Novy router, nefunguje?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod ITCrowd » 16 úno 2020 22:55

jasně.
On je hrozný problém na chvíli přenést PC do jiného pokoje, že? Případně koupit spojku https://www.czc.cz/solarix-spojka-cat5e ... 86/produkt a propojit kabely.
Pochop, že pokud místo toho, abys něco udělal budeš pořád hledat způsob proč to udělat nejde, nerozchodíš to nikdy.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod nations112 » 16 úno 2020 23:41

"ve sklepě ma poda"

Tak jsme doma. Pokud máš jako poskytovatele PODU, tak nepřiděluje IP adresy pomocí DHCP, ale každý klient má pevnou IP adresu. Takže si opiš potřebné informace ze starého TP-Linku, nebo najdi smlouvu a podle toho nastav nový router a bude to fungovat. Zvolíš možnost STATIC IP.
PODA nemá spárované MAC, takže ti po správném nastavení pojede bez problémů. Hlavně si nezapomeň pak nastavit jiné heslo na WIFI a nastavit jak potřebuješ. Router jde nastavit bezdrátově i přes telefon, akorát prostě nepoužívej tu aplikaci, ale klasický prohlížeč a řiď se návodem pro PC. To je všechno... Ten návod je napsaný pro úplné amatéry, to snad nejde zvorat.

Hláška, která ti vyskakuje, nemá nic společného s nefungujícím DHCP na tvém routeru, ale že nedostal IP adresu od tvého poskytovatele, protože máš statickou.

Tady tě žádný jiný router nespasí, bojoval by jsi s tím úplně stejně, možná ještě víc.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod ITCrowd » 16 úno 2020 23:55

pro úplnost dodám - připoj se z PC kabelem k routeru, do prohlížeče zadej IP adresu 192.168.31.1 a dostaneš se do nastavení routeru. Přihlašovací údaje by měly být jméno prázdné, heslo admin. Kdyby to nešlo, zkus jméno admin a heslo prázdné.
Jsem zvědav, co zase najdeš za důvod, že to nejde...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 308
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod Fantousek » 17 úno 2020 00:01

Do toho nastavení routeru jsem se dostal, ale tam jsem ničemu nerozumněl a už jsem toho měl dneska tak jsem nahodil stary router zpatky. Ale nejspíše zítra se to pokusím zprovoznit a poradím se ,čemu mi tam nebylo jasno.

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 308
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod Fantousek » 17 úno 2020 15:08

Podle toho co napsal nations tak se mi povedlo ten router zprovoznit.
předtim jsem měl misto static IP nastaveno DHCP.
tak jsem to tedy přepsal na to co jsem měl na starém routeru.
Je třeba ještě něco změnit krom tohodle?
► Zobrazit spoiler

Prozatím děkuju, doufám že problém kvuli kterému jsem kupoval novy router zmizí. Kdyžtak se ozvu
zatím ještě jednou děkuju

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 308
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod Fantousek » 17 úno 2020 16:32

hm, tak bohužel pořád problém přetrvá i na novém routeru

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2020 16:38

A tak to má být a dobře ti tak.
Neudělal jsi jediný test, který jsi měl. Neudělal jsi jedinou zkoušku, kterou jsi měl. Vybral sis router bez ohledu na doporučení. Nic jiného jsi čekat nemohl.
Znovu - zaplať si profesionála.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 308
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod Fantousek » 17 úno 2020 16:46

Jediné co se po mně chtělo co se tyče testu,zkoušky, tak byl ať v té konzoli propinguju ten internet při vypadku. A to jsem udělal. Pročetl jsem si mé předchozí téma, tam co jste chtěli vedet, na to jste ne možná hned,ale dostali odpověd.
Co jste chtěli abych udělal tak jsem udělal. Propingoval jsem to přes to cmd, chtěli jste abych lan kabel zapojil přímo do PC aby se zjistilo jestli není chyba v routeru. Mám novy router tudíž tohle taky. Možná když mě odkazuješ na toho profesionála tak už se mnou neni trpvělivost,ale já opravdu pomoc chci a cením si ji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod ITCrowd » 17 úno 2020 17:03

Lžeš, jako když rudé právo tiskne. Co například tohle? viewtopic.php?f=41&t=213112&start=12#p1664500
Ani jsi nenapsal, jaký problém přetrvává? Výpadky sítě, na které jsi založil téma (a odmítl otestovat), nebo ping ve hře, který jsi také odmítl testovat?
A toto je můj poslední příspěvek k tobě - bůh prokázal, že existuje. S něčím tak totálně nespolupracujícím, jako ty jsem se ještě nesetkal.
Poslední doporučení - vrať nový router, dej si tam starý, smiř se s tím. Nebo si zaplať profesionála.
A pokud mi drazí kolegové a moderátoři chcete vyčítat nedostatek trpělivosti, projděte si jeho téma, na které je v tomto odkaz. Dal jsem ho sem schválně, aby bylo jasno, s čím jsem se musel potýkat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fantousek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 308
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy router, nefunguje?

Příspěvekod Fantousek » 17 úno 2020 17:13

Dobře, ale i tak děkuju za pomoc


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1019
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Nový router do bytu
    od Jirin » 25 říj 2023 03:12 » v Sítě - hardware
    3
    1956
    od Jirin Zobrazit poslední příspěvek
    28 říj 2023 20:49
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2509
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1172
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1204
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů