Nelze připojit wifi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

touchside
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nelze připojit wifi

Příspěvekod touchside » 15 led 2021 12:48

Dobrý den, potýkám se s problémem na svém novém Mikrotiku RBcAPGi-5acD2nD neboli cAP AC. RouterOs aktualizováno na 6.48 stable.
Mikrotik jsem nakonfiguroval jako dualband AP bez dhcp. DHCP obstarává router na půdě od ISP.
Mám nastavené stejné SSID a security profile na obou wlan portech. Bridge nastavený na všechny porty.
V scheduleru mám nastavený restart ap každý den ve 3:15 ráno. Nastavení wlan viz. obrázky.
wlan1.jpg

wlan2.jpg



Ted k problému - můj notebook Asus ROG GL753VE, wifikarta Intel DualBand AC 7265 ( ovladače aktuální).
Microsoft Windows 10 Home
OS Version: 10.0.19041 N/A Build 19041
Po restartu systému, ale většinou náhodně i bez restartu se mi nechce připojit wifi k mikrotiku dokud mikrotik nerestartuji, pak se připojí stabilně. Když kouknu na registrace na wireless rozhraní tak při pokusu o připojení se moje mac adressa wifikarty v ntb v tabulce na chvili objeví a pak zmizí a windows vypíše že nelze připojit. Když se na ethernet2 port připojím kabelem, všechno funguje. Jiné zařízení tento problém nemají a jsou připojeny stabilně.
Dočetl jsem se tady o nějaké špatné kompatibilitě win10 vůči protokolu 802.11n. Zajímá mě víc tahle problematika a zdali je i jiné řešení než přechod na 802.11 b/g ? Doteď jsem problém neměl, protože před výměnou za mikrotik tak wifi byla pouze 2.4 ghz bez 802.11n(starý tp link) a na druhé straně baráku starý asus RT-AC52U B1 nastavený volbou protokolů na AUTO v obou pásmech.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze připojit wifi

Příspěvekod ITCrowd » 15 led 2021 13:54

Vítej na PC-HELP!
Obávám se, (nebo aspoň tomu tak bylo), že mikrotik nepodporuje band steering v ramci jednoho AP.
Takže pro začátek zkus rozlišit SSID pro 2,4 a 5GHz.
Přílohy
bandsteering6.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

touchside
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nelze připojit wifi

Příspěvekod touchside » 15 led 2021 14:51

Při rozlišení SSID připojení proběhne jak má na obou frekvencích. Jakmile dám stejné SSID ale u 5GHz omezím šířku kanálu na 20Mhz tak vše funguje až na to že notebook samozřejmě v tu chvili preferuje 2,4 GHz a když na notebooku nastavím preferenci na 5GHz tak běží poloviční rychlostí co 2,4 GHz.. Pokud to tedy chápu dobře tak mikrotik nebyl zrovna dobrá volba z důvodu nepodporování band steeringu? Mám ho jít vrátit s tím že si vezmu Ubiquiti UniFi AC Lite ?

EDIT: Při přepnutí wlan2 na channel width 20/40/80 Ceee, se notebook připojí bez problému i bez preference 5GHz.. rovnou na 5GHz a plnou rychlostí.. Zatím to tak nechám a uvidím jak se to bude chovat..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Canon Powershot G9X nejde připojit k W10 přes wifi
    od Prorock » 04 led 2024 18:50 » v Vše ostatní (hw)
    5
    988
    od Prorock Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 22:58
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    799
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07
  • nelze spustit wifi po vměně karty Příloha(y)
    od akem » 28 pro 2023 14:33 » v Problémy s hardwarem
    28
    1602
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 22:19
  • Nelze spustit wifi po vymene karty - resenii
    od akem » 28 led 2024 13:16 » v Problémy s hardwarem
    6
    978
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 21:41
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5014
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů