Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Getready
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červen 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Příspěvekod Getready » 22 čer 2022 10:19

Zdravím, na novom byte som si od telekomu zriadil optický internet, po zapojení mám však v izbe kde mam pracovňu slabý signál, čo je asi kvôli 3 stenám ktorými signál putuje. Nechcel by som to riešiť zosilňovacom signálu, keďže v izbe mám možnosť sa tiež napojiť na internet. Chcem sa teda spýtať ci existuje nejaký šikovný malý router, ktorý nemusí mat už také dobré parametre ako ten od telekomu, stačí mi niečo jednoduché čo v danej izbe mi zabezpečí dobrý signál a použiteľný internet na prehrávanie 4K videí.

Tú sú aj fotky izby kde je router a izby kde je možnosť napojiť sa na internet.

https://ibb.co/ZNDDDr4
https://ibb.co/Wxv6fDg

Ďakujem za rady a tipy

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Příspěvekod ITCrowd » 22 čer 2022 10:54

Vítej na PC-HELP!
1. dodržuj pravidla fóra a obrázky vkládej do příspěvku. Nikdo tu nebude klikat na odkaz, který vede bůhvíkam a může pod ním být bůhvíco.
2. Palec nahoru za odmítnutí extenderu :thumbup: Ten by toho moc nevyřešil.
3. "keďže v izbe mám možnosť sa tiež napojiť na internet" => co? Že ti tam vede LAN z routeru?
Pokud je to tak - je třeba vědět, zda chceš obě frekvence (2,4 a 5 GHz). Podle toho můžeme vybrat třeba plnohodnotný AP, případně, pokud šetříš, tak nějaký router, který jako AP bude pracovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Getready
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červen 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Příspěvekod Getready » 22 čer 2022 11:07

okej nabuduce dam uz foto sem, no nie ze z routru ale je moznost sa napojit aj v v pracovni do siete telekom, cize mozem zapojit defakto 2 routre, je to vobec mozne mat naraz zapojene 2 routre do jednej siete? AP je skratka coho? proste nieco male zapojit do zasuvky a prepojit UTP kablom do siete

ten sedy kabel do steny zapojil technik s tym ze to mi umozni internet v tej zasuvke co mam v tej izbe kde zo potrebujem
taketo nieco by moj problem nevyriesilo? https://m.alza.sk/tp-link-re450-ac1750- ... tm#recenze

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Příspěvekod petr22 » 22 čer 2022 11:28

To musis vedet ty, jak mas zapojene internetove pripojeni. Ciste podle popisu zasuvky to poznat nejde.

Zapojeni vice koncovych zarizeni (routeru) je casto poruseni podminek, nicmene zasuvka
na zdi muze byt ledacos, musis rict, kam presne vede druhy konec a do ceho.

Jestli ta zasuvka na zdi je stejne pripojeni jako vede do routeru, tak svuj pocitac pripoj sitovym
kabelem do zasuvky a problem je vyresen, nemusis resit zadne lagujici wifi se slabym dosahem.

AC je access point, jenze ten musi byt k routeru pripojeny kabelem, takze opet potrebujes vedet,
kam je propojena ta zasuvka v mistnosti.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Příspěvekod zeus » 22 čer 2022 14:08

Tak jsem si pripravil uzlik na kabel (abych kdyztak ten skodlivy kod priskrtil) a odvazne se na ty obrazky podival ;)

Ten RE450 klidne muzes pouzit, protoze umi i rezim AP. Zapojis kabel z RE do te volne zasuvky a nastavis.

Ale plati to, co psal petr - mas-li moznost, pripoj PC/ntb primo kabelem do te zasuvky. Jestli potrebujes i tu wifi, vezmi spis dalsi router, uz kvuli LAN portum. Zapojis ho pak jako AP (ci switch, jak je psano v clanku ITCrowda).
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

dajk
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Příspěvekod dajk » 29 čer 2022 20:58

Zdravím, já mám obdobný problém, zatím optiku nemám, takže ethernet od O2, VDSL net, mám modem TpLink archer vr300, byt 3+1 a ta wifi na tom je šílená, vedle v místnosti už se ztrací a padá, zkoušel sem dát jiný kanál, nic, 5g funguje dobře ale pouze v jedné místnosti takže jedu 2,4GHz. Pc, Tv mám přes kabel, ale ikdyž je vše vypnuté a já si chci pustit třeba internetové rádio vedle v místnosti, už mám problém...Pravda je, že modem mám v rohu obývacího pokoje, ale myslím, že ze začátku takový problém nebyl... Vyměnit, nebo vyzkoušet nějaké to nastavení?
Když si projedu wifi kolem nás, sousedů, každá na jiném kanále a intenzitu signálu mají kolem 79 - 86dbm a moje pouze 32 - 45dbm, tak nevím jestli to k něčemu ve výsledku je...
Budu rád za každou radu, každopádně nehodlám to řešit nějakýn prodlužovačem, či zesilovačem :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Druhý router nemá v administraci připojení k internetu
    od nydrleon » 18 dub 2023 16:52 » v Sítě - hardware
    9
    1289
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 18:43
  • 2 prípojky optického internetu na jeden dom
    od krakenus600 » 15 srp 2023 22:16 » v Vše ostatní (inet)
    12
    4506
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 20:47
  • Druhy router v byte pre rozsirenie pripojenia?
    od lubo007 » 19 srp 2023 11:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    722
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    19 srp 2023 19:36
  • Wifi přestala vysílat signal, ale Ethernet kabel jede
    od sicker » 17 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    861
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 15:43
  • AIO - slabý zápach plastu
    od krcky » 01 črc 2023 13:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    685
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 17:32

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů