Jakej MB + CPU ???

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Jakej MB + CPU ???

Příspěvekod Jake » 15 črc 2005 18:52

Tak se tu po dlouhe dobe zeptam i ja...
Potrebuju trochu zmodernizovat sve druhe PC ... zmodernizovat se bohuzel neda protoze to uz nema cenu (ale MB + CPU se lehko zbavim)

Tedka bych chtel v tom PC nechat vsechno co tam je jenom ten MB + CPU vymenit, tzn aby na MB bylo P-ATA (2xHDD + 2x DVD), AGP 8x (Pretoze mam takou grafarnu, a rad bych casem koupil PCI-E grafarnu ale ted na ni nemam a MB s AGP i PCI-E 16x asi ee :) ). Zaroven to chce S-ATA (chystam se na to casem prejit :) ) a to je snad vse :)

CPU - Intel Pentium IV - 3,0 (3,2) Ghz, Socket 775, radsi ty 2Mb L2 Cache :)

No a za ten MutrBord (tak to rika tata) + CPU bych chtel dat tak 9 500 ,-

Kdyz uz jsme u toho, vyplati se PCI-E grafarna? Nevim jestli by to melo cenu... Ale hodim sem teda i kolik bych dal za MB + CPU + Grafarnu do PCI-E - coz je 12 000 ,-

Ja mam sice vyhlidnuto ale rikat nebudu, necham to na vas ( i kdyz predpokladam ze mi poradi Miras ;) ) Předem Ď
Obrázek

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 črc 2005 19:12

Heh, já ti dám strejčka :evil:. Teď si du trošku potunit compl, jestli něco neulomín, neodpálím, či jinak nezničím mrknu na to :wink:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 15 črc 2005 20:21

tak to tu Mirase dlouho neuvidíme :lol: :wink:

Jake: poradil bych taky, ale všechny ty desky mi nějak splívaj dohromady a nemusel bych ti doporučit nejlíp. V tomhle směru nejsem náročnej uživatel, když upgrade - tak s přihlédnutím hlavně na poměr přínos/cena.
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 črc 2005 20:53

Teď sem skončil. No nešlo to tak hladce jak bych chtěl... Ale sem tu :wink:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 15 črc 2005 21:06

Rimmer: No jsem na tom podobne, vim akorat co potrebuju, co bych chtel a co tam bejt nemusi :) Nerikam ze se v tom nevyznam ale kdyz uz mam kamose a strejcky tak se je na to zeptam :D Jistota je jistota...

Ale koukam ze se tady tak nak nekdo moc nerozto :) takze ja mel tuhle predstavu:

>MutrBord bez AGP :(< A ma zbytecne TV kartu a integrovanou grafarnu, takze je to zbytecny...

>MutrBord s AGP<Ta by mi asi tak vyhovovala, a nevim proc jedu po ASUSkach :)

>P4 3,0 Ghz 2Mb L2<
bo
>P4 3,0 Ghz 1Mb L2<
Na CPUckach je rozdil 1500 ,- docela bych me zajimalo jestli se to za ten 2x na L2 cache vyplati...
Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 črc 2005 21:44

Jejda, dneska už to kupovat nebudeš, tak kam pospícháš? Život je otázkou priorit, tvoje deska a CPU je u mě momentáně až na druhým místě... Do rána času dost, ne? :wink:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 15 črc 2005 21:54

No dneska to kupovat nebudu... zejtra uz taky ne ... ale nechapu proc to protahujes :)) No dobre ja si pockam, do zejtra :!: Dyl ne, ja si to taky musim vsechno rozmyslet, zejtra jedu pro novej 17'' monitor za 1700 ,-

Ted mi tak doslo ze u toho monitoru bude stat 1'' 100 ,- ... jeje kdyby to tak slo, bych si priplatil min. 500 ,- za dalsich 5 '' :)
Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 črc 2005 23:00

První můj zvědavej dotaz: Proč tak bezmezně toužíš po Intelu? Nějaký předsudky, nebo tak něco? Nebo opravdu většinu času u PC trávíš zpracováním videa, či audia? To sou totiž asi tak jediný oblasti kde má Intel jistej smysl, jinak je AMD lepší.
Takže pro srovnání:
1) Upgrade AMD
a) AGP: Gigabyte GA-K8NSP-939 - nForce3 Ultra - 2725; AMD Athlon 64 3000+ Venice BOX, 939 = 7500
b) PCI-E: Asus A8N-E - nForce4 Ultra - 3059; AMD Athlon 64 3000+ Venice BOX, 939; Asus Extreme N6600 128MB, PCI-E - 3419 = 11253
2) Upgrade Intel:
a) AGP: Asus P5P800 - Intel 865PE - 2754; Intel Pentium 4 530J 3,0GHz 1MB 800MHz BOX 775pin - 5854 = 8608
b) PCI-E: Gigabyte GA-8I945PG - Intel 945P - 3330; Intel Pentium 4 530J 3,0GHz 1MB 800MHz BOX 775pin - 5854; Asus Extreme N6600 128MB, PCI-E - 3419 = 12603

No, jak se na to tak koukám, nevidím jedinej rozumnej důvod, proč kupovat Intel. Naopak vidím spoustu dobrejch důvodů, proč do něj nejít. Tohle ber spíš jen orientačně, vybíráno bylo hlavně s ohledem na cenu. U AMD sem vybíral komponenty spíš levnější a pak se pokusil najít odpovídající produkt pro Intel. Jak vidíš vždycky mi vyšlo něco dražšího. Takže si rozmysli, kterým směrem se chceš ubírat a nějak bysme to zakončili výběrem finálních komponent.

K PCI-E: Neváhej a di do toho. Opět je spousta dobrejch důvodů proč tak učinit. Naopak si myslím že nemá cenu zůstávat u AGP v případě kdy je možnost přechodu na PCI-E.

Btw: Co to je probůh za monitor??? Nová sedmnáctka za 1700? To je asi dobrej šrot, co? :lol:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 16 črc 2005 00:38

Hmm diky... necham si to projit hlavou... kazdopadne se na tom compu dost maka a co se tyka videa tak je zatezovanej jak svin :)

17'' - hehe... nene, sou to monitory od jedny firmy, dostali zakazku od nemecky firmy na dodani x monitoru, nez se jim to podarilo dostat pres celnici tak ta firma v nemecku skoncila, takze se jim ty monitory vratily, a potrebujou se toho zbavit :)
Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 črc 2005 01:00

No jestli máš za barákem soukromou elektrárnu a je ti zima od noh tak P4 Presshot je jasná volba :lol:. Dělám si srandu, kdo chce, kam, pomožme mu tam :wink:. Jestli ale chceš Intela, prosimtě ani neuvažuj o tom že si necháš AGP grafiku. Tu totiž nacpeš jen do desek s čipsetem i865 (nebo horším) a to už je šílená vykopávka. Ta výbava je za tu cenu naprosto ubohá, čipset zastaralej, prostě strašný. Takže v případě zachování AGP -> AMD jasná volba.
U PCI-E dejme tomu že by se nechalo o Intelu uvažovat, ale jenom pouze pokud pro to máš hoodně dobrý a opodstatněný důvody...

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 16 črc 2005 07:52

Jeste bych byl rad kdybys mi prelozil cisla u AMDckovskejch procesoru, ty jejich oznaceni sou fakt na pí. dve veci :D Nerikam ze je neznam, ale dycky se do toho dokonale zamotam... Staci kdyz mi to prelozis do Mhz bo Ghz.
I kdyz co se rika o AMDckach tak muj Athlon XP 2100+ (1732Mhz) se vyrovna nakymu 2,5 Ghz Intelu...
Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 črc 2005 09:02

Ono se to právě dost dobře překládat nedá. Jediný co je jistý je vnitřní frekvence procesorů. Jenže procesor se stejnou vnitřní frekvencí pak může mít ruznou L2 cache či úplně jiný jádro a už má jinej rating. Nedá se prostě říct že AMD 3000+ se vyrovná 3GHz Pentiu. Někde je horší, někde lepší. Typický aplikace, která sedí víc Intelu je zpracování videa (stříhání, komprese). Tam záleží hlavně na hrubý síle, čili frekvenci. Naopak promyšlenější architektura AMD procesorů se projeví typicky při hrách. I přes nižší frekvenci podávají pravidelně vyšší výkon. A ještě jeden poznatek. Všimni si že kdekoliv testujou nový grafiky, tak aby z nich vymáčkli maximum používají platformu AMD. A když někd testujou chladič, či jak je skříň stavěná pro odvod tepla, hned na začátku napíšou že pro test byl použitej Intel procesor, páč AMD tak netopí.
Můžu ti tady o tom vykládat, nejlepší bude když se přesvědčíš sám a podíváš se na pár testů. Dost se toho můžeš dozvědet na Světě Hardware. Doporučil bych obzvláště články Přehled procesorů, test AMD 64 3000+, nebo Vybíráme procesor
Dovolím si alespoň krátkou citaci z Přehledu procesorů:
Svět Hardware píše:V současnosti (červenec 2005) doporučuji ke koupi následující typy procesorů:
...
Střední třída (do 7000 Kč)

AMD Athlon 64 3000+, socket 939, jádro DH8-E6
AMD Athlon 64 3200+, socket 939, jádro DH8-E6
- vhodné na každodenní hraní her
- nízká spotřeba

Náhrada s horšími parametry: Athlon 64, jádro DH8-E3

Intel Pentium 4 531 s podporou EM64T, 3.0 GHz, socket LGA775
- pouze v případě, že máte programy pracující na Pentiích 4 rychleji a nemůžete si dovolit dvoujádrové Pentium D

Náhrada s horšími parametry: Pentium 4 530J bez EM64T


Mě věřit nemusíš, ale musíš uznat že na Světě Hardware by o tom něco vědět mohli :wink:. Není to jen jeden server vytíženej na AMD, můžu ti nalinkovat desítky zahraničních recenzí ze kterejch se dozvíš vždycky to samý.


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů