TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod trefort » 14 pro 2022 21:38

Zdravím, mám doma Netis N2 router, který byl doteď zapojený a TP-Link C6 router. Poskytovatel internetu mi doporučil, ať používám TP-Link C6. Problém je v tom, že když zapojím TP-Link C6 a jsem se stolním PC připojený na 5G přes wifi adaptér TP-LINK Archer T2U Plus, tak pokud si začnu měřit ping třeba na seznam, vidím tam pravidelné výkyvy pingu. Pokud to připojím na 2.4G, výkyvy nemám. Pokud vyměním router za Netis, výkyvy nemám ani na 5G, ani na 2.4. Na notebooku nemám žádné výkyvy ve všech případech. Zkrátka problém je v tom, když TP-Link router propojím přes 5G s TP-Link wifi adaptérem.

Máte někdo prosím tušení, jestli to má nějaké řešení?

Link na screenshot: https://imgur.com/a/biRHtE5




(to si jen tak testuju, jak sem vlozit obrazek :D )
[image]https://imgur.com/a/biRHtE5[/image]
Obrázek
Můj podpis je šedý...

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod ITCrowd » 14 pro 2022 22:28

C6 je asi to nejhorší, co existuje. A ten netis je na tom podobně.
pročti si: viewtopic.php?f=8&t=212022
Stolní PC dej na kabel. A pokud z nbějakého důvodu kabel použít nelze, použij powerline: viewtopic.php?f=117&t=165570
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod trefort » 15 pro 2022 01:04

Díky za tip. Vážně uvažuju nad tím powerline. Přítelkyně má problémy v jedné nejvzdálenější místnosti s tím, že špatně chytá wifi na mobilu i na mac airu, kam kabel nezapojí. K tomu powerline by se dalo něco zapojit (jakože anténa), která by tam lépe šířila signál, nebo to slouží jen k tomu, že se do toho musím napojit přes kabel?

EDIT: Našel jsem nějaký TP-Link TL-WPA4226KIT 300Mbps WiFi Extender Kit. To jedno zařízení vypadá, že přímo šíří wifi signál, pokud se nepletu.
Můj podpis je šedý...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod petr22 » 15 pro 2022 08:30

Extender alias rusicku nechces. Mas dva wifi routery, staci je presunout a druhy pouzit jako AP.

Pokud ma notebook USB, lze pouzit USB sitovku. Nema smysl zbytecne zabirat wifi pasmo zarizenim
ktere se nepohybuje jako je stolni pocitac, tiskarna nebo TV, jen tim blokujes cast pasma 100m okolo sebe.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod ITCrowd » 15 pro 2022 12:39

petrovy poznámky o extenderech jsou sice platné, ale ne pro tento případ... protože se jedná o powerline sadu, která skutečně WiFi umí. Ovšem pouze 2,4GHz.
Takže nejlepší řešení je to, co petr navrhoval - použij druhý router jako AP (viz. můj podpis - router jako switch).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod trefort » 15 pro 2022 14:11

Aha, tím, že to umí jen 2.4G se to trochu komplikuje.

Pridavam paradni nacrtek meho dvoupatroveho bytu:

----stolni pc + notebook -------- chodba -------- mistnost s notebookem
---strop--------------------schody-------------------strop--------------------------
-- prizemi Router---

Ja de facto resim to, jak pripojit stolni pc + notebook a zaroven dotahnout lepsi signal do vzdalene mistnosti s notebookem.
Rikal jsem si, ze bychom dal do zasuvky u stolniho pc + notebooku powerline s wifi, stolni PC do nej napojil pres kabel, notebook nechal pres wifi.
Tim, ze by powerline s wifi byl pripojeny na stejnem patre jako mistnost s notebookem, signal by se mel teoreticky zlepsit, protoze by sel jen pres chodbu, ale nesiril by se az ze spodniho patra.

Tak me napada, ze bych tedy mohl zkusit sehnat powerline s 5G wifi?
Vygooglil jsem treba NETGEAR Powerline AV2 AC650 PLW1000 nebo TP-LINK TL-WPA7617 Starter kit nebo TP-LINK Deco E4
Můj podpis je šedý...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod ITCrowd » 15 pro 2022 15:20

Pokud už chceš dodat nějaký plánek, pak by to mělo vypadat nějak takhle: app.php/gallery/image/1669
Z toho, co jsi napsal těžko co vyvodit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

trefort
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod trefort » 15 pro 2022 15:31

No, ono asi nebude potřeba plánek. Zkráta dole je router, přesně o patro výš nad tím je stolní PC a notebook. Vzdálenější místnost se slabým signálem je také v patře, ale ještě úplně na druhou stranu od routeru, cca 15m daleko a ještě o patro výš. Spíš řeším to, jestli koupit
NETGEAR Powerline AV2 AC650 PLW1000 nebo TP-LINK TL-WPA7617 Starter kit nebo TP-LINK Deco E4
Všechny mají mít 5G a všechny stojí zhruba stejně.
Můj podpis je šedý...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TP-Link C6 a TP-LINK Archer T2U Plus si nerozumí?

Příspěvekod petr22 » 15 pro 2022 15:35

Tam neni slaby signal.

Zarizeni ktera tam mas, maji tak slabou wifi, ze nedosahnou na router.
Signal z routeru mas i desitky metru od baraku, ale pokud zarizeni nema
stejny dosah, nemuze se pripojit.

Proto potrebujes dostat vysilac bliz, aby na nej zarizeni dosahla.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3929
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů