Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Al_Capone
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod Al_Capone » 25 říj 2018 07:34

Mám dotaz z oblasti Hi-Fi, ale souvisí s PC, třeba někdo má zkušenost/řešil:

Dobrý den, potřeboval bych poradit s propojením PC - Zesilovač.

Rozhodl jsem se pořídit si lepší hudební sestavu, včera jsem ji zapojil. Mám zesilovač Yamaha A-S501, Bedny Dali Zensor 7 (zvuk v bytě) a Dali Zensor 1 (zvuk u PC) + Sub Dali E-9 F. Zdroj zvuku je z PC - převážně bude využito pro hudbu z přehrávače (většinu skladeb mám v mp3, ale postupně obměňuju za FLAC) a taky hodně ze Spotify. Filmy pouštím přes Kodi (dříve XBMC).

Nyní posílám výstup z PC přes optický kabel zabudovaný v základní desce Asus P8P67 Pro. Hraje to skvěle, ale když zesík připojím přes klasický sluchátkový Jack - já upřímně skoro nepoznám rozdíl. Otázka je, zda integrovaná zvukovka je tak špatná, že ten zvuk přes optiku není až tak kvalitnější/lepší než přes jack. To ale poznám jedině, když vyzkouším něco lepšího.

Něco jsem si o tom přečetl (např. https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... dac98a76de) - hlavně vliv jitteru, který by právě měl být v mém případě značný.

Co byste mi doporučili - dokoupit interní zvukovku s koaxiálním S/PDIF (jakou???). Našel jsem, že super je např toto - https://lnx.m2tech.biz/products/pens/hiface-two/, ale přijde mi to pro mé účely zbytečné, že naprosto nevyužiju potenciál, to bych měl spíš pořídit ještě DAC a lepší zesík atd.

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod xbs » 25 říj 2018 08:42

pokud teda něco zlapšit, tak bych šel cestou DACu, ale stejně bude nejvíc záležet na citlivosti tvejch uší... co se týče kvality skladeb, tak opět to samý, nemusíš vůbec poznat rozdíl mezi 320 mp3 a FLACem, do jistý míry záleží taky na žánru...

Al_Capone
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod Al_Capone » 25 říj 2018 08:46

Taky jak to pročítám je to asi to nejlepší, co udělat - lepší DAC než v Yamaze (který nebude nic extra, tam je dobrej ten zesilovač) + obejdu úpravy zvuku ve Windows i výstup zvukovky.

A nejrozumnější bude pořídit nějaký DAC někde na CZC - vyzkoušet a zjistit, zda slyším rozdíl a pokud jo, zda ta investice za to stojí...


Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod Fox_25 » 25 říj 2018 16:56

Tyhle dacy ne, buď sehnat karafiat dac, nebo HS DAC, příp. zv. kartu asus xonar essence, audiotrack prodigy, nebo esi juli@ která má opravdu solidní zvuk.

Taky si stáhni přehrávač foobar a pusť si nějaké HD audio, doporučuji skladbu hra v odkazu níže, má opravdu perfektní kvalitu.

https://www.supraphonline.cz/album/2841 ... eta/hi-res

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod karlos » 26 říj 2018 06:54

V první řadě bych navštívil ušaře, aby to všechno nebyly vyhozený peníze... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod xbs » 26 říj 2018 09:41

co všechno by měl člověk chtít u toho ušaře zjistit/vyšetřit, jen tak pro zajímavost?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod zeus » 26 říj 2018 10:01

Zejmena frekvencni rozsah.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

M_i_s_o
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod M_i_s_o » 26 říj 2018 10:07

a v rozsahu ktory bude schopny pocut to nemusi hrat dobre?
PC: MB: ASUS Z87-K; CPU: Intel Core i5-4690K; RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 2133MHz CL9; GFX: ASUS GeForce GTX1060 6GB; SSD: Samsung 850 EVO 250GB; HDD: SEAGATE BarraCuda 3TB + WD 500GB (backup); Sound: Asus Xonar Essence ST; Power: Seasonic S12II-520; Case: Fractal Design R5; Repro: M-Audio AV40; Headphones: HyperX Cloud Gaming; Mouse: Logitech G602; Monitor: 29" LG 29UM68 Ultrawide
Audio: Onkyo TX-8050; Monitor Audio Bronze 2

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2018 10:16

Otázkou je, co vlastně tazatel chce.
"když zesík připojím přes klasický sluchátkový Jack - já upřímně skoro nepoznám rozdíl."
Jediný rozdíl je v tom, že na dráty vedené jackem se může něco nakmitat, kdežto na optiku nic. Jinak by v podstatě mělo být jedno, zda se zvuk z digitálu na analog převádí v PC, nebo v zařízení.
Otázka sluchu je silně individuální. Většina zvukařů třeba slyší fázové, nebo kvantizační zkreslení, obyčejní lidé nikoli. Frekvence nejsou až takový problém, to lze řešit individuálním nastavením korekcí. Zrovna tak většina nepozná rozdíl mezi mp3 128/256 bitrate.
Obecně vzato, je zbytečné investovat statisíce do super audia, když úplně stejně slyším z audia za pakatel.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

M_i_s_o
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod M_i_s_o » 26 říj 2018 10:26

128/256 bitrate - jedno aj druhe bude zle ;)
PC: MB: ASUS Z87-K; CPU: Intel Core i5-4690K; RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 2133MHz CL9; GFX: ASUS GeForce GTX1060 6GB; SSD: Samsung 850 EVO 250GB; HDD: SEAGATE BarraCuda 3TB + WD 500GB (backup); Sound: Asus Xonar Essence ST; Power: Seasonic S12II-520; Case: Fractal Design R5; Repro: M-Audio AV40; Headphones: HyperX Cloud Gaming; Mouse: Logitech G602; Monitor: 29" LG 29UM68 Ultrawide
Audio: Onkyo TX-8050; Monitor Audio Bronze 2

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod karlos » 26 říj 2018 11:49

... možná zle, ale většina lidí ten rozdíl stejně nepozná... ;-)
Kolikrát mám pocit, že jsem se v podobných debatách ocitnul na sletu netopýrů :-D Nejkomičtější je, pokud se takovéto debaty vedou nad synteticky vytvořenou tuctovou muzikou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1435
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3331
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    686
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů