Větráky poraďte

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Větráky poraďte

Příspěvekod Jan Pašek » 09 úno 2007 10:33

V euro case se s chlazením nedají dělat moc velké zázraky. Problematiku chlazení mám probranou s Weslem. Jako komplexní řešení. Jenže na tenhle tah nejsou a hned tak nebudou penízky.
Přezto mě momentálně trápí hlučnost stávajících větráků. POprosil bych o tip na nové větráčky za málo peněz s nízkou hlučností a vysokou trvanlivostí a to především do zdroje. Myslím že typ zdroje je X350. Na procák sem koupil před měsícem obič nový snad ještě neřve. Mám keys PC narván ve sloupku stolu takže je prome docela problém zjišťovat který větrák je třeba vyměnit a který by ještě mohl zůstat. Znamená to pro mne rozdělat vydrátování kabeláže a po výměně zas vše vyvázat zpět.
No už sem se vykecal dost tadyjsou odkazy na fotky střev.
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=491
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=492
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=493
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 10:58

Honzo, už jsi volal policajty? Někdo ti tu skříň vykradl :lol:
Nejlevnější chlazení je otevřená skříň. Po upgrade na P4/3.06 jsem definitivně zahodil kryty a chladím aktivně jen procesor a zdroj. Při zavřené skříni řval boxovaný chladič, jak malá kráva a vrtule se točila nadoraz, hned od zapnutí. Po odkrytí vládne nad mou hlavou ticho a mohl jsem odpojit i dva přídavné větráky, větrák na procesoru po zapnutí najede na střední otáčky, během dvou vteřin silně zvolní a již nezrychlí (teplota procesoru 51-52°C).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 09 úno 2007 12:01

karlosi dovolím si nesouhlasit...

pokud máš dobrou skříň tak je naopak lepší ji mít zavřenou protože ty lepší jsou konstruovány tak aby při osazení všech větráků vzniklo ve bedně prodění které ochlazuje VŠECHNY komponenty v PC

Obrázek

je jasné že pokud máš P4 a Geforce řady 4 tak jediné co musíš řešit je CPU a zdroj...

bohužel my chudáci s Nvidia chipsety,výkonnými grafikami a přetaktovávači musíme řešit také chlazení napájecích mosfetů,grafiky,chipsetu a HDD...a tam je nejefektivnější dát jeden 120mm větrák dopředu který studený vzduch vtahuje dovnitř a jeden 120mm větrák dozadu který spolu se zdrojem vyfukuje teplý vzduch ven...pokud se koupí kvalitní a tiché větráky tak je to celkem OK...

takže prakticky...
už jsem bral několik těchto a zatím spokojenost
Xilence case fan 120 mm | xpf120.r
Obrázek
určitěš se vyplatí si ještě něco málo přidat a přikoupit tenhle regulátor..
Primecooler PC-AFSC1 RPM Conroller
Obrázek


co se týče tvého Eurocase Jene Pašku tak tam se dají dát jenom 80mm větráky ale vzhledem k tomu že tam ten vzduch nemá jak proudit tak jsou bez úprav skříně dost kontraproduktivní..pokud máš alespoň základní vybavení a minimální zručnosti tak vyřežeš ty otvory aby tam byli jenom otvory pro uchycení adíra a tam pak přihodíš zmiňované větráky a mřížku
Primecooler FanGuard PC-FG80 Silver
Obrázek

a ideálně také přidáš prachový filtr
[url=http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26037]Primecooler PC-DF80 - prachový filtr 80mm
[/url]

a je to..ovšem je potřeba většinou také ztišit pevné disky a zdroj a CPU..což se zase prodraží
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 09 úno 2007 13:24

Od Wesla opět profesionální a vyčerpávající odpověď. Ale mě netrápí ani tak teplota v keysu jako spíše hlučnost vyběhaných větráků. Teplota procáku se drží do 40ti stupňů a teplota maderboardu jí přibližně kopíruje. Při střední zátěži procáku se dostávám někam kolem 35 stupňů a to není až zastak špatné.
Spokojil bych se proto s výměnou těch co tam jsou nyní a bednu nechal bez úprav dokud nepříde na nový keys a někdy potom Core duo procák.
Weslo dostanu tebou doporučený větrák na pozici původního ve zdroji? Nebo jsou třeba nějaké úpravy?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 úno 2007 13:42

Všechno se dá dostat kamkoliv. Viz mé ukázky ATX desek v AT skříních. Stačí jen kousek osobní statečnosti, flexa, vrtačka a sada šroubováků :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 09 úno 2007 13:45

no dostaneš..ale problém je v regulace respektive napájení větrák je totiž k tišťáku ve zdroj připojen pomocí takového atypického 2pinového konektoru takže buď nový větrák hned kanibalizovat a přepojit ze 3pin na 2pin a nebo větrák zapojit externě mimo zdroj....(což mám třeba já)..je to na tobě

karlos:trocha osobní statečnosti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 09 úno 2007 13:58

POdle toho jak to píšeš není ve zdroji čidlo a ventilátor zdroje jede pořád naplno? Protože vzduch se vytahuje z keysu přez zdroj ven. Pokud by to bylo regulované přídavným regulátorem bude snímat teplotu v keysu nikoli ve zdroji to bych to mohl také upéct. Nebo ten regulátor má fous s čidlem že si ho můžeš nacpat kam potřebuješ.
Pokud to není regulované pak je vhodné zřejmě regulátor postavit vyměnit větrák ve zdroji a minimálně čidlo nacpat do zdroje.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 10 úno 2007 16:15

ve zdroji čidlo je ale je to vyvedený na takový atypický 2pin konktor...pokud koupíš nový větrák a přepojíš ho ze standartního 3pin na 2pin ve zdroji..potom bude ragulovanej jako ten původní...

já to mám osobně vytažené ze zdroje na 3pin a jede to na stejné otáčky pomocí regulátoru v 5,25 pozici a no problem
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 10 úno 2007 20:05

Vyhaž všechny záslepky....
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti