Packet loss/lagy ve hrách

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

milos155
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Packet loss/lagy ve hrách

Příspěvekod milos155 » 10 čer 2022 22:22

Ahoj,

do nového bytu mi právě připojili internet. Nejsem síťař, ale jedná se prý o klasickou kabelovku připojenou přes koaxiál (rychlost cca 300/30 Mb/s), optika zde bohužel není.
Technik, ještě než to přijel nainstalovat říkal něco o VDSL, ale když jsem se pak díval, tak VDSL je zase připojení přes telefonní linku, které není vedeno přes koaxiál, takže v tom mám trochu zmatek, co to vlastně doma mám... kdyby to bylo potřeba přesně vědět k mému problému, prosím řekněte a já to dozjistím.
Jinak mám zatím zapojený modem přímo do PC, router zapojený nemám - chtěl jsem eliminovat možnost, že by chyba byla v něm.

Budu teď cca půl roku doma a spoustu času na zabití, které bych si občas rád zkrátil hraním FPS her (zejména CS:GO a Valorant).
Když jsem ale včera obojí zkoušel, tak mě nemile překvapil jednak o dost vyšší ping než u optiky (což by se asi dalo pochopit, že to je tou starší technologií. V CS:GO mi to ukazovalo ping vždy kolem 10ms, teď mám tak 50ms), ale mnohem horší je, že mám každých pár sekund takový lag, kdy se mi postava teleportuje do různých směrů a tím pádem je spousta těchto her nehratelná.

Vypadá to nějak takto:
https://www.youtube.com/watch?v=q1qUYixYJak

Ve Valorantu je možnost sledovat graf packet lossu, tak jsem to dnes zkoušel a všiml jsem si, že při těchto záškubech graf opravdu vyletí třeba na 3-4% a pak zase spadne na 0%.

Našel jsem nějaký návod, kde jsem dle instrukcí pingoval zároveň svůj modem, server mého poskytovatele internetu a nějaký Blizzard server pro tyto diagnostické účely.
Nechal jsem všechny 3 pingy běžet asi půl hodiny a ani na jednom nebyl žádný packet loss a ping byl v rozmezí 15-40ms.
To samé se děje na různých online testerech, nikde žádný packet loss.

Má vůbec cenu s něčím takovýmto kontaktovat svého poskytovatele? Napadá vás ještě něco, co bych mohl případně vyzkoušet popř. bylo by vhodné udělat nějaký jiný test, abych svému poskytovateli mohl dát nějaký důkaz s problémy?

Nejedná se samozřejmě o nějaký závažný problém, nejsem vášnivý hráč, ale zrovna teď budu mít tunu času a čas od času se chci tímto i odreagovat... zatím jsou to spíše nervy :)

Ještě edit: Teď mi kamarádi na discordu říkali, že mi občas na pár sekund uplně vypadne signál a není mě slyšet, nikdy předtím (na optice) se mi to nestávalo, takže to přičítám tady tomu novému internetu... to jen taková poznámka, kdyby to k něčemu mohlo napovědět.

Mockrát díky za jakékoliv rady.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Packet loss/lagy ve hrách

Příspěvekod ITCrowd » 11 čer 2022 07:28

Vítej na PC-HELP!
Koax, tedy vodafone, resp. UPC? Přesný typ a výrobc toho modemu?
Jinak si pečlivě prostuduj v mém podpisu diagnostiku sítě. Dodej screen z pingplotter.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Packet loss, Mikro výpadky Příloha(y)
    od Bellyboy126 » 06 úno 2024 19:55 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1491
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 21:24
  • Lagy ve hrách
    od Lebedil » 22 říj 2023 18:41 » v Hry
    3
    1560
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 15:53
  • RTX 3070Ti propad FPS ve hrách
    od jiri096 » 03 čer 2023 20:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    829
    od jiri096 Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 08:11
  • Ráj Hráče- blog o hrách dotaz
    od showpayne » 04 říj 2023 21:47 » v Web-tipy a vaše weby
    2
    4626
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 17:59
  • Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách
    od Speed_dead » 24 bře 2024 11:25 » v Vše ostatní (hw)
    3
    789
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 07:15

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů