Kolik mA dá USB port?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Kolik mA dá USB port?

Příspěvekod Wolf » 18 úno 2007 10:50

Zdravíčko. Nemáte někdo tušení, kolik miliampér řádově by asi tak mohl dávat průměrnej USB port stolního počítače či notebooku?

Napětí je 12V, estli se nepletu...
E: Pletl jsem se, je to 5V.
Naposledy upravil(a) Wolf dne 18 úno 2007 16:18, celkem upraveno 2 x.
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Reklama
Lojza z Privoza
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

a co zkontrolovat manual od desky...?

Příspěvekod Lojza z Privoza » 18 úno 2007 11:01

Mrkni na manual k desce, mozna tam neco uzitecneho najdes. Proud se casto lisi, mam za to ze je to prave veci mainboardu.

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Radix » 18 úno 2007 11:10

Maximálně 500 mA. Je mně trochu záhada používání skenerů, připojovaných přes USB, které mají spotřebu při 12 V okolo 18 Wattů.

Lojza z Privoza
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Spotreba...

Příspěvekod Lojza z Privoza » 18 úno 2007 11:22

18W muze byt spickova spotreba v dobe maximalni zateze dane periferie. Taky proud muze byt v danem momente spicky mnohonasobne vyssi.

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 18 úno 2007 12:12

V manuálu je o USB zmínka jen ve smyslu "Jo, na naší desce jsou USB porty tam a tam" :D
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Lojza z Privoza
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lojza z Privoza » 18 úno 2007 12:18

Ted jsem se podival na Tvoji konfiguraci, uvedenou pod carou. V tomto pripade to informacni vakuum (bez urazky) chapu... :-) Mozna najdes info nekde na netu. Pokud ne, pomuze uz jedine merak. Mimochodem, k cemu ten udaj potrebujes? At se dostaneme k jadru problemu.

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 18 úno 2007 12:25

Lojza z Privoza píše:Ted jsem se podival na Tvoji konfiguraci, uvedenou pod carou. V tomto pripade to informacni vakuum (bez urazky) chapu... :-) Mozna najdes info nekde na netu. Pokud ne, pomuze uz jedine merak. Mimochodem, k cemu ten udaj potrebujes? At se dostaneme k jadru problemu.


Nemluvím o své 486ce ale o normálním počítači, kterej používám :D .
Taky bys mohl vědět, že 486kám se o nějakým USB ani nemohlo zdát :D .

Hodlám předělat svůj modul s mikroprocesorem Atmel tak, aby když už ho připojuju k počítači, abych nemusel používat adaptér do zásuvky ale prostě si ho připíchl krom toho COM portu eště na USB. Ale můžeme to brát naprosto obecně "kolik dá USB mA v případě potřeby" :)

Asi si vážně sejdu o tři patra níž do dílny pro multimetr a změřím to :D. Spíš mám strach, abych to tím měřákem nezkratoval a nepřešvihl limit odběru proudu.
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Lojza z Privoza
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: únor 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lojza z Privoza » 18 úno 2007 12:34

Jo sorry - jsem debil. Nejak uz jsem si to zvykl brat jako standard dnesni doby.

Osobne ale netusim, jak to predelas. Pokud chapu veci spravne, hodlas pouzit USB pouze jako zdroj energie. To asi nebude uplne bezna zalezitost a radsi se distancuju od davani rad. Nemam s tim zadnou zkusenost a psat nejaka moudra za kazdou cenu nemam zapotrebi... Toz hodne zdaru, chlope!!! Pak treba napis, jak jsi dopadl!

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 18 úno 2007 12:39

Lojza z Privoza píše:Jo sorry - jsem debil. Nejak uz jsem si to zvykl brat jako standard dnesni doby.

Osobne ale netusim, jak to predelas. Pokud chapu veci spravne, hodlas pouzit USB pouze jako zdroj energie. To asi nebude uplne bezna zalezitost a radsi se distancuju od davani rad. Nemam s tim zadnou zkusenost a psat nejaka moudra za kazdou cenu nemam zapotrebi... Toz hodne zdaru, chlope!!! Pak treba napis, jak jsi dopadl!

Teoreticky jednoduchá záležitost. Odpájím podomácku připájenej adaptér (je to takovej kit, "napájejte si to jak chcete"), připájím USB kabel. Doufám že to nebude vadit stabilizátoru napětí :). Snad si poradí i s těma 12ti voltama.
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kolik mA dá USB port?

Příspěvekod aproch » 18 úno 2007 15:27

Wolf píše:Napětí je 12V, estli se nepletu...
Bohužel se pleteš, napětí USB portu je pouze 5V a výchozí hodnota proudového odběru povolená pro USB port je 500mA. Pokud bude nastavená hodnota překročena třeba i krátkodobě při nějaké špičce, systém tento port odpojí do příštího restartu systému. A ještě jedna věc, pokud budeš USB port používat pouze pro napájení nějakého zařízení, tak ti budou wokna při každém připojení tohoto zařízení k USB řvát, že našly nový hardware, ale že ho nedokážou identifikovat. To proto, že detekce připojení HW zařízení do USB portu probíhá přes detekci proudového odběru z tohoto portu.

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kolik mA dá USB port?

Příspěvekod Wolf » 18 úno 2007 16:18

aproch píše:
Wolf píše:Napětí je 12V, estli se nepletu...
Bohužel se pleteš, napětí USB portu je pouze 5V a výchozí hodnota proudového odběru povolená pro USB port je 500mA. Pokud bude nastavená hodnota překročena třeba i krátkodobě při nějaké špičce, systém tento port odpojí do příštího restartu systému. A ještě jedna věc, pokud budeš USB port používat pouze pro napájení nějakého zařízení, tak ti budou wokna při každém připojení tohoto zařízení k USB řvát, že našly nový hardware, ale že ho nedokážou identifikovat. To proto, že detekce připojení HW zařízení do USB portu probíhá přes detekci proudového odběru z tohoto portu.


Díky za info. K těm 12ti V: Čerpal jsem z nějakýho pochybnýho zdroje, pak jsem zjistil, že jiný zdroje uváděj fakt 5V, před chvílí jsem si to dokonce měřil :D .
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 18 úno 2007 16:54

Jen dodám, že v některých základních deskách jsou USB porty jištěny proti poškození desky velkým odběrem proudu smd pojistkou, jestliže ji odpráskneš, budou porty bez napájení a pak jdou připojit jen některá zařízení do USB portu. Tak pozor!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Otevřeny port
    od nakatomi » 15 bře 2024 18:54 » v Administrace sítě
    1
    685
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    16 bře 2024 23:08
  • O2 Smart Box 2 - port forward Příloha(y)
    od Glicker » 29 pro 2023 11:50 » v Sítě - hardware
    5
    927
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 10:21
  • Redukce Display Port => DVI - 144Hz
    od xhaldy » 04 led 2024 19:39 » v Problémy s hardwarem
    7
    602
    od xhaldy Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 21:46

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů