Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod vlazy » 29 bře 2019 20:23

Zvažuji koupit novou televizi s DVB-S/S2 a potřeboval bych zjistit jestli podporuje protokol DiSEqC pro ovládání motoru pro natáčení satelitní antény a jeho napájení přes anténní kabel? Mám satelitní anténu i s motorem pro její natáčení na více družic a tak bych to rád využil když už to mám. Je na to ale třeba podpora protokolu DiSEqC a právě s tím je problém jak zjistit jestli to televize podporuje. U televizi s DVB-S/S2 nebo i samostatných satelitních přijímačů Tento údaj bohužel není nikde uváděný nebo jen velmi výjimečně. Zkoušel jsem už psát dotazy ohledně toho obchodům u konkrétních televizi, ale nedostal jsem na to žádnou odpověď. Asi to nikdo neví nebo možná ani nevědí co to je. Při dotazu na to přímo na prodejnách s televizemi se na mne dívají co to po nich chci a nebo mi odpoví, že to televize nepodporuje, ale mám pocit, že si tím nejsou jistí. Nechtěl bych kupovat něco co mi pak nebude podporovat ten motor pro natáčení satelitní antény.
Naposledy upravil(a) vlazy dne 29 bře 2019 20:26, celkem upraveno 1 x.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podpora protokolu DiSEqC na TV

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2019 20:26

Zarizeni s DVBS/S2 tunerem bez podpory DiSEqC by podle me byla dost na nic, tedy
bych predpokladal ze by to mela podporovat kazda TV.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod vlazy » 29 bře 2019 20:35

petr22:
Také bych to předpokládal, ale tento podle mne důležitý údaj se u TV nikde neuvádí což by zase nasvědčovalo, že když ten DiSEqC neuvádějí tak to TV asi nepodporuje. Často bývají u TV uváděné i funkce které daná TV nepodporuje s tím, že to není podporované, ale o DiSEqC bohužel ani zmínka.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2019 20:40

V manualu to neni ?

Ja kupoval zatim jedinou DVB-S2 TV sousedum, DiSEqC umi, bez nej by jaksi nefungoval obraz
ze spolecne anteny (4 paraboly na strese),

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod vlazy » 29 bře 2019 20:54

petr22:
Jestli to někde v manuálu je to nevím. Na to jsem se nedíval. Ne u každé TV je někde na internetu snadno dohledatelný nějaký manuál. Pokud by to tam bylo uvedené tak nevidím důvod proč by ten DiSEqC obchody s TV neuváděli v popisu nebo v parametrech.
Já se v tom nevyznám, ale není to u těch tvých sousedů dělané tak, že kabely od těch čtyř parabol na střeše jsou nějak sloučené a podporu DiSEqC to už pak nepotřebuje? Beru to podle toho, že já mám na střeše 2 antény pro DVB-T a žádnou podporu DiSEqC nebo něčeho jiného to v TV nepotřebuje aby šlo přijímat z obou antén. U motoru s natáčením paraboly je to asi trochu jiná věc.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2019 21:25

Nemuzes sloucit signal ze 4 druzic, pomoci DiSEqC bud ovladas motor, nebo prepinac.

Port A je jedna druzice, B druha, C treti a D ctvrta, akorat se 4 parabolama
necekas az se neco otoci.

Na DVB-T pochopitelne DiSEqC nepotrebujes. U DVB-S povazuji jeho podporu za povinnost.

DiSEqC podporuji i 30 let stare prijimace.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod richchie » 29 bře 2019 21:27

A ty jsi líný přečíst manuál?Nedal jsi ani co chceš koupit a celkem by mě zajímalo,proč nepoužíváš USALS.Co se týče tak můj samsung(asi dva a půl roku starý) má obě možnosti + v nastavení je jednotlivě rozděleno-pozemní+skylink+další zbytek družic.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod vlazy » 30 bře 2019 01:28

richchie:
Prozatím nemám vybranou konkrétní TV kterou bych chtěl koupit a nijak s tím nespěchám. Docela se mi zamlouvají TV LG, ale dívám se i po jiných. Chtěl bych se ale zaměřit především po těch které podporuji ten DiSEqC. Manuál není vždy k dispozici nebo se v internetu těžko hledá.
Přesně ani nevím co to ten USALS je i když nějaké tušení o tom mám. Na mým asi 15 let starým satelitním přijímači Golden Interstar 8300 CI Premium který mi už definitivně dosloužil je DiSEqC a asi i USALS, ale používal jsem DiSEqC, protože mi to tak nastavil člověk který mi montoval a nastavoval tu parabolu s motorem. Já se v tom nevyznám a tak jsem se v tom nechtěl příliš hrabat a přenastavovat něco.

Ještě by mne zajímalo jestli pokud má TV nebo satelitní přijímač podporu DiSEqC nebo USALS tak to znamená, že má automaticky podporu i napájení motoru proudem po anténním kabelu a nebo to je nějaká samostatná vlastnost?

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod richchie » 30 bře 2019 08:25


Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod mmmartin » 30 bře 2019 10:05

Takže dotaz by se dal shrnout do dvou otázek:
1) Bude televize, kterou si chci koupit, ale zatím ji nemám vybranou, podporovat DiSEqC?
2) Pokud má televize, kterou si chci koupit, ale zatím ji nemám vybranou, nebo satelitní přijímač, podporu DiSEqC nebo USALS, znamená to, že má automaticky podporu i napájení motoru proudem po anténním kabelu a nebo to je nějaká samostatná vlastnost?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod petr22 » 30 bře 2019 10:10

Ciste logicky:

DVB-S zarizeni bez podpory DiSEqC je k nicemu.
DVB-S zarizeni s podporou DiSEqC bez moznosti najeni DiSEqCu je taktez k nicemu.

Tudiz bych predpokladal, ze kazda znackova TV s podporou DVB-S umi oboje.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zjistit podporu protokolu DiSEqC na TV?

Příspěvekod vlazy » 30 bře 2019 12:07

Díval jsem se v internetu na návody k některým LG televizím s DVB-S/S2, ale ohledně DiSEqC nebo USALS jsem tam nikde nic nenašel. Z toho by vyplývalo, že tyto TV na které jsem se díval DiSEqC asi bohužel nepodporuji. Příliš se mi nechce věřit, že by to výrobci TV považovali za něco zcela nedůležitého nebo nezajímavého co nemá smysl uvádět nebo to možná z nějakých důvodů tajili.

Motor mám SRT DM-2100. Návod k němu už nemám (nenašel jsem ho), ale našel jsem od něho krabici. Na té krabici a co jsem si k tomu vygooglil se ale všude píše pouze o DiSEqC 1.2 bez jakékoliv zmínky o USALS. Z toho by vyplývaqlo, že USALS asi nepodporuje a proto pro mne nemá žáden význam se tím USALS dále zajímat. Pro mne je asi důležitá podpora DiSEqC a napájení motoru z TV přes anténní koaxiální kabel.

petr22:
Co máš na mysli tím "najeni DiSEqCu"? Já se v tom nevyznám a nevím co nebo k čemu to je.
Také bych předpokládal, že značkové TV s DVB-S/S2 budou mít podporu DiSEqC nebo USALS a nebo obojí, ale ukazuje se, že to tak asi není.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak zjistit, co na PC zpomaluje připojení?
    od Karrex » 21 črc 2023 17:28 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    2098
    od matvija35 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:14
  • Jak zjistit co zaplnilo systemovy disk?
    od Dizzy66 » 24 črc 2023 02:52 » v Vše ostatní (sw)
    4
    1551
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 13:53
  • Kde zjistit efektivní dosah mikrofonů?
    od X » 17 čer 2023 11:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    585
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 14:55

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů