Natáhnutí internetu/tv po domě

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ondras66
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Natáhnutí internetu/tv po domě

Příspěvekod Ondras66 » 06 dub 2022 22:11

Ahoj, je tady někdo, kdo by mi mohl objasnit pár věcí? Máme nově do domu natáhnutou optiku (černý tlustší kabel). Z půdy od něj vede do jedné místnosti tenčí bílý kabel k routeru a modemu v jednom. Potřebovali bychom natáhnout do dalších pokojů kabel na internet a televizi.

Zajímá mě, o jaký druh kabelu se jedná je to optický kabel nebo nějaký kabel cat. 5,6 atd?
Bude se natahovat pouze jeden kabel nebo je potřeba pro televizi a internet rozdílný kabel?
Jaká koncovka, zásuvka se kupuje, když ho dáme do zdi.
Vyplatí se od poskytovatele koupit takový kabel 10kč za metr? Nebo ho koupit jinde?
Vyplatí se kabel dát do nějaké chráničky, když bude ve zdi a na půdě, kde ho může něco rozkousat?
Jestli jo jaké chráničku konkrétně.
Kdyžtak odkazy na ty věci

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Natáhnutí internetu/tv po domě

Příspěvekod ITCrowd » 06 dub 2022 23:08

Máš pocit, že máme křišťálovou kouli? Jaké kabely máš kam nataženy by ti nejlépe řekl ten, kdo je tam natahal. malé tajemství - barva nehraje roli.
TV a net zvlášť - na to ti odpoví poskytovatel.
"Jaká koncovka, zásuvka se kupuje, když ho dáme do zdi." - obvykle RJ45 https://www.tsbohemia.cz/abb-tango-dato ... =srovnavac
"Vyplatí se od poskytovatele koupit takový kabel 10kč za metr? Nebo ho koupit jinde?" - záleží na typu kabelu. Obyčejný cat5e nabízí alza https://www.alza.cz/kabel-utp-pro-rj45- ... 264923253~ Ale poskytovatel může nabízet vyšší kategorii, nebo STP.
"Vyplatí se kabel dát do nějaké chráničky, když bude ve zdi a na půdě, kde ho může něco rozkousat?" Podle toho, co to je za kabel. Viz. začátek příspěvku.
proč ses nezeptal rovnou těch, co ti to dělali?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Ondras66
Level 3
Level 3
Příspěvky: 546
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Natáhnutí internetu/tv po domě

Příspěvekod Ondras66 » 07 dub 2022 16:57

Ptam se tady, protoze ten poskytovatel je sdilnej asi jako ty tady. :/

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Natáhnutí internetu/tv po domě

Příspěvekod ITCrowd » 07 dub 2022 17:02

Tak vzorový dotaz - snad to pochopíš i ty...
Mohl bys mi poradit, jak mám natáhnout zásuvky? někde je tu černý kabel. A nejlépe včetně odkazů. Dík.
Chápeš už nesmyslnost svého dotazu?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Natáhnutí internetu/tv po domě

Příspěvekod vojak3 » 07 dub 2022 17:30

ITCrowd má pravdu, nepošleš ani fotky těch kabelů tak jak tady člověk má vědět co je tvůj černý kabel doma.
Za další chceš poradit ohledně ceny kabelu který taky nikdo neví co je zač - jako přirovnání mám tady auto za 100 000Kč mám ho koupit ? nebo je to moc drahý ? (na google najdeš do 1minuty určitě ceny těch kabelů).
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF

Andri20
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: květen 21
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Natáhnutí internetu/tv po domě

Příspěvekod Andri20 » 07 dub 2022 17:59

Musím říct, že sama mám podobnou negativní zkušenost při řešení přípojky uvnitř domu. Takže tázajícího chápu. Nejspíš si v takové firmě myslí, že jsou mistři světa a zákazník není důležitý. Ještě, že jsme měli známého co všechno připojil.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Natáhnutí internetu/tv po domě

Příspěvekod ITCrowd » 07 dub 2022 18:16

Jsou věci, které bez providera nedáš. A pokud nespolupracuje, můžeš si vybrat jiného. Většinou stačí jen říct, že půjdeš jinam a přístup se změní.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Obnova síť. komponentů v domě Příloha(y)
    od tuningrob » 23 dub 2023 10:35 » v Sítě - hardware
    27
    3488
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 kvě 2023 11:08
  • Internetová kabeláž v rodinném domě
    od HaLfy » 08 srp 2023 13:29 » v Sítě - hardware
    7
    1556
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 10:38
  • Hřebík v kabelu od elektriky v panelovém domě
    od Dav98786 » 13 lis 2023 17:44 » v Vše ostatní (bezp)
    2
    1603
    od Dav98786 Zobrazit poslední příspěvek
    14 lis 2023 07:59
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1204
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31
  • Poskytovatel internetu
    od Thomasss » 13 zář 2023 07:03 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    4553
    od Clorky Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 19:03

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů