Mikrotik + Samsung printer Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Leukoplast
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Mikrotik + Samsung printer

Příspěvekod Leukoplast » 30 bře 2018 17:07

Ahoj, mám doma tento Mikrotik https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBo ... hparam=951
a včera jsem si koupil tiskárna Samsung m2070W ( https://support.hp.com/cz-cs/product/sa ... /c05736924 )s úmyslem, nasdílet jí do sítě pro připojení PC přes LAN a NTB přes WLAN a nějako se mi to nedaří. Funguje je mi tisk přes USB a i přes Wifi Direct, kterou má tiskárna zabudovanou v sobě, ale s routerem se mi to zatím nedokázalo spárovat. Můžete mi prosím poradit? Díky

Edit: Pokročil jsem, problém je v tom, že když mám nezabezpečenou wifi, tak se tiskárna dostane na router a vše funguje. Problém bude v tom, že mám router zabezpečenou WPA2. Podle mého ta tiskárna umí jenom WEP, což se mi tímto zabezpečením zabezpěčovat LAN moc nechce...

https://support.hp.com/cz-cs/product/sa ... /c05736924
Poradíte mi prosím? Díky

Reklama
cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrotik + Samsung printer

Příspěvekod cunik.cz » 30 bře 2018 17:15

Můžeš tiskárnu spárovat?

Leukoplast
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mikrotik + Samsung printer

Příspěvekod Leukoplast » 30 bře 2018 17:19

Můžu spárovat tiskárnu s PC/NTB přes USB, taky můžu spárovat PC/NTB přes wifi direct který má tiskárna a vše ti funguje.

Když tiskárnu připojím k routeru, který má zapnutý WPA2, tak se k routeru nepřipojí, Když je wifi otevřená, tak se spáruje s routerem, který jí přidělí IP adresu a následně si můžu tiskárnu přidat do PC. Tiskárna ->Mikrotik(Otevřený)-> NTB funguje

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrotik + Samsung printer

Příspěvekod cejny » 30 bře 2018 18:29

https://ispforum.cz/viewtopic.php?t=20192

Bohuzel mikrotik print server nedokaze. USB na mikrotiku je leda pro jeden z podporovanych lte modumu a pak pro ftp/samba server. Nic dalsiho podle mne usb na mikrotiku nedokaze, snad by se z nej dalo napajet nejake dalsi zarizeni [nejake miniaturni raspbery].
Mikrtik je bohuzel sitarske zelezo a neda se cekat ze bude umet vice, zadne bittorrent, ... . Na tohle jsou jine routry, pripadne pro znalejsi openwrt/lede.

Podle mne parovani tiskarny funguje je tak ze ji zadas ssid, typ zabezpeceni [snad tam je i neco jineho nez wep, pokud ano, tak holt bude potreba na routru nastavit wep, coz lze udelat i pro virtualni ap a to pak omezit pres firewall, pokud je to nutne] a heslo, pak se tiskarna sama pripoji jako klient. S tim ze nejlepsi je ji nastavit pevnou ip a nenechavat to na dhcp serveru. Vse ostatni je na danem os a ovladacich.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Leukoplast
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mikrotik + Samsung printer

Příspěvekod Leukoplast » 30 bře 2018 18:43

A jak je možné, že při otevřném zabezpečení to fungovalo? Raspberry doma mám, zkoušel jsem na jiné tiskárně ( Canon) která má jenom USB udělat print server. Dopadlo to tak, že jsem v NTB tiskárnu viděl, ale při tisku mi to hodilo chybu nebo se vůbec nic nestalo.

Jestli to chápu dobře, tak bych měl vytvořit virtualni AP s WEPem ke kterému připojím tiskárnu omezím ho přes firewall a pak to ho mohu pomocí Bridge spárovat s hlavní sití?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrotik + Samsung printer

Příspěvekod ITCrowd » 30 bře 2018 19:41

WPA2 by měla umět, aspoň dle tvého odkazu, jen netuším který. Mám pocit, že se zvedal počet bitů u šifrování, což by mohl být problém.
Nicméně by to měl odstranit nový FW tiskárny - tedy pokud je problém skutečně zde.
A pokud má tiskárna LAN port, připoj ji na LAN.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrotik + Samsung printer

Příspěvekod petr22 » 30 bře 2018 19:57

Proc resis jestli tiskarna podporuje WPA2 ?

Tiskarnu standardne pripoj sitovym kabelem k routeru a vsechno bude fungovat tak jak ma.

Tisknout ti na ni bude vsechno, co je do site pripojene kabelem a pres wifi.

Je sobecke vuci ostatnim zapinat wifi na tiskarne, ktera stoji na miste a bezdratove pripojeni
vubec nepotrebuje. Pouze ti zarusi cele okoli v okruhu 200 metru. Kdyby to takhle udelal
kazdy, nepujde wifi nikomu jak bude preplnene pasmo.

Pokud necghces tahat kabel, pouzij Powerline.

I kdyz se ti povede pripojit pres wifi, budes obratem resit ze se ti ten Samsung pres wifi nedari
probudit ze rezimu spanku............

Leukoplast
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Mikrotik + Samsung printer  Vyřešeno

Příspěvekod Leukoplast » 30 bře 2018 20:36

ITCrowd píše:WPA2 by měla umět, aspoň dle tvého odkazu, jen netuším který. Mám pocit, že se zvedal počet bitů u šifrování, což by mohl být problém.
Nicméně by to měl odstranit nový FW tiskárny - tedy pokud je problém skutečně zde.
A pokud má tiskárna LAN port, připoj ji na LAN.


Už to funguje, poradil mi kluk ze zive.cz https://www.zive.cz/poradna/mikrotik-95 ... tanswers=1

Ale tobě děkuji za snahu...
Petře: 1) Ta tiskárna nemá RJ45
2) To co píšeš tak tak jsem to chtěl udělat a udělal, očividně jsi to nepochopil...
3) problém se spánek nemám a wifi direct jsem vypnul, takže nemám zbytečně zabrané kanály...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Mikrotik VPN
    od L.L » 28 led 2024 08:45 » v Sítě - hardware
    3
    707
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 13:09
  • Pomoc s nastavením MikroTik Příloha(y)
    od souky5 » 04 pro 2023 19:16 » v Sítě - hardware
    1
    1204
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 22:07
  • Bug u samsung tabletu
    od AnnaLee123 » 27 říj 2023 10:00 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1818
    od AnnaLee123 Zobrazit poslední příspěvek
    27 říj 2023 10:00
  • SSD Samsung 980 PRO - chladič
    od metropolisCZ » 31 srp 2023 23:14 » v Vše ostatní (hw)
    19
    2391
    od metropolisCZ Zobrazit poslední příspěvek
    03 zář 2023 12:28
  • Samsung A12 problém s volaním
    od 28nitro28 » 30 pro 2023 12:41 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    679
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 16:34

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů