hry nehraju), takže vybírám podle výrazně výkonnějšího CPU a ceny, všechno další jako SSD a RAM se dá případně časem upgradovat, zatímco CPU nikoliv. Z toho důvodu mi jde čistě o CPU a cenu.

https://www.stolnipocitace.cz/s-proceso ... ay-1r.html

Našel jsem si notebook a přemýšlím, jestli nemá nějaké mouchy, řeknete mi prosím názor, co se Vám na něm nezdá, či co by mi s ním mohlo v následujících 5-8 letech chybět?
Říkám si například, jestli mi časem nebudou chybět možnosti, které poskytuje/bude poskytovat thunderbolt 3/4.

Prosím o vysvětlení, proč je ten notebook takto levný? Však má intel 12. generace, nechápu to, proč stojí 12k namísto 30k.

Případně mi prosím pošlete lepší tip.

Reklama
Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2444
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Zivan » 10 bře 2023 18:00

TN displej, levne plastove telo a docela me prekvapuje ten 45W adapter, kdyz si procesor alespon kratkodobe umi brat az 55W.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Mindflayer » 10 bře 2023 18:04

Laptop nie je obecne stavany na to, aby ti vydrzal tak dlho, ako ti vydrzi pocitac, to musis vediet a pocitat s tym, ze nemozes chciet, aby ti laptop chladil rovnako alebo lepsie ako stolny PC. Mat laptop z plastu, ktory je este horsi ako PVC, z ktoreho mas postaveny odvod odpadu pod umyvadlom nie je velmi rozumne.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Scientific » 10 bře 2023 18:06

@Zivan: TN displej je myslím ten na který se špatně kouká z boku nebo na sluníčku, což přežiju. Levné plastové tělo mi je taky fuk, těl výpočty neprovádí. Adaptér je záhada, ale koupím klidně 90W, to je už detail, bude stát pár stovek, resp s 10 jádrovým procesorem se nikdy na víc než 70 % využití snad nedostanu na to, abych potřeboval trvale silnější adaptér.

@Mindflayer: Ahá, takže ten onen "levný plast" může způsobovat přehřívání notebooku a tedy mu snižovat životnost? Jaký materiál tedy doporučuješ? Já ještě jiný než plastový notebook neviděl. Pokud jsou ntoebooky jak říkáš stavěné aby vydržely tolik co PC, tak s tím při konstrukci počítali a nevadí to ne?

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Mindflayer » 10 bře 2023 18:10

Nie je plast ako plast, kupis laptop za 400 euro a to rovno mozes dat peniaze bezdomovcovi, lebo mu vydrzia dlhsie ako ten laptop ked na tom bude hrat hry....a je rozdiel laptop za 1200 euro...

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Scientific » 10 bře 2023 18:14

Připomínám, že hry na tom hrát nebudu, ani to snad nejde, když to má integrovanou grafickou kartu. Není to herní notebook, kdyby byl, tak má zřejmě lepší plasty? Tím pádem jelikož je to neherní notebook, tak se bude chladit správně ne?

Chápu, že herní notbook, kde nejvíc topí grafická karta, tak levný plasty nemusí stačit. Tohle ale herní notebook není.

Tedy došli jsme k tomu, že plasty u levnějších notebooků jsou správné, jen lidi používají špatně na hry notebooky, které na hry nejsou konstruovány? Tím pádem je v pořádku když tento neherní notebook má plasty takové jaké má, je to tak? Tudíž má plasty správné adekvátní na neherní notebook, kdyby měl plasty lepší, tak je to jako kanon na vrabce, nebot by to bylo kontraproduktivní dávat na neherní notebook zbytečně kvalitní plasty?

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Mindflayer » 10 bře 2023 18:17

100 firiem, 100 roznych nazorov, ja nekupujem acer a viem preco, potom tu mas alienware, dell, asus rog laptopy apod...

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Scientific » 10 bře 2023 19:18

Tohle ale není Acer, ale HP. Dell mám teď. Dell o stejném výkonu = 2x dražší zbytečně.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1373
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod šulda » 10 bře 2023 19:48

Proč to stojí 12 místo 30? Intelem 12. generace to opravdu není. Kamarád mi před dvěma roky položil stejnou otázku. Koupil si nakonec "stroj" za 8 tisíc. Přišel časem sám na to proč je to tak levný. Možná potřebuješ více názorů, ale od znalých budou všechny + - stejné a vypadá to, že je stejně nebudeš přijímat. Kup to a dej nám časem objektivně vědět jak jsi spokojen ;)
Člověk se pořád učí.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Scientific » 10 bře 2023 20:02

Zatím jsem slyšel názor, že plast do herních notebooků nepatří a, že Acer nebrat. Obě informace jsou jistě přínosné, ale ani jedna se mě netýká, protože Acer ani herní notebook nechci.

Takže fakt nevím co si mám myslet.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1373
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod šulda » 10 bře 2023 20:11

Neopakuj stále dokola Acer a herní. Plast je jasnej a netýká se to jen herních notebooků, stejně jako proč 12 a 30 tisíc. Pokud chceš tip, dej použití a co od toho čekáš + rozpočet. Jinak je ta debata o ničem.
Člověk se pořád učí.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na vybraný notebook

Příspěvekod Scientific » 10 bře 2023 20:38

Musím to opakovat pořád dokola, protože nechápeš, že argument byl takový, že plast vadí z důvodů chlazení. A já to musím opakovat dokola, protože si stojím za tím, že ten notebook nemá moc co chladit, když tam není grafická karta a zároveň na něm nebudou hrány hry, a tudíž argument s plastem je mimo mísu. Neříkám, že s nepletu, ale zatím mi nikdo žádným kloudným argumentem neoponoval.

Ptám se tedy znovu tebe, není náhodou pro tento notebook kvalita plastu adekvátní? Nebyl by lepší materiál pouze kontraproduktivní kanon na vrabce obdobně jako nejdražší závodní pneumatiky na zablácené Fábii o výkonu mixeru?

Vyrábí někdo vůbec NEplastové NEherní notebooky bez dedicated GPU s 15W TDP CPU? Prosím tip, co tedy koupit, aby kvalita plastu byla adekvátní tomu 15 W TDP notebookovému CPU. :-D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    926
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    600
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » dnes, 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    116
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    dnes, 12:58
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    615
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1361
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 hostů