Tiskárna jen s černou barvou se zničí

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod Scientific » 05 dub 2019 17:04

Ahoj,

dnes jsem volal na linku tisknulevne.cz operátorka mi sdělila, že mi důrazně doporuuje pro moji 5 let starou tiskárnu CANON PIXMA MG5350 zakoupit namísto černé za 180 Kč všechny barvy za 780 Kč. Prý kdybych zakoupil jen černou a barevné nechal prázdní vyschnout, tak se mi spálí tiskové hlavy, jelikož přestože tisknu jen černě a černobíle, tak se ty hlavy žhaví a zkouší ty barvy a jelikož tam není barva, která by tu hlavu chladila, tak tiskárna půjde do kopru. Prý že klidně jen černou, ale že nemám tisknout víc papírů najednou. Že budu tisknout jen černé papíry prý nehraje roli a i při černém tisku se spálí hlavy.

Jako chlapovi mi to vůbec nedává smysl. Byla to ženská a mám pocit, že tomu vůbec nerozumí (prý ji to tak řekl šéf) a nebo to jen dělá a nabádají lidi, aby si zakupovali i barvy jen tak, přestože mají v plánu tisknout jen černě.

Tím nic proti ženským, samozřejmě jsou i ženský, který si řeknou, že je to nesmysl, ale beru to obecně, výjimky neberu v potaz. :-)

Opravdu je to tak, že při tisknutí pouze černě musím mít plné i zásobníky s barevním inkoustem, jinak by se mi mohla při delším tisku tiskárna zničit?

Děkuji všem za názory.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod ITCrowd » 05 dub 2019 17:26

Ač se to zdá zvláštní, něco na tom být může - aspoň z principu.
Klasická inkoustovka totiž skutečně kapalinu zahřívá, tím se vytvoří bublina páry, která kapalinu "vystřelí" přes trysku na papír. Dražší cartridge jsou i s tiskovou hlavou, tam by to bylo jedno, ale to není tvůj případ, ta tiskárna má hlavu v sobě.
Viděl bych to na inteligenci tiskárny, pokud skutečně tiskneš jen černě, pak by se barevné hlavy zahřívat asi neměly. Ale pokud ano, pak riziko zničení asi je.
Na druhou stranu, jestli chceš tisknout jen černě, nemuselo by ti vadit, že se zničí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod Martab » 05 dub 2019 17:33

Nevím jestli se tam něco může přehřát (resp nevím jestli tiskárna zahřívá ikdyž tam nemá barvu), popřípadě záleží jestli máš tiskárnu která tiskne piezoelektricky, nebo termicky. Ale minimálně to může zaschnout ty trysky. Navíc 99% moderních inkoustovek nedovolí tisknout, pokud tam nebudeš mít všechny náplně. Takže ano, pokud tam ty zásobníky mít nebudeš a z nějakého důvodu ti tiskárna povolí tisk, tak s největší pravděpodobností ty barevné trysky zaschnou. Stejně tak pokud se dlouho nic netiskne, tak dochází k zasychání těch trysek. Proto se taky ten barevný inkoust spotřebovává i při černobílém tisku, kdy si tiskárna průběžně ty barevné trysky v hlavě čistí.

https://www.originalnitonery.cz/tisknet ... evna-napln
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod ITCrowd » 05 dub 2019 17:41

Myslel jsem, že piezo používají pouze epsony. Ale dnes už si nejsem jist.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod Scientific » 05 dub 2019 17:59

Mě tiskárna dovolí tisknout i při prázdných náplních (houby jsou ještě nevyschnuté). A stav barvy v NTB mi ukazuje, že jsou všechny barevné inkousty tak na 25% :-D Takže tiskárna to asi nepozná, že je to prázdné. No tak to asi necháme být pro jistotu se budu snažit tisknout jen v malých dávkách. Ale ITCrowd dobrý postřeh, že když barevně netisknu tak barevné hlavy se zničit můžou. :-) No asi to nebudu řešit, dokud to tiskne, asi jako by to udělalo 100% žen a 70% chlapů (dokud to tiskne, tak si nedělej starosti zbytečně) :-D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod ITCrowd » 05 dub 2019 18:24

Pokud máš tiskárnu, kde je tisková hlava přímo součástí cartridge, tak se nic neděje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod Martab » 06 dub 2019 08:37

Je zajímavé že to tiskárna umožní. Každopádně pokud nevadí že pro nejhorším přijdeš o barevný tisk a tiskárna tiskne. Neřešil bych to a tisk. Ale počítej s tím, že inkoust ti může ubývat i tak (tiskárna neměří skutečně množství, ale dopočítáváho).

Kdo používá piezo a kdo termo tisk, ale většina bude termo, je to levnější.

Odesláno z mého Mi A2 pomocí Tapatalk
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tiskárna jen s černou barvou se zničí

Příspěvekod mmmartin » 06 dub 2019 10:13

V manuálu k tiskárně se o tom něco píše?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s černou obrazovkou
    od mirka08 » 28 srp 2023 12:30 » v Problémy s hardwarem
    1
    896
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 13:01
  • Tiskarna s kopirkou - 3000Kc
    od noxor » 16 srp 2023 07:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    808
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 13:29
  • Tiskárna černobílá 30 stran denně
    od Gerete » 27 lis 2023 19:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1086
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    30 lis 2023 18:43
  • Tiskárna HP Deskjet 2130 nelze nastavit jako výchozí v notebooku
    od Zabral68 » 24 srp 2023 18:59 » v Problémy s hardwarem
    2
    805
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 10:11

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů