NTB nebo PC do 11tisíc

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 17 zář 2009 14:35

Zdravím.

Potřebuju od vas radu. Mam dostat 11tisíc a koupit si za to co chci.
Když je dostanu, přemýšlel jsem, že si koupím notebook, jenomže jsem i hráč (COD2,COD5, atd.) a tak mě napadlo, že 11tisíc bude asi málo a víc nenaškrábu max. 50kč co mam v peněžence na benzín do školy :D . napadlo mě, že by se mohlo tedy něco udělat s mojí sestavou :

Intel Celeron 420
Gigabyte GA-945GZM-S2
DDR2 667MHz 2GB 2x 1GB dual channel
Forton 400W
Grafika nečekaně integrovaná Expres chipset famili (hravat chodim do herny)
palirna :D
cdromka :D
fdd :D

podle mého RAM bych nechal zdroj taky palirny taky a co bych kupil noveho je CPU, MB, GK ... jenože zase mě štve, že není přenosný ... a zase jedna vada... ted nevim co budu chtít.
PC bych využil na hry které mě časem omrzí, ale NTB bych využil ve škole aj na starší hry a aj na programování a internet jelikož amme wifi ... takže wifi by muselo být povinné.
Značku necham na Vás ... je mi to jedno hlavně do 11Tisic poštovne neberte v potaz :D ... bych si ho objednal v olcomputers =) díky

EDIT: CPU by musel byt intel a deska tak aby šla uzavřít PCIeslot pro grafiku ... proti taktovani ;) ...
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Reklama
Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 17 zář 2009 14:53

co mu říkáte?


HP

Nebo

ASUS

Ale musela by mu klesnout cena aspo trochu :D ... třeba by mi rodiče dali 500 víš =) a nekde mimo CZC bude levnější tipuju ...

Nebo

MICROSTAR ale mam strach o přehřívání a HDD není veliké, ale postačující doufám
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 17 zář 2009 16:06

nikdo notebooky sem našel, ale PC kompenenty sice poznam jake k sobě, ale poměrem cena výko to mi moc nejde ...
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Marfy » 17 zář 2009 17:01

Kup si obojí.Za 5500,- seženeš mírně používaný netbook a za dalších 5500,- upgraduješ PC.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 17 zář 2009 17:45

Co sem se díval, tak normální ikdyž použitý notebook do 5500kč neseženeš jo když má třeba 60GB Hdd a 512ram :D ... ne asi jedno nebo druhé =)
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 17 zář 2009 18:04

Tak od nynějška 100% Notebook na co?

Než přijedu busem do školy chci kukat na seriály mam to asi pul hodiny.
Sem tam hra jako COD5 nemusi na plné, jen hladce na 1024 by stačilo ale není povinně COD2 klidně postačí.
Vydrž vite co ta vydrž aby byla aspon na jeden film 2hodiny? ... stačí myslím aj mín, ale ... tak chci mrknout aj na cestách v autě na film.
Ve škole mame zasuvky ano :D a doma bych ho zapojil taky do zasuvky misto toho PC, které by bylo otcovo a ja bych si nechal jeho šrotik.
Cena do 11tisíc.
obrazovka tak jako 15" mi stačí ... nemusim tahat veliký, ale 17 nevadí. Stejně mam na PC 17" kdybych na to někdy ntb. zapojil.
WIFI!
Jo kdyby byl zdarma s brašnou nebudu se zlobit, ale zas není povinné ta 500 už se na brasnu naskrabe :D
co dal? Nevim ... Snad je to vše ... jo ACER moc nemusim, ale když už bude muset být tak holt bude ...

Děkuji
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 17 zář 2009 20:38

http://www.alza.cz/toshiba-satellite-a3 ... 137921.htm

Třeba do 14 dní sleví ... ´=) nebo ho seženu někde lip co vy na to poměrem cena/vykon
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 25 zář 2009 22:38

Takže objednáno

http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=86616

Jenom mam na něj dát visty, nebo Xp Xp jsou mi asi milejší, ale jestli nahodou nemam přejit na visty win 7 nechci :D špatná zkušenost
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod CZechBoY » 25 zář 2009 23:08

Upřímnou soustart s AMD procesorem :) já bych si dal XP, protože Vista na mě udělala špatný dojem, hodně žere, ptá se pořád a pak mě ještě zradila a nemohl jsem ji spustit :D tak WIN7 bych ještě zkusil, nebo pak ty Xp sp3
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 25 zář 2009 23:11

Jo to AMD mě mrzí, ale za ty prachy... jako znam spoustu lidi co maji AMD a bez namitek ... uvidíme... vrazim tam tedy Xpčka dík
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Spyke » 26 zář 2009 03:53

Dej si tam Visty, proč dávat do Pc něco, čemu už pomalu odzvonilo. Sestavu na to máš, čili nevidím důvod proč jet na XPčkách. Že si vezme více operační paměti na chod tě nemusí nějak štvát, když ji máš dostatek. Ve hrách to stejně nepoznáš, jelikož ji budeš mít k dispozici stejné množství. A některé hry ti pod ní poběží dokonce lépe. Osobně bych se k XP nevrátil ani omylem, už jen kvůli tomu tragickému vzhledu. Když už s OS musím pracovat, měl by taky k něčemu vypadat, a když je na trhu produkt, který mi v tomto směru vyhovuje, tak proč ho nebrat.. :wink:

S Vistou si je nutno trochu pohrát a nastavit si ji podle sebe. Argument, že se stále na něco ptá, je spíš znak neschopnosti. Každý OS má své mouchy, ale já jsem s ní spokojen a to ji používám již od doby co vyšla. Pokud se někdy naskytl problém, nikdy to nebylo nic neřešitelného. Jen, co je celkem škoda, sem tam chybí záplaty na BSODy, ale dá se jich zbavit i jinak. Bohužel s Win7 zatím zkušenost nemám, na RC kašlu, počkám si až tu bude finální verze, čili nemohu radit, zda-li novému Windowsu máš dát ještě šanci. Ale rozhodni se podle sebe, co člověk, to názor a zkušenost.

Já si ale stále stojím za tím, že ti co na Vistu nadávají na ni buď nemají komp nebo jsou leví a neumějí či nechtějí si ji nastavit, a pak je tu ještě skupina lidí, které nechápu.. :D

Ještě k NTB - v téhle cenové kategorii ti prostě nezbude nic jiného než nevýhody AMD oželet, ale co, není to nic s čím by se nedalo žít. To HPčko je dobrá koupě, btw. další RAMku sis také objednal?
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB nebo PC do 11tisíc

Příspěvekod Fox8 » 26 zář 2009 09:29

Díky ted mam zase deprese co tam dát. myslel jsem, že pro ten ntb budou lepší ty visty.
Ne ramku jsem neobjednal ... Kdyby byla nahodou ještě reklamace. Navíc zatím ji potřebovat nebudu a dokoupím ji potom tady v obchodě kde je ještě levnější... k Vánocům si ji dopřeju i snějakým batohem =)
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 29 hostů