O2 router

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Claudio
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

O2 router

Příspěvekod Claudio » 17 led 2022 18:29

ahoj
chci se zeptat jak je to s routery ktere prodava samotne O2
Daji se nahradit nejakymi levnejsimi routery ktere jsou normalne prodavane nebo musim primo od nich .Diky

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod ITCrowd » 19 led 2022 14:16

Ahoj,
zrovna u O2 je lépe vzít si zařízení od nich. Podpora jiných je z jejich strany nulová.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

juwa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod juwa » 22 led 2022 20:52

Pokud nehodláš používat tu jejich TV, klidně kup ten samý router v některém e-shopu. Ušetříš polovinu peněz.
Můžeš si do něj stáhnout/nainstalovat jejich firmware.

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod amirinda » 23 led 2022 05:09

Teď jsem to několikrát řešil a při uzavření nové smlouvy je podmínkou vzít se ten jejich "super" předraženej router.

Dominik15
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod Dominik15 » 30 led 2022 18:13

Taky mám net od O2 a router od nich byl pouze na mé volbě tedy volitelná varianta. Já ale používám NETGEAR D6400 který s O2 netem po nastavení normálně funguje viz komentář u https://www.czc.cz/netgear-nighthawk-d6 ... 99/produkt stejně tak mě fungoval i ASUS DSL-AC55U https://www.alza.cz/asus-dsl-ac55u-d4671309.htm?o=1

Uživatelský avatar
newwes
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 991
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod newwes » 30 led 2022 19:08

Nová smlouva a svůj router bez problému
TP-Link Archer AX20 Dual-Band Wi-Fi 6

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod ITCrowd » 30 led 2022 19:13

A co máš za připojení? nějak nemůžu dohledat, že by kyslík nabízel metaliku až domů.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tomas_2002
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod Tomas_2002 » 03 úno 2022 11:38

Ahoj kolegové, taky poprosím o radu. Měl jsem dříve internet od místního poskytovatele s wifi anténou připojenou na router TP-LINK AC1200. Vše makalo super. Pak jsem si pořídil internet od O2 ke kterému byl ten jejich modem ZTE H267A. A ten má naprosto strašnou wifi. Chtěl jsem se zeptat, zda mohu i na jejich připojení použít ten původní modem ? Mám od nich jen internet, bez TV. Díky moc za info.

Tom

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod ITCrowd » 03 úno 2022 11:41

1. Nedodržel jsi pravidla fóra. Vstupuješ do cizího tématu, místo aby sis založil vlastní.
2. Přepni ten ZTE do režimu bridge. Tím se z něj stane pouhý modem a za něj si připoj svůj router.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tomas_2002
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod Tomas_2002 » 03 úno 2022 14:31

Ahoj, omluvám se za porušení. Řešilo se stejný téma, tak jsem to dal sem. Příště dám vlastní.

Díky moc za odověď. Trochu jsem doufal, že nebudu muset mít zapojené obě krabice, ale pokud je to nejlepší řešení tak o.k.

Pokusím se teda z toho ZTE udělat bridge, to tam snad nějak najdu, do toho ZTE dám kabel na dejme tomu pozici 4, do toho TP-LINK stejný kabel do koncovky "Internet" a ten TP link bych měl nastavit prosím jak ?

A všechny zařízení (tiskárna, NAS, televize ... ) budou LAN portama připojeny do toho ZTE nebo TP-LINK nebo je to jedno ? :-)

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1882
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod Grander » 03 úno 2022 14:49

Pokud se bavíme o routeru kombinovaném s modemem, tak za mě je obecně lepší platit poskytovateli za pronájem.
Když se rozbije, poskytovatel vymění za nový - nemusíš čekat 30 dnů na opravu.
Když přejdeš na rychlejší tarif, který už starý modem nedává - opět, vymění za novější model. A nakonec, když pak přejdeš k jinému poskytovateli a/nebo na jiný typ připojení (např. z DSL na optiku), tak ti ten starý modem bude stejně k ničemu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 router

Příspěvekod ITCrowd » 03 úno 2022 15:41

Tomas_2002 píše:Ahoj, omluvám se za porušení. Řešilo se stejný téma, tak jsem to dal sem. Příště dám vlastní.

Díky moc za odověď. Trochu jsem doufal, že nebudu muset mít zapojené obě krabice, ale pokud je to nejlepší řešení tak o.k.

Pokusím se teda z toho ZTE udělat bridge, to tam snad nějak najdu, do toho ZTE dám kabel na dejme tomu pozici 4, do toho TP-LINK stejný kabel do koncovky "Internet" a ten TP link bych měl nastavit prosím jak ?

A všechny zařízení (tiskárna, NAS, televize ... ) budou LAN portama připojeny do toho ZTE nebo TP-LINK nebo je to jedno ? :-)

Ty řešíš jiný problém, než je tohle téma.
TPLINK nastavíš jako router - což už by nastaven být měl.
Do ZTE bude připojen pouze ten tplink, NAS, TV a další budou v TPLINKu.
Varianta 2 může být, že necháš ZTE fungovat tak jak je (jako router) a TPLINK zapojíš jako switch - viz. můj podpis - router jako switch. Ideálně natáhneš kabel na druhou stranu domu (tam co není wifi signál) a zapojíš ho jao switch.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2283
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1177
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1042
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1481
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    978
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů