úzkopásmové PIR čidlo

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

teichmann.ondrej
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 811
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

úzkopásmové PIR čidlo

Příspěvekod teichmann.ondrej » 11 bře 2019 10:02

Zdravím,

chtěl by jsem se zeptat, zda byste mi nemohli doporučit nějaké PIR čidlo s úzkopásmovým rozptylem, které by se dalo ještě programovat?

Případně, kde mohu tyto čidla hledat?

děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: úzkopásmové PIR čidlo

Příspěvekod ITCrowd » 11 bře 2019 11:05

Otázkou je, co myslíš úzkým pásmem. Pokud jde o úhel snímání, pak si musíš pořídit pir, který to umí: http://simplytronics.com/docs/index.php ... m-view.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

teichmann.ondrej
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 811
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: úzkopásmové PIR čidlo

Příspěvekod teichmann.ondrej » 11 bře 2019 13:20

ano - jedná se mi o úhel snímání, ale v ČR jsem nalezl jen jedno takové PIR a ještě za cenu 1500,-

nemáš nějakého tipa?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: úzkopásmové PIR čidlo

Příspěvekod ITCrowd » 11 bře 2019 14:12

Nejjednodušší tip je - na fresnelovu čočku nasadit tubus určité délky (např. z vnitřku toaleťáku) - chce to vyzkoušet. Tím se ale sníží celková citlivost, resp. rozdíl mezi stavem poplachu a nepoplachu a záleží na elektronice, jak se s tím popere. A u některých typů čoček tohle vůbec nebude fungovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: úzkopásmové PIR čidlo

Příspěvekod zezr » 11 bře 2019 18:45

Mám doma pir. Abych omezil to co vidí použil jsem neprůhlednou elektrikářskou pásku. Abych omezil dohled použil jsem průhlednou izolepu kterou jsem "zašpinil" prsty.
Jinak mám tu jedno čidlo u kterého jde nastavit "dohled" pokud chceš opíšu ti sem typ. Mám ale pocit že to fungovalo spíš méně.
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: úzkopásmové PIR čidlo

Příspěvekod HappyMental » 12 bře 2019 00:48

Na čidla od Paradoxu se dají pořídit čočky s delším dosahem, které nemají takový rozptyl. Možná půjdou použít i na čidla jiných výrobců, s tím ale nemám zkušenosti. Čočky stojí pár korun. Obrázek
I use Arch BTW


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů