počítačová síť v elektrické zásuvce

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod aldik » 24 zář 2008 14:58

v nabídce Lidla mě zaujala jedna věc .. http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. ... p.PowerLan .. tak bych se chtěl zeptat jestli s tím (nemyslím přímo s tím výrobkem z Lidla, ale všeobecně) máte zkušenosti? jestli to je lepší než router a tak

eště jednou odkaz http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. ... p.PowerLan

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod Pic » 24 zář 2008 15:10

K nákupu výpočetní techniky v supermarketech mám značné výhrady a to nejen já. Navíc tato technika používání el. sítě zanáší do rozvodu nežádoucí rušící signály a kvalita a rychlost i závisí na kvalitě a stavu rozvodné sítě, což u starších instalací bývá i problém.Osobní zkušenosti nemám, ale doporučuji dobře uvážit nákup tohoto zařízení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod jarod72pm » 24 zář 2008 15:19

nevím jaký je u nás stav netu v zásuvce ale v německu jsou v tomhle dál v některých lokalitách a mají to už solidně vychytané - o tomhle systému už se mluvilo před 10 lety a u nás to bude ještě chvilku trvat k plné spokojenosti zákazníka.
Ano v supermarketu najdeme nestálou kvalitu ale sem tam i cenově zajímavou věcičku (s ohledem na to že některé střeva u vybrané elektroniky už jsou prakticky stejné) ale supermarkety se drží plně hesla : spotřební zboží
podle toho tak vypadá provedení a kvalita.
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod karlos » 24 zář 2008 15:39

Před pár lety jsem po tomto řešení také šilhal, ale nakonec zvítězil klasický rozvod. Nejprve 10Mb se kterým byl problém, jak sviňa, aby na sebe všichni viděli, později 100Mb, kde nemám sebemenší problém dodnes a snad i proto chci zrušit kabely a nahradit je wifi. Tato hračka bude asi jen jako nouzovka z místnosti do místnosti, ale kdo ví? Každopádně u Lídla již nekupuji vůbec nic, šlehačka je tam z kytek, máslo je tam z kytek, projekčnímu budíku občas prdne v kouli a udělá sekyru dvacet minut za hodinu, aby pak měsíc šel na sekundu přesně... Zkrátka po zkušenostech s Lídlem, bych se bál, že mi vlítne síť (230V) do sítě (data).
Pokud se odvážíš do toho jít, pak nezapomeň na drobný detail. Zásuvky, přes které se mají počítače spojit, musí být na stejné fázi.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
RudolfM
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: červen 08
Bydliště: Litomyšl
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod RudolfM » 24 zář 2008 15:51

Přesně jak píše Karlos, musíš být na stejné fázi a to je po celém bytě problém, protože aby nemusel být hlavní jistič pro hodně ampér tak se používá rozdělení všech tří fází pro jednotlivé okruhy v bytě nebo domě. V praxi to znamená, že zásuvky v obýváku jsou třeba na jiné fázi než v kuchyni. Šel bych do nějakého wifi routeru a můžeš třeba s notebookem běhat i po zahradě.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod memphisto » 24 zář 2008 16:48

já bych vůbec neměl strach z nakupování v řetězcích Lidl ať se jedná o cokoliv.jednou jsem se bavil s nějakým týpkem z vedení Lidlu v Německu a ty výrobky jsou úplně neskutečně kontrolovány na kvalitu. odebírají přímo od výrobce a za skoro výrobní ceny proto je to tak levné. co mi říkal, tak jako příklad, že si objednali od výrobce nějaké fólie na potraviny a měli požadavek na určitou tloušťku. ty dodané fólie nesplňovaly požadavek o neskutečně malý kousek a vše jim vrátili a pokud si to neodeberou, tak to nechají zlikvidovat na jejich náklady a dál se s nimi nepárali.Lidl má přímo svoje testovací centra a tam se všechny výrobky testují a poté jdou do oběhu. tohle se týká i potravin a testování na nežádoucí složky atd.

//za nežádoucí složku v potravinách považuji kytičky tam, kde má být poctivý živočišný tuk (šlehačka, máslo, ...), vždyť ti polovegetariáni za chvíli začnou dělat i bůček s rostliným sádlem :huh: :lol:
//Karlos
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod Pic » 24 zář 2008 18:01

Chtěl bych vidět tu laboratoř Lídlu, při sortimentu, který prodávají.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod Tomina » 24 zář 2008 18:50

souhlas s memphistem, něco podobného jsem viděl u Kauflandu, je to naprosto stejné..rozhodně bych se kvality výrobků u německých řetězců nebál. Spíše bych měl strach u soukromníka z Horní Dolní... :lol:

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod Rewqa » 24 zář 2008 18:56

Však taky Lidl neni elektro, ale potravinovej řetezec. Ale teda já bych tam nekoupil nic. Jídlo hnusný a elektronika skoro žádná :D

//... no dyť to říkám... kytičky! :lol:
//Karlos
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod Radix » 24 zář 2008 21:29

A hlavně Lidl kácí stromy před svými prodejnami. Tím je vyřazen ze slušné společnosti.

//... tím se vysvětluje to množství kytek v potravinách původně živočišného původu... :lol: :lol:
//Karlos

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod Myloš » 24 zář 2008 21:34

jarod72pm píše:… některé střeva u vybrané elektroniky už jsou prakticky stejné…
Máš na mysli vnitřnosti přístrojů, nebo prodavače?
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: počítačová síť v elektrické zásuvce

Příspěvekod Weslo » 25 zář 2008 08:33

v Lidlu bych si též nic nekoupil.A ač jsem vegetarián tak to jídlo tam je děs.

Jinak si myslím že rozvod sítě po el. rozvodech je celkem v pohodě.Pokud máš v pořádku vedení v bytě (tzn. ne 100let starý hliník či co se tam tehddy dávalo) a víš kudy a kam ti co vede tak bych do toho klidně šel.
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů