DVD vypalovačka – jakou mám koupit? poraďte.* Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
czRossi
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 357
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

DVD vypalovačka – jakou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod czRossi » 24 říj 2009 19:41

Zdravím
jelikož se moje DVDROM odporoučela do věčných lovišť sháním za ni náhradu a k mojí DVDRW NEC 3520 nějakou druhou DVD mechaniku.
Asi už nemá cenu kupovat DVDROM a šel bych do vypalovačky,ale už je to nějaký pátek co jsem vybíral komponenty pro pc a tudíž nejsem v obraze co vybrat proto prosím o radu.Našel jsem např.toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65977 ale opravdu nevím.Nejsem žádný velký palič jen příležitostně.Spíš potřebuju černou a vítám tišší chod...dík všem za pomoc a radu při výběru.
Naposledy upravil(a) Myloš dne 25 říj 2009 01:43, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Oprava nadpisu (s ohledem na pravidla fóra) z nic neříkajícího „DVD vypalovačka“.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod X » 24 říj 2009 22:19

Já bych šel jen do Plextoru, ale je pravda, že už není to co býval, ale pořád se ještě vyplatí. Stojí 2x až 3x co konkurence. Ještě možná Samsung, ale z vlastní zkušenosti mohu doporučit jen Plextor a zdaleka se vyhnout LG ... Obrázek

Uživatelský avatar
czRossi
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 357
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod czRossi » 24 říj 2009 22:24

Tak jsem pročet fora a dospěl jsem k tomuto...http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... U09J1XSJ2X
pro X....hoď mi odkaz na ten plextor.Dík
CPU: INTEL i5 4690 3.5GHz, Chladič: CoolerMaster Hyper 412S, MB: Gigabyte H97-D3H,GPU:MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G, 4GB GDDR5,
RAM:16GB DDR3-1333MHz Kingston 4x4,SSD Systém: Crucial 232GB + Hdd Data: 320GB,Zdroj:Seasonic G Series 550W

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod Myloš » 24 říj 2009 22:40

X píše:a zdaleka se vyhnout LG

Proč? Už jsem se tě na to ptal ani ne před 14 dny, ale nezareagoval jsi.
Jak tam píšu, mám už podruhé LG vypalovačku (první umřela ca. po 2 letech) a nemám na tuto firmu žádnou stížnost.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod X » 24 říj 2009 22:47

http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/plextor/px880.html

Špatně se shání (Plextor), jedině na objednávku ...

Myloš: Protože je to lacinej šmejd, můžeš být zrovna vyjímka, co potvrzuje pravidlo, protože znám fůru lidí co s touto značkou má problémy, mezi ně jsem patřil i já ... Obrázek Zajímalo by mě, jestli jsi z 5 DVD9 vypálil všechny bez zkažení? Jestli nepálíš DVD9, jsi nejspíš v tomhle směru nenáročný uživatel. Ještě LGinu používám jako čtečku, ale i při tom narážím na problémy ... prostě někdy nenačte DVD (i s DivXy, nejen DVD-Video), tváří se, jako by tam žádné médium nebylo ... občas, podle její nálady. Nemluvě o tom, že mi kazila od začátku používání 80% DVD9 (zpočátku to nebylo tak markantní, DVD9 byli drahé a nejdříve se tolik nepálily jako nyní). Umření vypalovačky po 2 letech není vyjímečné, s tím se musí počítat, 1. Plextorka mě tuším opustila po 3. letech, ne že by nepálila, ale kvalita nebyla spolehlivá ... CD-RW ještě bez znovunavazování, když došel buffer, byl z páleného média jedině tácek pod skleničku.
Naposledy upravil(a) X dne 24 říj 2009 23:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod Myloš » 24 říj 2009 23:00

DVD9 jsem za život vypálil asi 5. Nanejvýš. Ale všechny úspěšně.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod X » 24 říj 2009 23:01

Tak jsi vyjímka, ale i nepříliš náročný uživatel vypalovačky ... také při pálení s kvalitním Plextorem je pohoda při kvalitě vypálených médií. Pálit se šmejdem a postupně zjišťovat nečitelná a odcházející média, to je neštěstí ... pár stovek navíc investovaných do kvality se vyplatí. Obrázek

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod Myloš » 24 říj 2009 23:13

Já jsem po téhle značce před lety sáhnul proto, že jako jedna z mála uměla DVDRAM – dneska, při cenách externích disků, je to už zbytečné, ale tenkrát mi to hodně pomohlo.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod X » 24 říj 2009 23:21

Ano, také jsem si říkal, že není špatná, když je tak multiformátová ... ale DVD-RAM mě zklamalo, je neuvěřitelně pomalé a drahé (měl jsem podporu 5x rychlostních DVD-RAM). Obrázek

Uživatelský avatar
czRossi
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 357
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: DVD vypalovačka – jskou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod czRossi » 24 říj 2009 23:30

Nemáš nejaký spolehlivý obchod na ty plextory nebo kdes ho kupoval?Nejak prítel google toho moc nemůže vygooglit :D Navíc ani Alza ani czechcomputer je nevede :shock:
CPU: INTEL i5 4690 3.5GHz, Chladič: CoolerMaster Hyper 412S, MB: Gigabyte H97-D3H,GPU:MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G, 4GB GDDR5,
RAM:16GB DDR3-1333MHz Kingston 4x4,SSD Systém: Crucial 232GB + Hdd Data: 320GB,Zdroj:Seasonic G Series 550W

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD vypalovačka – jakou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod X » 25 říj 2009 16:15

CZC má ICQ kontakty na svých stránkách, zkus je ukecat, aby nějaký Plextor objednali. Už když jsem kupoval ten svůj poslední: Plextor PX-810SA - tak se blbě sháněl. Já ukecal jednoho zdejšího prodejce IT, aby mi jeden přitáhl, nevím odkud. Musíš to na prodejce zkoušet a nenechat se odbýt, on nějaký zabere ... Obrázek

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD vypalovačka – jakou mám koupit? poraďte.*

Příspěvekod memphisto » 25 říj 2009 16:45

Tak to než takové oplétačky se sháněním mechaniky a nedej bože reklamací, tak radši koupím 2x Samsung a vyjde mě to cenově nastejno a životnostně taky :idea:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů