Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod remkren » 10 kvě 2019 20:21

Zdravím,
nemáte prosím někdo zkušenosti, nebo nevíte o nějakém napájecím zařízení s nastavitelnými napájecími výstupy (napětí a proud), kterým by bylo možno napájet více jiných zařízení namísto adaptérů. Už mi jde na nervy každý další adaptér s každým dalším novým zařízením a hroznem adaptérů v zásuvce prodlužovačky. Např. u mne Router, 2 switche, POE napájení, USB HUB, IP telefon, externí disk, wifi AP, setopbox. To už je 9 adaptérů na jednom místě a dost mne to štve.

Díky za odpověď

Reklama
Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod drobino » 10 kvě 2019 20:31

Univerzalni zdroj jsem videl myslim ze ma rozpeti napeti od 5 do 24V ale jeste jsem nevidel takovy krltery by to zvladl vse najednou. Hlavne temer kazdy vyrobce pouziva jiny konektor takze by to moc univerzalne neslo udelat.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod Speed_dead » 10 kvě 2019 21:29

Já mám několik zařízení, co se naštěstí nabíjí jen z USB, takže jen jedno napětí. Měl jsem několik nabíječek běžně vedle sebe. Tak jsem si pořídil 4 násobnou nabíječku a mám klid, Zcela vyjímečně nabíjím víc jak 4 zařízení současně. Jelikož má to vcelku malou hmotnost a tak mě to stahovaly jabely na zem. Vyřešil jsem to tak, že jsem nabíječku k poliččce přichytit samolepícím suchým zipem.

Napájet více různých zařízení jedním koupeným zdrojem nejspíš nepůjde. Maximálně si pořídit na každé napětí jeden zdroj a z toho pak vyvést kabely s potřebnými koncovkami. Ty kabely by se asi musely vyrobit doma. Případně všechny zdroje nacpat do jedný krabíce a ven by koukala jedna síťová šňůra na 230V a z druhé straně hejno kabelů se správnými koncovkami. To by ale musel udělat nějaký elektrikář, jelikož tam by se musel vyřešit rozbočení 230V a s to už není sranda. Mohl nastat problém, jelikož je možné, že koncovka pro 9V zařízení bude shodná se zařízením co funguje na 12V. Stejně tak stejné napětí, ale prohozená polarita. To by pak chtělo dát na každý kabel popisek k čemu konkrétně slouží a dávat při přepojování pozor, co se kam strká.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod petr22 » 10 kvě 2019 21:39

Na to co chces bys potreboval 10 samostatnych adapteru na jedne desce.

Pokud takova vec existuje, bude straslive draha.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod drobino » 10 kvě 2019 22:08

No proste bude jednodussi sdruzit co pujde treba proc mas 2x switch nestacil by jeden s vice porty? I poe by se dalo myslim resit pres switch a co externi disk tim myslis NAS? Dale router a wifi AP zvlast to lze taky resit dohromady.

Dodatečně přidáno po 4 minutách 42 vteřinách:
A co je mysleno pod tim usb hubem?

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod remkren » 13 kvě 2019 10:18

drobino píše:... to lze taky řesit dohromady.

Všechno má své důvody proč to není a nemůže být sdruženo v jednom zařízení. Navíc nebudu přece komplet měnit několik zařízení, když doplním další zařízení s další funkčností - neřeším jednorázovou instalaci několika nových zařízení, ale napájení stávajících, která jsou funkční, chodí a jsou odladěna.
Chtěl bych něco takového trošku univerzálnějšího:
Multiadapter.jpg

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod drobino » 13 kvě 2019 14:29

Ano to je sice pěkné ale maximální výstupní proud jednoho portu je 450mA (můj router má třeba myslím 12V 1A input) a podle toho napájecího zdroje si ani nemyslím že by to dokázalo utáhnout všechny porty naplno zároveň. Ta kostka stojí 4,6k a to má max výstup 1000mA ty budeš na 9 zařízení potřebovat odhadem i s rezervou tak 10A a ještě s různými napětími. Jako podle mne je jediné řešení koupit něco takového https://www.czc.cz/belkin-surgestrip-pr ... 65/produkt napíchat do toho všechny zdroje a pak udělat kabel management páskami třeba na suchý zip.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nahrazení více napájecích adaptérů jedním napájecím zdrojem

Příspěvekod ITCrowd » 14 kvě 2019 07:47

Budes si to muset vytvorit sam.
Spinany zdroj s dostatecnou proudovou rezervou na nejvyssi napeti, ktere pouzivas. Z toho pak pomoci step down buck konvertoru dostanes jednotliva napeti, ktera potrebujes. Jednotlive buck konvertory je treba dimenzovat proudove.
Nicmene podotykam, ze vsechna pripojena zarizeni budou mit v tomto pripade spolecnou zem. A nikdo netusi, co by to mohlo udelat.
BTW, proudove nastaveni nepotrebujes. Z jmenoviteho napeti si zarizeni proud vezme samo, jaky potrebuje. Zdroj jen musi byt na ten proud dimenzovan, tedy musi ho byt schopen dodat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak nabijet notebook bez adapteru Příloha(y)
    od Mladkov204 » 13 říj 2023 19:27 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1739
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:13
  • Více OS na jednom disku
    od fafejt » 18 dub 2023 23:54 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1475
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2023 09:10
  • 144hz monitor nefunguje na více než 120hz Příloha(y)
    od fakeyn » 11 kvě 2023 21:37 » v Problémy s hardwarem
    1
    801
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    12 kvě 2023 12:30
  • Jak přidám více monitorů do mini Windows PC.
    od holatir427 » 06 lis 2023 13:59 » v Problémy s hardwarem
    8
    1310
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 11:27
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    779
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů