Pomoc při ztišení počítače Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

yacopsae
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: září 08
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomoc při ztišení počítače

Příspěvekod yacopsae » 16 zář 2009 15:40

Zdravim,

už od koupení počítače mě trápí jeho nepříjemná hlučnost, jinými slovy zní jak tišší vysavač. Rozhodl jsem se pro výměnu chlazení na grafické kartě a případně i na procesoru a rád bych znal Vaše tipy či zkušenosti s jednotlivými značkami, připadně i jak dobře chladí konkrétní komponenty. Moje sestava je: zdroj: Corsair 650W 80+, procesor: Intel E8200 BOX, socket 775, základní deska: ASUS P5QL, disk: Seagate Barracuda 500GB/SATA, paměť: Corsair TWINX DDR2, 2*1GB KIT a grafická karta: XFX 8800GS 384MB.

Pro grafickou kartu jsem si předběžně vyhlédl tento pasivní chladič http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45817. Zajímalo by mě jak bude schopen uchladit moji kartu, když současné teploty jsou idle: 51°C a load: 70°C a také jestli bude nutná přítomnost přídavného ventilátoru.

Pro procesor bych zvolil nějaký chladič od Arctic Cooling, hlavně pro jejich cenu, ale po přečtení různých recenzí si nejsem moc jist výkonem. Hlavním mým požadavkem je minimální hlučnost do budoucna menší možnost přetaktování, čili chci aby se teploty v klidu pohybovaly kolem 30°C, když vezmu v potaz že referenční chladič zvládá 35°C, ale jede na plno a hluk je značný.

Předem díky za názory.
Dream as you'll live forever, live as if you'll die today. James Dean

Reklama
Uživatelský avatar
Pernee44
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 943
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc při ztišení počítače

Příspěvekod Pernee44 » 16 zář 2009 17:00

Pro procesor doporučuju legendu... http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33866 určitě bude stačit. K tomu chladiči na grafiku bych bejt tebou dal ještě jeden 12cm ventilátor, protože když já to vidim u svý 9600gt, která má velkej pasivní chladič, tak bez ventilátoru by to bylo hodně špatný. A varianta to bude rozhodně tichá :)
Core i5 4570, 8GB DDR3, msi gtx1070 8GB, 240GB SSD Kingston, 550W Zdroj

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomoc při ztišení počítače

Příspěvekod Marfy » 16 zář 2009 17:33

Artic Cooling Accelero S1je jednoznačná volba.Avšak Artic Cooling Freezer 7 Pro již tak dobrá volba není.Sám jsem ho měl a pokud byl procesor bez zátěže,tak byl chladič tichý.Ovšem při zátěži se roztočil na plné točky a už byl dost hlučný a to mi vadilo.Jelikož mám velice tichý počítač osazený grafikou s Accelerem a zdroj s tichou Noctuou,tak to byla nejhlučnějčí komponenta v PC.Proto jsem ho vyměnil za tento CoolerMaster Hyper 212 .Ten se sice taky dokázal roztočit na vysoké otáčky,ale je tak masivní,že procesor uchladí spolehlivě i na neslyšných 800ot/min.Těch jsem docílil zapojením ventilátoru chladiče přes redukci otáček.Můj rozžhavený prescott uchladí i v zátěži na krásných 44°C.V klidu má nějakých 35°C a to stále při konstantních 800otáčkách.Pokud chceš skutečně tíchý počítač,tak rozhodně ber ten CoolerMaster.Slabší procesory by uchladil i čistě pasivně. Accelero by relativně taky mohlo grafiku uchladit pasivně,ale je dobré pasiv alspoň mírně ofukovat.Protože zároveň potřebuješ trochu zchladit i paměťové regulátory a ostatní součástky grafiky.Já tam mám chycený 80mm ventilátor Nexus zapojený na 5V kdy je opět neslyšitelný a přesto grafiku mírně zchladí.Tak to udělej taky tak.Chytl jsem ho k pasivu jen drátkama.Na mém webu mám i fotky-můžeš se kouknout.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

yacopsae
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: září 08
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc při ztišení počítače  Vyřešeno

Příspěvekod yacopsae » 16 zář 2009 17:39

Díky moc za oba příspěvky, asi co se týče procesoru asi půjdu do CoolerMastera, přeci jenom čím nižší otáčky, tím líp. Jinak co se týče grafiky, tak Accelero S1 a větráček...Ještě jednou díky za rychlost odpovědí.
Dream as you'll live forever, live as if you'll die today. James Dean


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1919
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    766
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2179
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • “Upgrade” starého počítače
    od Scofield_CZ » 29 lis 2023 03:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    2298
    od Scofield_CZ Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 15:45
  • Herné počítače na Kaufland.sk
    od Kallus » 22 srp 2023 10:29 » v Sítě - hardware
    2
    1315
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 10:40

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů