Zamrzávání PC

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

buDDha
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Zamrzávání PC

Příspěvekod buDDha » 11 pro 2006 22:47

Ahoj můžete mi poradit se zamrzáváním PC zamrzne mi třeba někdy po 6hodinách z ničeho nic někdy po dvou hodinách a dokonce mi jednou jel 17h v kuse a vše bylo OK!Ja z nej mam jen desku a procák a byli na tom kancelarskym pc jen win98 ale kdyz se mi to sekne na zformatovanym HDD pri bootovani z CD tak to fakt nemuze byt SW preci...! Na 100% to neni Windowsama ani Virama atd. 4x sem to pc preinstaloval a dokonce i pri instalaci winů to zamrzlo to pc ... takže to vidim jako HW Problém.Zkoušel jsem snad uplně vše nainstaloval sem ovladače na desku atd. Vyzkoučel jsem odpojit HDD mam totiž dva a hodit na druhy winy zase zamrzalo vyzkousel jsem vyhodit jednu starou SDRAMKU zase zamrzalo vyzkousel sem vyhodit zvukarnu pac na desce je jedna integrovana zase zamrzalo, zkousel jsem si hrat v biosu tam se dokonce vypl tu integrovanou zvukarnu a jedu na ty svoji a stale zamrzá.Datovy kabely sem menil, cdromyk sem vypojoval , sitovou kartu sem vyhazoval proste snad skoro vsechno sem zkusil.A kamos od kteryho mam desku mi povidal ze to nemuze byt deskou ani procakem ten pc jel v kanclu od rana do vecera a nesekal se proste byl naprosto OK tak sakra cim to je prosim poradte. Jedná se o deskuy MSI 815E(P)T Pro, CPU typ Intel Celeron-S, 1200 MHz (12 x 100),
Čipová sada základní desky Intel Solano i815EP , 512 SDRAM ..... Windows Media Center Service Pack 2

Prosím help :))) rychlej

Prosím neradte mi ze muze byt vadná deska nebo procák oboje je opravdu ok spis me poradte jak to vyresit!Proste to zamrzne nehejbe se mys nereaguje nic kdyz hraje hudba nebo film tak zvuk se zasekne a dela takovej zvuk nahovno... ale zvukovkou to taky neni tu uz sem taky vyndaval a jel sem jen an ty integrovany proste opravdu je to ZAHADA

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 12 pro 2006 00:11

Podívej se do "Správce zařízení", jestli není u něčeho otazník nebo vykřičník. Pokud ano, nemá to zařízení správné ovladače. Projeď paměti memtestem, klidně několik hodin, pokud to nebude hlásit žádnou chybu, jsou paměti OK. Také někdy dělá problémy integrovaná zvuková karta. Lepší je použít samostatnou se správným ovladačem. Nevhodné ovladače je třeba nejprve odinstalovat a pak teprve instalovat nové. Při hledání závady to chce klid a sledovat při jaké činnosti PC zatuhne. Jinak ten procesor není nic moc a pokud je deska také letitá, moc bych ji i přes ujišťování Tvého kamaráda nevěřil. Stárnou nejen lidé, myslím fyzicky, ale i díly počítače.Na desce stačí jeden nespolehlivý např. elektrolytický kondenzátor a problém je tu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 12 pro 2006 06:23

Dovolím si nesouhlasit/souhlasit s picem. Ovladače bych vynechal, když se rafnul i při instalaci na zformátovaný disk. Bohužel, nechceš slyšet rady typu "vadná deska", tak jen nadhodím, že ty kondiky už potrápily tisíce skalně přesvědčených o bezchybném stavu jejich desky. Dalším hrobem pro psa, může být chlazení, respektive stav, kdy chladiče nechladí. Nezastavuje se nějaký větrák? Podmázni procesor silikonovou pastou pro lepší odvod tepla (někde jsem četl jednoho zaníceného taktovače, že nejlepší je zubní pasta :lol: :idea: :lol: ). Jindy může být pes zakopán ve zdroji. Co grafika? Nezkoušel jsi jí měnit? Paměti bych jen neměnil, ale vyzkoušel bych je v jiném počítači, ostatně to samé bych dělal se všemi komponenty. Pěkně jeden po druhém, abych snáz lokalizoval, který to může být (já vím, to se mi to kecá, když mám doma čtyři počítače a pátý stavím jako vánoční dárek :evil: ). Hlavně, jak už ti psal pic, kamarádovi moc nevěř. Možná ten počítač padal jak švestka a proto se ho chtěli zbavit. Za osm let se dočkám prvních -sát, takže si myslím, že mohu tvrdit, že opravdových kamarádů za život potkáš jen opravdu pár a jsou lidé, kteří je nepotkají nikdy. Spíš budeš v životě potkávat lidi, se kterými budeš chodit na pivo, možná i pojedeš na dovolenou, na vodu,... a oni ti s přehledem dohodí (nejenom) vadnou desku...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

buDDha
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod buDDha » 12 pro 2006 12:17

Jo o kamose mi nemluvte neznate ho:)) a nevite jak to mezi nami je atd. a co děla atak... proste spatnou deska ani procák by nemel byt ale dnes k nemu jdu a on mi tam dá tu pastu uz vcera riakl ze jak sme manipulovaly s tim procákem sme ho vyndavali ze tam treba je nak spatne zandanej nebo tak ja tomu zas tak nerozumim tak uvidime a zdroj by to delal kdyby to bylo pravidelne to padani coz neni...

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 12 pro 2006 13:02

Nechci ti kámoše zatracovat, na to nemám právo (třeba je to ten jedinej opravdovej). Jen jsem potkal (a taky je potkáš), hafo takových, co se tváří a nejsou. :cry:
Ale k věci. Zdroj to může dělat přávě taky nepravidelně. Někdo může zatáhnout za drát, že chce větší proud, vyschlé elyty nebudou mít naplněno, vyšší proud bude mít za následek pokles napětí a rup. Procesor se sekne. Netvrdím, že to tak musí být, ale nic není nemožné. Zejména u starších komponent nikdy nevíš, já osobně bych za ně ruku do ohně nikdy nedával. To radši za kamarády :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

buDDha
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod buDDha » 13 pro 2006 18:03

Tak grafikou to není zkousel sem ji vymenit:) zase sem enchal PC bezet v kuse rano sem pustil prisel sem v 16:00 a jelo jakmile se na nem zaclo delat zase zamrznul:(

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 pro 2006 18:31

Jestli je to kámoš, jak říkáš, tak Tě v té "rejži" nenechá a pokud ovládá PC, tak Ti pomůže to oživit. Doporučoval bych sundat chladič z procesoru, vyčistit od staré teplo vodivé pasty (při té příležitosti vyčistit i chladič a ventilátor od prachu) a dát novou pastu, ale co nejslabší vrstvu, aby zarovnala nerovnosti procesoru a chladiče a pak nainstalovat chladič s ventilátorem. Pak už zbývá jen deska a případně zdroj (závada se nemusí projevovat trvale, ale nahodile a to se právě hledá nejobtížněji).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

buDDha
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod buDDha » 13 pro 2006 23:34

zitra vse zkusime a zdroj jeste sezenu :)


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů