Propojení TV a PC Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2016
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Propojení TV a PC

Příspěvekod Funstorm007 » 10 lis 2009 20:30

Zdravim,
tak problem je jasnej ikdyz ne az tak...TV s PC jsem propojil pres kabel S-Video.Jeden konec jsem strcil do PC kde je na S-Video pouze vystup ale to by melo stacit ne?A druhej konec do teto redukce(http://www.agen.cz/DetailPage.asp?DPG=44986),ktery jsem potom strcil do SCART na TV.Jenze nefunguje... :-( .Nejsem si jistej jestli delam vse dobre...na redukci je prepinani input/output a pak jeste nastaveni na grafice.Diky za rady.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9516
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod mmmartin » 10 lis 2009 21:09

Na grafice musíš nastavit výstupní signál s-video, na televizi navolit AV vstup, na redukci vyzkoušej obě polohy (IN / OUT), protože různí výrobci mají tento přepínač různě zapojený.
Podmínkou je, aby televize měla s-video vstupní obvod vyvedený do SCARTu. Navíc pak ještě budeš muset propojit výstup zvukové karty do audio cinchů na SCARTové redukci, aby to i mluvilo z televize..
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2016
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod Funstorm007 » 10 lis 2009 21:18

Na grafice vystupni signal s-video jsem nikde nenasel...na televizi mam AV1 a AV2 zkousel jsem oba na obou polohach (input/output)."Podmínkou je, aby televize měla s-video vstupní obvod vyvedený do SCARTu."--->>>toto trochu nechapu, prosim objasni...jinak mam OS Vista.Dam prave talacitko mysi na plose->ovladaci panel NVIDIA->nastaveni vice monitoru->a tam se mi ty monitory ukazotat maji ale pise to ze nektere stare tevevize nemuzou byt rozpoznany a ze jestli jsem si jistej ze je TV pripojena mam aktivovat televizni spojeni->dam ano a stejne nic...a takhle sem to zkousel prohazovat (AV1,2;IN/OUT) a zapojovat a nic.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod Marfy » 10 lis 2009 21:23

Pokud je to starší televize,tak ty měly problém přijímat signál přes S-Video.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2016
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod Funstorm007 » 10 lis 2009 21:35

Tak typ je to presne tento: Grundig ST 55-908/8 DOLBY
http://uk.cinenow.com/products/5227-grundig-st55-908

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9516
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod mmmartin » 10 lis 2009 22:18

Funstorm007 píše:Na grafice vystupni signal s-video jsem nikde nenasel...
Ale s-video konektor - čtyřpólový miniDIN na ní snad je? Jakou máš grafickou kartu?
Ten typ Grundiga už není ani na stránkách Grundig a ani jeden z odkazů z Googla nevede na stránky, kde by byl přesnější popis, takže to spíš vypadá, že s-video neumí, pokud ho ani graf. karta nedetekuje.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
bulterierjirka
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: leden 07
Bydliště: Frýdecko - Místecko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod bulterierjirka » 11 lis 2009 10:48

Potřebuješ redukci z s-video na cinch. Tu dáš do grafické karty. Pak propojíš PC s TV kabelem cinch-cinch. Do scartu ho zapojíš na konektor VIDEO.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9516
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod mmmartin » 11 lis 2009 11:16

Z s-video signálu na kompozitní video (cinch) lze přejít pouze aktivním obvodem. Existují sice redukce podle tvého doporučení, dochází na nich ale ke znatelné degradaci signálu.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2016
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod Funstorm007 » 11 lis 2009 11:57

Jo na grafice vystup S.Video je ale na televizi neni a proto mam tu redukci na scart...pak by to fungovat melo, ne?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6447
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod karlos » 11 lis 2009 13:47

Nemusí. V konektoru SCART může být vyvedeno více druhů video vstupů (kompozitní, S-VHS (někdy též S-video), RGB). Na starších, nebo velmi levných přístrojích bývá zpravidla jen kompozitní. To bys ovšem poznal velmi lehce, obraz by byl černobílý. Ve tvém případě může hrát i nefunkční redukce, přecijen je to většinou čínský brak a u toho mě již nepřekvapí vůbec nic. Rozeber redukci a zkontroluj, kam jsou které dráty opravdu připojeny.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
bulterierjirka
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: leden 07
Bydliště: Frýdecko - Místecko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod bulterierjirka » 11 lis 2009 14:46

To mmmartin: Ano. Samozřejmě dojde pasivní redukcí k degradaci signálu. Ale podle mých zkušeností na klasické TV s vakuovou obrazovkou je ten rozdíl minimální.

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2016
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení TV a PC

Příspěvekod Funstorm007 » 11 lis 2009 16:51

Ta redukce bude v poradku...uz jsem ji pouzil jak pro pripojeni pres S-Video tak pres 3x cinch (video 1x a 2x zvuk) a fungovala dobre...tak me napada jestli ta rekukce funguje jenom z jedne strany na druhou.Totiz jestli bych pomoci ni udelal z S-Video na tri cinche...ty uz totiz na TV jsou...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    4053
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1119
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů