Kabeláž v exteriéri Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 08:44

Což není uvedený případ. Jak sám píšeš - je to se souhlasem poskytovatele.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod Riviera kid » 26 črc 2021 12:49

No hlavně zásah do fasády domu bez souhlasu všech vlastníků je taky celkem problém.
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod amirinda » 26 črc 2021 12:58

petr22 píše:1 fyzicka osoba (domacnost) = 1 smlouva = vlastni pripojeni


Takže když jsou v rodinném domě dvě domácnosti (např. otec, matka a syn s rodinou), mají jedno připojení a nataženej kabel do "druhé" domácnosti, tak je to podvod? Já bych řekl, že to tak má každej druhej. Pravda je, že jsem nad tím nikdy takhle neuvažoval. V tu chvíli je člověk hned považován za šmejda???
Je teda zapotřebí zavolat např. na O2 a říct jim, ať natáhnou do baráku druhou linku?

Píšu jen že mě to zajímá...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 13:08

Rozhodující je smlouva s providerem. Pokud ji podepíšeš a porušuješ, jsi za šmejda.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod amirinda » 26 črc 2021 13:16

Jsem tak narychlo projel nějaké smlouvy (Vodafone LTE a T-Mobile pevná) a nic o tématu jsem tam nenašel.
Když teda bráchovi "za zdí" umožním připojení k mé wifi, nebo mu natáhnu kablel, tak tím něco porušuji? A co teprve když přijde návšťěva a já jim umožním používat mé připojení (wifi-telefon)?

Edit: Plně bych pochopil, kdyby dotyčný své připojení nabízel dalším X lidem třeba v paneláku, ale strejdovi o patro níž...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 13:42

petr22 píše: 1 fyzicka osoba (domacnost) = 1 smlouva = vlastni pripojeni, pokud neni ve smlouve definovano jinak.

Jestliže ve smlouvě ošetřeno není (nebo ve všeobecných podmínkách), popřípadě je připojení sdíleno se souhlasem providera, není to nic proti ničemu.
Jestliže ve smlouvě (podmínkách) ošetřeno je => nesmím poskytovat připojení třetí osobě, či jiné domácnosti, pak jsem porušil smlouvu a jsem šmejd. Zda je to o jedno, či dvě patra a dotyčný je, či není strýko, je lhostejné.
Co je na tom těžké pochopit?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod Mr. Incognito » 26 črc 2021 14:26

Těžké je na tom pochopit to, že se najdou takoví, kteří kvůli tomu dělají pozdvižení na fóru a byli by schopni udávat.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 14:48

Není můj problém to, že na fóru nejsou ošetřeny aktivity hraničící s podvody.
Zkus se vžít do toho, že jsi provider, půjčíš si prachy a natáhneš si infrastrukturu po baráku až ke dveřím každého bytu s tím, že všem poskytneš internet. A z baráku si dva od tebe koupí připojení a připojí na sebe zbytek baráku v rozporu s tebou uzavřenou smlouvou. A už tě vidím, jak jim nadšeně tleskáš, jak hezky si to vyřešili. Zrovna ty.
Zajímavý je na tom ten dvojí metr. Kdyby se to stalo vám, tak to je oheň na střeše. Ale když to uděláte vy, je to v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod amirinda » 26 črc 2021 16:02

Takže záleží na tom, jak to stojí ve smlouvě. On snad někdo z vás kteří jste tazatele nařkli ví jak má postavenou smlouvu, že byl automaticky nazván šmejdem?
Ještě že to nebylo v hospodě, to by dostal rovnou po čuni.
Apropo, není někde v pravidlech fora, že "moje" IP adresa nebude nikde zveřejňována a používána?

kurčák
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod kurčák » 26 črc 2021 16:54

IP adresa je osobní údaj, takže nabonzováním operátorovi, jedná ještě jako větší šmejd. GDPR nic?!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 26 črc 2021 16:59

Pleteš se. Nastuduj si to. https://www.gdpr.cz/gdpr/osobni-udaje/ Možná by si to nejdřív chtělo něco o tom přečíst, než plácneš nějakou pitominu. Ale asi ti na nějaké pitomině nezáleží.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kurčák
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: leden 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod kurčák » 26 črc 2021 17:27

IP adresa (anglicky IP address) je řada čísel jednoznačně identifikující síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. Zkratka IP znamená Internet Protocol, což je protokol, pomocí něhož spolu komunikují všechna zařízení v internetu.

Podle IP adresy je možné přibližně určit polohu zařízení a při běžném používání webových aplikací s vysokou mírou jistoty identifikovat jednotlivého uživatele nebo počítačovou síť, přes kterou uživatel přistupuje do internetu (např. síť zaměstnavatele nebo univerzity). Podle GDPR proto patří IP adresa mezi osobní údaje.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Internetová kabeláž v rodinném domě
    od HaLfy » 08 srp 2023 13:29 » v Sítě - hardware
    7
    1522
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 10:38

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů