Kabeláž v exteriéri Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 27 črc 2021 08:19

amirinda píše:OK, takže ty jsi zjistil a máš tedy jistotu, co má tazatel ve své smlouvě a že tím, že "píchne" kabel strejdovi něco porušil? A nebo jenom tak plácáš co si myslíš a jak by to asi mělo být?
Zodpověděl jsem už dvakrát. Kolikrát to ještě potřebuješ vidět?
amirinda píše:Jak už jsem několikrát psal, smlouvy jsem narychlo projel (starší, mladší i aktuální) a nikde jsem nic nenašel, ale třeba jsem to přehlédl, protože studovat je celé a podrobně by zabralo tejden :-) A proto mě zajímá, kde vzali dotyční tu svoji pravdu, že se to nesmí?

Týden ještě neuplynul...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod amirinda » 27 črc 2021 08:25

Ano zodpověděl jsi to už 2x, ale nikde jsi neuvedl, kde to stojí černé na bílém! Takže je to jen tlachání a nebo nějaký tok tvých myšlenek.
Řekni mi třeba: podívej se do smlouvy a na stránce 2, klauzule 3.1 stoje že...něco.

Pokud neuvedeš pádný důkaz o tom, že tazatel něco porušil, tak to beru jako Presumpci neviny.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 27 črc 2021 08:43

Ty, i ostatní zastánci šmejdů podvědomně tušíte, že to v pořádku není. A proto neustále hledáte všechno možné a dožadujete se dalších a dalších důkazů a předkládáte další pseudodůvody pro šmejdí chování.
Naprosto odmítám zde sdělit providera tazatele, jakož i jeho IP adresu. Ale zde máš odkaz na podmínky jednoho českého poskytovatele: https://www.netbox.cz/files/podpora/vop ... _zmeny.pdf
Článek II., písmeno A), bod 2.: "Účastník není oprávněn poskytovat služby třetím osobám, pokud nebylo mezi poskytovatelem a účastníkem písemně dohodnuto jinak."
A vodafone (UPC): https://www.upc.cz/pdf/pece-o-zakazniky ... OP_UPC.pdf bod 4.5.1: "Služby můžete užívat vy jako účastník, anebo osoby, které s vámi bydlí v bytě. K tomu, aby Služby užívaly jiné osoby, od nás potřebujete výslovný souhlas."
Z toho plyne, že jsi špatně hledal:
amirinda píše:ale co jsem procházel podmínky/smlouvy Vodafone a T-mobile, tak jsem tam nic takového nenašel, ale rád se nechám vyvést z omylu.


Tím to považuji za ukončené. Jak jsem psal - je mi tě líto.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod amirinda » 27 črc 2021 09:03

Nejsem ničí zastánce, jen mě zajímalo, kde jsi bral tu jistotu, že je tazatel automaticky šmejd. Až teprve teď jsi podal alespoň nějaké důkazy, jo a díky že máš o mě starost :-)

28_nitro_28
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 266
Registrován: prosinec 15
Bydliště: Dolná Lehota
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod 28_nitro_28 » 03 srp 2021 18:05

šmejd som nikdy nebol, snažím sa správať čestne. Ak si zoberiete samotného poskytovateľa internetu tak už on je šmejd lebo nám poskytuje služby s cieľom zarobiť. A budú to nemalé peniaze takže polemizovať o morálke prípadne o inom v spojitosti s tým nemá význam.

Vidím, že vy tu súdite knihu podľa obalu nie podľa obsahu...

Chcel som pomôcť rodine, ako by ste sa zachovali vy na mojom mieste? a za ďašie ani som nevedel že by sa to nemohlo. Srdce na ruku, čítal aspoň jeden z vás pri podpisovaní zmluvy s internetom tú zmluvu? Lebo u nás na Slovensku je to tak, že by sme si podpísali aj vlastnú smrť a nevedeli o tom.

Internet dokonca ešte s proividerom riešil otec pred ktovie koľkými rokmi.

A By the way ja osobne si myslím o sebe že som dobrý človek a tak sa aj k okoliu správam. Lebo viem, že potom sa aj okolie bude správať tak ku mne.
Kradnúť som v živote nekradol a nemám to ani zapotreby.

A ešte jedna vec by ma zaujímala, keď ste taký čestný. Koľko nelegálneho obsahu ste z internetu stiahli vy? (rečnícka otázka)
nemusíte to tu ani rozpisovať, len si položte tú otázku sami pre seba...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 03 srp 2021 18:12

Hm. Takže porušování smlouvy je dle tebe čestné. Na slovensku asi hej.
A i když jsi smlouvu nečetl, byl jsi na její porušení upozorněn zde.

"Chcel som pomôcť rodine, ako by ste sa zachovali vy na mojom mieste?"
- zřídit připojení pro strýka.
- požádat svého providera o povolení/souhlas.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

28_nitro_28
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 266
Registrován: prosinec 15
Bydliště: Dolná Lehota
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod 28_nitro_28 » 03 srp 2021 18:29

Vidíš niekde napísané snáď, že som povedal, že porušovať zmluvu je čestné?

Alebo si sa nikdy nedopustil nevedomosťou niečoho? Viem, že v zákone je že nevedomosť neospravedlňuje ale aj tak sa ťa opýtam.

A schválne nemal som to síce v pláne ale áno idem si naštudovať konkrétne moju zmluvu s providerom a prípadne ho budem kontaktovať o tom s cieľom zistiť ďalší postup aby som už konečne váš konflikt názorov vyriešil.
A keď chceš niekoho obviňovať tak si najskôr zisti o tom človeku viac než niekoho nazveš "vrahom"

Ani jeden z Vás mi tu milo nepovedal (dopručil) pozrieť si vlastnú zmluvu, prípadne navrhnúť postup ako kontaktovať providera s cieľom vyriešiť túto situáciu. Miesto toho hneď vyhlásite aký som nečestný človek a neviem čo všetko (za chvíľu už budú obvinenia proti mne aj za zločiny proti ľudskosti ) rovno by ste na mňa vrhli aj CIA s KGB naraz no niečo také ako "konflikt" sa dá vyriešiť aj kľudnou cestou.

Ale by the way nad tým ste nerozmýšľali a viete prečo? lebo nemáte žiadnu empatiu voči druhým. Inteligencia je nie iba IQ ale aj EQ a to bohužiaľ v našej spoločnosti má len hŕstka jedincov...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 03 srp 2021 18:34

ITCrowd píše:Odpovím otázkou:
Pokud bys znal IP adresu, dokázal bys i ty sám zjistit, který provider touto adresou disponuje a jaké má podmínky připojení?

Tím je řečeno vše.
Každý čestný šmejd hledá spoustu důvodů, proč šmejdí. Nehodlám tady dál diskutovat s "čestným" šmejdem. Přeber si to jak chceš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod kecalek » 03 srp 2021 21:40

Darmo sa hádate!
A) IP adresa môže (niekedy) byť predmetom GDPR, ale to by musela byť VEREJNÁ IP adresa - ňou by sa identifikoval presne počítač.
Lenže pokiaľ niekto ide cez ISP - tak IP adresa už nie je predmetom GDPR, pretože je to IP adresa poskytovateľa (čo je operátor, súkromná firma a pod. a tí sú verejne známi) - a práve ISP poskytuje vo SVOJEJ sieti ďalšie IP adresy klientom (buď priamo do PC, alebo do routeru) - pokiaľ do routeru - ten vytvára SVOJU sieť (domácu) a prdeľuje SVOJE IP adresy v rámci tej siete.
Takže &amirinda - ty sa najskôr nauč, ako funguje sieť a netrep tu kázania o GDPR - i tak o tom vieš veľké (vieš čo - je to hnedé).
Za B) - ak ISP poskytne pripojenie klientovi - ten v rámci SVOJEJ siete môže poskytnúť pripojenie aj strýkovi o 3 metre nižšie. Pokiaľ platí za pripojenie a dáta - ISP do toho nezasahuje. Iné by to bolo, ak by sieť zdieľal za PENIAZE - to by sa ISP už nepáčilo. To sa teda týka petr22 a jeho poznámok o podvodníkovi. Len mu pripomeniem - pokiaľ za niečo platím a POCTIVO - toho, čo mi poskytuje pripojenie, je veľké h****o do toho, koho si do svojej siete pripojím (nesmie to byť však za prachy!!!) - pretože by sa práve ISP dopúšťal obmedzovania klienta, aby zaplatenú službu plne využíval.

ISP - čo som si všimol u viacerých - často nemajú zákazovú formulu o zdieľaní dát a poskytovania pripojenia v rámci klientovej siete. Treťou stranou sa myslí to, že poskytne pripojenie inému komerčným spôsobom - za PENIAZE!

Treba si uvedomiť fakt: WWW patrí všetkým - teda aj ISP. Za serverom ISP až po pripojenie ku klientovi patrí ISP. Pokiaľ má klient má router a svoju sieť - tá sieť (domáca) je majetkom klienta.
Ak zadám 46.150.192.67 - zistíte len to, kto je môj ISP a kde má sídlo. Ale už nezistíte, akú IP adresu mi pridelil, tak isto nezistíte ani IP adresu, ak by niekto v mojej sieti surfoval. To je poznámka pre petr22

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod amirinda » 04 srp 2021 07:14

kecalek píše:Takže &amirinda - ty sa najskôr nauč, ako funguje sieť a netrep tu kázania o GDPR - i tak o tom vieš veľké (vieš čo - je to hnedé).

A ty si nejprve pořádně přečti celé vlákno, než něco plácneš něco o ***. O GDPR jsem zde dal jen jeden odkaz a řešil jsem úplně něco jiného, na což mi dal jakési info až na po Xté ITCrowd. Nikdo z vás neví, jakou má tazatel smlouvu a byl rovnou nazván šmejdem - to mě štve.

Jak už psal tazatel, nikdo z vás nikdy nestáhl něco nelegálního (písničku, film, prográmek...)? Pak jsme teda šmejdi všichni.

Do dnes jsem ve smlouvách nic nedohledal. Volal jsem v tomto duchu na O2 a operátor mi nebyl schopen odpovědět, jestli mohu/nemohu "nabízet" své připojení v rámci jednoho RD s více domácnostmi! Je to trochu jinej příběh než co píše tazatel, ale i to zde bylo zmíněno, jen tak pro zajímavost.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod ITCrowd » 04 srp 2021 07:36

Stažení písničky/filmu (zatím) není v rozporu s naší legislativou. Upload naserver ale ano.
Stažení programu také ne, pokud ho používáš v souladu s licenčními podmínkami.
A zrovna ty jsi psal, že nic takového nemá ošetřeno vodafone a já to našel.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

leondealer
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kabeláž v exteriéri

Příspěvekod leondealer » 04 srp 2021 12:33

jako pracovník jednoho z těch ISP mohu potvrdit, že ve smlouvě nebo v VOP je vždy uvedeno, že přípojka je určena pro vlastníka a členy rodiny, nebo jiná formulace, takže RD s více domácnostmi už není v souladu, ale nikdo to podle mě nebude řešit, dokud tam bude rozumný provoz, potom dojde k nějaké penalizaci
použiju krásný příměr, máte tramvajenku, za tu si platíte, je na ní vaše fotka, můžete ji půjčit sousedovi aby se svezl ?

a dále bych rád reagoval na příspěvek, že ISP jsou šmejdi, že za to chtějí peníze - tak tohle snad ani není myšleno vážně, když si má zkz koupit vlastní WR za cca 1200,- tak brečí, ale podle tohoto je ISP s investicí do HW v řádu milionů šmejd ? nebo on ten internet k vám jede sám ? není třeba žádný vysílač, přepravník, prostě se odněkud vezmu u vašich dveří, taky lidi co pro ISP pracují nic nestojí ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Internetová kabeláž v rodinném domě
    od HaLfy » 08 srp 2023 13:29 » v Sítě - hardware
    7
    1556
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 10:38

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti