Zkušenosti s rozbaleným ntb z Alzy

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Dwamin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zkušenosti s rozbaleným ntb z Alzy

Příspěvekod Dwamin » 28 kvě 2018 20:21

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s koupí rozbaleného ultrabooku z Alzy. Zrovna plánuji koupi jednoho modelu a našel jsem v rozbalených jeden, který má o stupeň vyšší výbavu než ten, který mám v plánu koupit. Cena je přitom ještě o pár korun nižší. Rozdíl je v procesoru i5 7gen. > i5 8gen a grafice 940MX > MX150, zbytek je stejný. Rozdíl ve výkonu znatelný bude, jen váhám jestli mám jít do tohoto "Rizika". Ačkoliv má být pouze rozbaleno od zákazníka nebo ho Alza použila na focení, tak nevím co s ním zákazník dělal těch 14 dní. Nebo mohl být někde na pobočce 24/7 zapnutý a na nabíječce.

Máte teda někdo nějaké zkušenosti v jakém stavu tyto zařízení ve skutečnosti jsou? Případně je nějaký soft, který by odhalil během prvních 14 dní, kdy ho mohu vrátit, jak bylo nakládáno se zařízením předtím(podle počtu cyklů baterie, jak dlouho jel disk atp.) nebo je lepší tomu úplně vyhnout a vzít raději úplně nový model, za tu cenu, bude mít výše zmíněnou horší výbavu?

Předem moc děkuji za postřehy :)
Pc sestava : CPU Intel Core i5 6500 3,2Ghz | MB : MSI B150 PC MATE | GPU : MSI R9 280 3GB | RAM: 16GB Kingston HyperX Fury 2133hz | HDD: Seagate Baracuda 7200.14 1TB | Zdroj: Enermax NAXN ENP450AGT 450W | Case: CoolerMaster Elite 370

Reklama
komplik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 290
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkušenosti s rozbaleným ntb z Alzy

Příspěvekod komplik » 28 kvě 2018 20:31

Je to zboží typicky vrácené v 14 denní lhůtě. Různé krycí fólie apod mohou chybět, zboží by mělo být ok. Kupte, když se vám to nebude zdát tak to vrátíte...
M1 Macbook Air 16GB RAM
i5-10400F, 32GB RAM a dočasně GTX1060 3G
iPadAir 2020

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkušenosti s rozbaleným ntb z Alzy

Příspěvekod petr22 » 28 kvě 2018 20:36

Jenze pokud to bude mit vadu, ma zasadni problem, protoze to uz nevrati.

A pokud to bude mit vadu kterou zpusobil predchozi majitel, tak to
nemusi ani reklamovat.

Uživatelský avatar
Dwamin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkušenosti s rozbaleným ntb z Alzy

Příspěvekod Dwamin » 28 kvě 2018 20:52

Z toho mám právě strach, chci mít na pár let klid a ne za rok řešit nějakou opravu nebo reklamaci no :/ Proto se právě ptám. Výkon mi bude stačit i toho slabšího modelu, doteď jsem měl nic moc výkonný a nějak jsem to zvládl. Na složitější úkoly mám doma stolní, tohle je primárně po-pá studentský ntb, který bude lehce přenosný. Výkon mi bude stačit i té nižší generace, jen s jídlem roste chuť a když jsem ho viděl, navíc za tu cenu, tak mě trochu chytla chuť ho koupit :D
Pc sestava : CPU Intel Core i5 6500 3,2Ghz | MB : MSI B150 PC MATE | GPU : MSI R9 280 3GB | RAM: 16GB Kingston HyperX Fury 2133hz | HDD: Seagate Baracuda 7200.14 1TB | Zdroj: Enermax NAXN ENP450AGT 450W | Case: CoolerMaster Elite 370


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů