Block ip nebo mac adresy

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

shockwave
Level 3
Level 3
Příspěvky: 459
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Block ip nebo mac adresy

Příspěvekod shockwave » 17 zář 2020 21:26

Ahoj, mam router dlink rt n300, k nemu kablem, opakuji kabelem pripojen pc. V routeru neni nikde parental control polozka a nevidim ani mac filter, jak zablokovat urcite ip nebo mac adresy pripojene kabelem ne pres wireless. Poradi prosim nekdo. Dekuju

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Block ip nebo mac adresy

Příspěvekod ITCrowd » 17 zář 2020 22:18

Tvrdit o něčem takovém, že je to router je na pováženou. Funkce, kterou požaduješ najdeš u routerů. Pořídil sis plečku, tak máš smůlu.
Nicméně - předpokládám, že neumíš ani pořádně opsat typ - takže router go-rt-n300 má cosi jako Access ControlList, což by mohlo vyřešit to, co požaduješ.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

shockwave
Level 3
Level 3
Příspěvky: 459
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Block ip nebo mac adresy

Příspěvekod shockwave » 18 zář 2020 08:39

Těsně vedle, psal sem pc je propojen kabelem s routrem, ne pres wifi. Tahle rada je mi k nicemu a zkousel sem jiz.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Block ip nebo mac adresy

Příspěvekod ITCrowd » 18 zář 2020 10:20

Tak pro nechápavé znovu:
ITCrowd píše:Tvrdit o něčem takovém, že je to router je na pováženou. Funkce, kterou požaduješ najdeš u routerů. Pořídil sis plečku, tak máš smůlu

Vysvětli mi jednu věc - zatímco i ty bys pochopil, že trabant není mercedes, a tudíž nemá stejné funkce, tak v případě routeru to nechápeš? Proto mám v podpisu, kde se vybírá router, jasně uveden požadavek na funkce navíc. Protože trabant prostě ty funkce nemá. Jasné?
Takže si kup router a ne plečku. Nebo se poohlédni po wrt firmwaru, třeba budeš mít štěstí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
CyberCodeDroid
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 253
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Block ip nebo mac adresy

Příspěvekod CyberCodeDroid » 21 zář 2020 05:19

MAC Address filtering for D-Link GO-RT-N300 router - http://resetrouter.info/router/D-Link/GO-RT-N300
MAC filtering allows you to limit access to your D-Link GO-RT-N300 router. To enable this feature, enter into your D-Link GO-RT-N300 router the 12-character MAC ID of each computer that will connect to your network. Be sure to update this information if you add or remove devices.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Block ip nebo mac adresy

Příspěvekod ITCrowd » 21 zář 2020 11:49

Obávám se, že to je přesně to, o čem píše tazatel - blokování pomocí MAC funguje pouze na wifi.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zmena IP adresy
    od ShadowWord:Pain » 15 zář 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    11
    2301
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 zář 2023 12:48

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů