Srovnání mikrofonů - který je lepší?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Universality
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Srovnání mikrofonů - který je lepší?

Příspěvekod Universality » 29 zář 2018 11:27

Zdravím, chci si pořídit mikrofon na nahrávání hlasu, různé covery apod. Nechci zároveň pro začátek si kupovat drahý. Po chvíli pátrání jsem narazil na 3 mikrofony, ale nemůžu se mezi nimi rozhodnout, který se vyplatí víc. Ta cena u nich je právě maximální co chci do něj investovat. Děkuji za všechny rady.

1. Behringer C-1U
2. Behringer C-3
3. Behringer B-5

No říkal jsem si nakonec, že možná ten třetí se mi až tak nevyplatí, ale nevím přesně. Já se víceméně v těch parametrech vůbec nevyznám.

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Srovnání mikrofonů - který je lepší?

Příspěvekod karlos » 01 říj 2018 08:16

Vezmu to od konce. B-5 bych si dokázal představit spíš pro snímání nástrojů, navíc vyžaduje phantomové napájení, což by znamenalo ještě koupi příslušného napaječe, nebo mixážního pultu s phantomem + nějakou reduci. C3 vyžaduje phantomové napájení, takže stejně, jako předchozí. C1U je v provedení s USB. Takže odpověď na tvou otázku je vcelku jasná.
1) je správně.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Universality
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Srovnání mikrofonů - který je lepší?

Příspěvekod Universality » 07 říj 2018 19:46

Po delší uvážení a čtení recenzí jsem zjistil že ten Behringer není zas tak slavný jak vypadá, tak jsem se rozhodl pro jiný a teď se nemůžu rozhodnout jaký... Rozhoduji se mezi dvěma, největší rozdíl je asi jen cena. Superlux E205U nebo Auna MIC-900B

Uživatelský avatar
Spartak1991
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7589
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Srovnání mikrofonů - který je lepší?

Příspěvekod Spartak1991 » 10 říj 2018 14:39

Superlux E205U je více citlivý než Auna..
na začátek bude superlux stačit, navíc má méně šumu jak Auna a Behringer :)
měl jsem doma všechny zmíněné mic, kdyby něco tak se ptej (hodilo by se i napsat jak daleko od sebe mic budeš mít+na čem ho budeš mít)..
IT (Zaměření SW a HW)

PC: Case:Fractal Design Define R5, MB:MSI B470 Gaming Plus, CPU:Ryzen 5 2600+Fera 3, GPU:MSI GTX1060 6GB, RAM:Kingston 2x8GB 3200MHz, SSD:Crucial 1TB (1x500GB, 2x250GB), PSU:Corsair RM750x, externí HDD:Samsung 1TB a Seagate 1TB, OS:Windows 10 HP 64bit, LCD:1) Samsung S24E510C, 2) Samsung C24F396, Myš:Razer, Klávesnice:Asus

NTB: Lenovo Thinkpad E530

Mobil: Huawei P smart 2019

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Srovnání mikrofonů - který je lepší?

Příspěvekod karlos » 11 říj 2018 08:10

Co si budeme povídat, mezi muzikanty má Behringer jednu z nejhorších pověstí, jakou si lze představit (poslední dobou se z toho vymykají jen jeho digitální mixážní pulty). Superlux, Auna, Behringer,... to je všechno jeden čert, okresní přebor... ;-) Skutečná liga se hraje s mikrofony AKG, Shure, Sennheiser,... i když i tito renomovaní výrobci umí vyrábět i LowCost modely mikrofonů pro "okres". Ti prvně jmenovaní však neumí vyrábět modely pro "ligu". :-)
Musíš si udělat jasno, jak moc vážně to s nahráváním myslíš a jak moc daleko to chceš se svými nahrávkami dotáhnout. Pokud se spokojíš i do budoucna s okresem, jistě ti i ty Superluxy, Auny a bůhvíco ještě, odvedou kus práce ke tvé spokojenosti. Pokud bys však rád zamířil trochu výš a v budoucnu sklidil za svou snahu i nějaký peníz, bylo by lepší a koneckonců, paradoxně i levnější, rovnou koupit opravdu kvaliní mikrofon. Mohu ti k tomu přidat mou čerstvou osobní zkušennost. Je to sice z malinko jiného soudku, ale stále o mikrofonech. Při našich vystoupeních potřebuji snímat dvanáctistrunnou kytaru. V průběhu více, než deseti let jsem zkoušel a pochopitelně i koupil lecos. První byl Behringer B5. Stálo to za prd. Citlivost o ničem, přeslechy z pódia a nutnost držet kytaru na jednom místě. Pak přišla celá řada malých elektretových mikrofonů a piezo snímačů, včetně koupě patřičného DI boxu pro piezo a napáječe pro elektrety... K tomu spousta bastlení a experimentování. Vždy však zvuku kytary něco chybělo a nebo naopak přebývalo v podobě náchylnosti k vazbám na různých frekvencích. Před měsícem, jsem konečně koupil mikrofon AKG C411PP, který se mi vždy zdál drahý a konečně TO hraje, jak jsem si vždy představoval. Když sečtu všechny peníze, které jsem do sejmutí dvanáctky nastrkal, mohl bych mít DPA 2911... a to je skutečně jiná liga... :-)
Kdo levně kupuje, kupuje dvakrát, třikrát dráž... :-)
Tak ať ti to hraje.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Alternativy k připojení od O2/vodafone/t-mobile, srovnání
    od Micmen » 17 zář 2023 11:22 » v Administrace sítě
    10
    2501
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 zář 2023 21:41
  • Blbý kabel mikrofonu Příloha(y)
    od Mladkov204 » 07 dub 2023 00:48 » v Problémy s hardwarem
    10
    1216
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2023 15:09
  • Kde zjistit efektivní dosah mikrofonů?
    od X » 17 čer 2023 11:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    585
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 14:55
  • Modrá smrt a nefunkční vstup mikrofonu přes USB, zřejmě SW chyba
    od strangereu » 22 dub 2023 20:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    2
    1830
    od strangereu Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 07:39
  • Jaká RTX 3060 je lepší?
    od hufi2301 » 13 čer 2023 09:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    876
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 20:30

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 12 hostů