stará SSID

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jednajenda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

stará SSID

Příspěvekod jednajenda » 14 črc 2020 10:26

Dobrý den,
mám za routerem na kabelu desktop, dále nastavenou SSID pro NB, atd.
I přes resety a nové nastavení SSID, se mi stále na NB objevuje starý název přístupu na internet. Na roletce přístupu se nahoře objeví v přístupu k internetu název starého SSID, níže potom v dostupných sítích název aktuálně nastavené SSID. Po odpojení v roletce a opětovném připojení se již ten starý název nahoře nahradí aktuálně nastaveným v routeru (mám TPlink 741, NB je HP 620 win 7). Poradí prosím někdo, kde se toho starého zbavit? Bydlím v paneláku, na Inssideru vidím přes 40 sítí a tak to občas zahryže v hlavě.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stará SSID

Příspěvekod ITCrowd » 14 črc 2020 13:26

Vítej na PC-HELP!
Tu starou síť vymaž: https://internet.vse.cz/eduroam/jak-ods ... /#windows7
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

jednajenda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stará SSID

Příspěvekod jednajenda » 14 črc 2020 19:38

Jojo, dík za zprávu. Takže to bylo první co jsem zkoušel udělat, ale tu starou ve správě bezdr. sítí totiž nevidím. Vidím tam jen tu novou a ještě druhou z repeateru. Teď jsem nastartoval co jsem přisel domů a na roletce připojení u NB jsem opět nahoře přístup k síti na té staré. Tu však ve správě bezdrátových sítí nevidím, to mi je záhadou, jakoby si to šáhlo někde v historii po té staré.
Jestli už z toho neblbnu-roletka: přístup i internetu nahoře: stará SSID (co není ve správě vidět!)
níže připojeno: nový název SSID
po odpojení a opětovném připojení již je nová SSID i nahoře. V obou případech však net funguje, jen tomu už nějak nevěřím, jakoby to jelo někudy oklikou. :-(

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stará SSID

Příspěvekod ITCrowd » 14 črc 2020 20:07

To chce hned na začátku říct všechno. Pamatuje si ji pravděpodobně repeater.

Odesláno z mého S5710 pomocí Tapatalk
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

jednajenda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stará SSID

Příspěvekod jednajenda » 14 črc 2020 20:48

repeater to také není, protože ten zapínám jen někdy, když je přetlak od sousedů, myslím na kanálech wifi. Takže v NB Prolezl jsem i televize, mobily a nikde ta stará ssid není. Mě to přijde, jako že někde v registrech pro síťový adaptér (jsem laik) zůstávají viset stará nastavení a jede si svou vlastní cestou. Dokonce se mi objevuje i jedna stará ssid jako nadřazená všem viditelným v roletce: přístup k internetu "Maruna", níže další kdysi používaná ssid jako nadřazená (s šipkou - uzavírá, otvírá) nade všemi viditelnými kde je i moje nová. Jakoby to bylo třeba někde vyčistit, ale kde?

Dodatečně přidáno po 18 minutách 15 vteřinách:
Doplním - Vypadá to, že ta stará jako nyní nadřazená (skupinová) je starý název ssid, který se nyní objevuje jako název síťového adaptéru ralink. Ale na začátku píši ještě o jiné, staré ssid, která se objevuje jako "přístup k internetu".

jednajenda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: stará SSID

Příspěvekod jednajenda » 16 črc 2020 21:23

Tak už jsem na to přišel, tedy doufám, že už to pošlape normálně. Zagooglil jsem a zvolil cestu přes editor registrů, kde jsem objevil ještě spoustu starých profilů (SSID) jak jsem cestoval s noťasem světem. Promazal, zejména tu jednu na kterou se mi to stále vracelo, dvakrát úplně off/start a vše jede tak jak má. Jen mi tam zůstal v roletce (vpravo dole) nad viditelnými SSID jen ještě jeden název, kdysi používaný a nyní uvedený jako jakýsi nadřazený (skupinový či uzlový - kdysi jsem asi někde, nevím už jak jsem to dokázal, ale asi jsem přidělil jméno nejen SSID, ale i síťovému adaptéru). Tož asi tak, zatím díky za podporu a snad nebudu zítra volat HELP!, že mi to kleklo.
18.7. - :lol: - proboha s čím jsem to tu otravoval, nejraději bych to všechno smáznul. Samozřejmě název síťovky už jsem přepsal a zdá se, že ani v registrech jsem škody nenapáchal.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stará Česká adventura
    od Mynyus » 22 pro 2023 19:57 » v Hry
    2
    1061
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 11:42
  • Motorola moto g32 nebo g51 a stará sim
    od p3v4x » 16 úno 2024 10:45 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    532
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 12:07

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů