Nová TV

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nová TV

Příspěvekod vlazy » 18 srp 2019 18:37

Už delší dobu vybírám novou televizi jako náhradu za starší CRT Samsung + STB který ale bohužel neumí DVB-T2. Vzhledem k přechodu na DVB-T2 a blížícímu se konci DVB-T je na to už asi nejvyšší čas. Na obraz a zvuk nejsem nijak náročný. Vzhledem na přechod z CRT na LCD bude snad každá současně prodávaná televize mít o dost lepší obraz. Cenově bych se chtěl vejít do 10 000 Kč, ale čím méně tím lépe. Mým dost velkým favoritem je LG 50UK6300PLB a jsem už téměř rozhodnutý ji koupit. Našel jsem tuto televizi zde za 8801 Kč což si myslím, že je za tuto televizi docela dobrá cena. Zajímá mne co si kdo myslíte o této televizi. Od televize budu sedět přibližně 2,5 m a tak zvažují jestli těch 50" nebude trochu hodně a nechtělo by to raději něco menšího.

Reklama
Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod Manoust » 18 srp 2019 19:39

LG bych nechtel, ti tam cpou RGBW panely. Jinak uz se to kolikrat probiralo, ze u takto levnych TV je to prakticky jedno co koupis.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod vlazy » 18 srp 2019 20:34

Vím, že jsou kritici LG televizi, ale zároveň je dost takových co LG televize chválí např. v různých recenzích. Každý se na to dívá asi z trochu jiného pohledu a to co jednomu nevadí může být pro někoho jiného důvodem proč by LG nekupoval. Já na televizi nejsem příliš náročný a netrávím při ní příliš času. Tu LG 50UK6300PLB jsem si vybral především proto, že za tu cenu za kterou se prodává má docela dobré funkce. Přiznám se, že ani nevím co to ten RGBW panel je, ale myslím, že z hlediska obrazu to snad bude o dost lepší než ten můj nynější starší a asi už dosluhující CRT Samsung. Co jsem se díval na televize LG v obchodech tak na žádné mi obraz nepřipadal být špatný. Samozřejmě jen krátký pohled na televizi nemusí vše odhalit a navíc nejsem žádný odborník na kvalitu obrazu u televizi. I s tou CRT Samsung jsem po stránce obrazu spopkojený i když jsem si vědom, že by to mohlo být o dost lepší. Jinak pokud se jedná o tu cenu tak tu LG 50UK6300PLB jsem viděl prodávat i za nějakých +/- 17000 Kč a nemyslím si, že za tu cenu by ta stejná byla v něčem lepší než ta kterou jsem našel nejlevněji za 8801 Kč. Tato televize je model z roku 2018 a v současné době obchody už asi pouze doprodávají její zásoby za levnější cenu.
A co ta vzdálenost 2,5 m od televize 50" je na běžné sledování v pohodě a nebo by to raději chtělo něco menšího?

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod vuLva » 18 srp 2019 20:47

Menšího? Osobně mám doma 65" na kterou koukám z cca 2,5m a přijde mi to tak akorát. Na velikost si hodně rychle zvykneš. Toho bych se vůbec nebál.

Fajn TV v poměru cena / výkon byla Hisense H55U7A, ale už se nedá asi nikde sehnat.

Jinak jak psal Manoust. Za tuto cenu je podle mě víceméně jedno co koupíš. Jestli chceš kvalifikovanější radu, zeptej se na AVManii, ne na PC fóru.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod mmmartin » 18 srp 2019 21:18

Máš-li možnost, zajdi do nějaké prodejny elektroniky a vyber tu, která ti vyhovuje poměrem výkon / cena nejvíc ze všech, které se ti podařilo shlédnout. Protože jak jsi sám napsal:
vlazy píše:Vím, že jsou kritici LG televizi, ale zároveň je dost takových co LG televize chválí např. v různých recenzích. Každý se na to dívá asi z trochu jiného pohledu a to co jednomu nevadí může být pro někoho jiného důvodem proč by LG nekupoval.
A týká se to samozřejmě kterékoliv značky.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod vlazy » 18 srp 2019 22:04

vuLva:
Větší televizi než 50" bych nechtěl kvůli omezenému místu který mám na ní. Já jsem to myslel spíše tak, že jestli ze vzdálenosti těch asi 2,5 m budu schopen očima sledovat najednou celou obrazovku, ale snad to bude v pohodě.
Pokud jde o tu Hisense H55U7A tak ji vidím prodávat na Heurece ve 3 obchodech. Možná je to docela dobrá televize, ale nechci ji, protože je větší než 50" a za cenu která mi příliš nevyhovuje. Já bych raději něco do max. 10 000 Kč nebo ještě méně. Osobně se nesnažím nic hodnotit podle ceny, ale spíše podle toho jaké má co parametry a jestli by mi to mohlo vyhovovat i když někdy cena může také mít vliv na kvalitu.
Ono na kvalifikované odpovědi záleží i na AVManii na tom jak hodně kvalifikovaný člověk odpoví. Na stejnou věc můžou mít různí lidí různé a rozdílné názory. Zde na tomto PC fóru se ptám, protože tu často vidím dotazy ohledně televizi a navíc současné televize jsou už do jisté míry něco jako počítač.

mmmartin:
Byl jsem už v různých prodejnách se dívat na televize, ale nikde nemají nějaký větší výběr různých značek které by šlo porovnat. Nejvíce vidím v obchodech televize LG a podle toho bych usoudil, že LG je mezi televizemi asi v Česku nejvíce nabízená značka. Navíc ze zkušenosti vím, že v obchodech většinou neumí dostatečně dobře a kvalifikovaně poradit ohledně parametrů a někdy dokážou člověku nakecat o některé televizi i to co není pravda jen aby ho něčím oblbli. Já si televize a i některé jiné věci nejraději vybírám v internetu kde se o tom dozvím mnohem víc než od obyčejného prodavače v obchodě. Časy kdy se v reklamě mluvilo "Přijďte, poradíme, posloužíme." už jsou bohužel hodně dávno pryč. Jaká která televize ve skutečnosti je to asi člověk nejlépe zjistí až ji koupí a nějakou delší dobu ji doma v klidu sleduje a zkouší.
Ano, u kterékoliv značky se najdou její kritici, ale i takoví kteří ji budou více či méně chválit. Nic není tak ideálního aby to vyhovovalo úplně všem. Asi na každé televizi by se dalo najít nějaké plusy a mínusy a záleží jak komu hodně ty mínusy vadí a co všechno je ochoten tolerovat.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod zeus » 19 srp 2019 20:32

vlazy píše:starší CRT Samsung + STB který ale bohužel neumí DVB-T2.
Cenově bych se chtěl vejít do 10 000 Kč, ale čím méně tím lépe.

To vyresi novy STB. A do 10 000 Kc se vejdes pomerne snadno.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod petr22 » 19 srp 2019 20:40

"Časy kdy se v reklamě mluvilo "Přijďte, poradíme, posloužíme." už jsou bohužel hodně dávno pryč. "

Na to si musis pustit Zlate dno s Vlastou Burianem, kdy prodavac pri vstupu zakaznika se poklonil
a pronesl - Cim poslouzim, pane ? Bohuzel dnesni "prodavaci" nechapou svuj vztah k zakaznikovi,
ktery je v lepsim pripade jen obtezuje. Znalost o nabizenem zbozi minimalni a z prodavace se tak
mnohdy stava podavac, ktery zkaznikovi poda to, na co zakaznik ukaze.

Hisense je cinska znacka, ale fabriku ma u nas, konkretne v Plzni.

Pokud jsi az do roku 2019 vydrzel s CRT televizi kterou jsem nevidel dobrych 15 let, budes spokojen
prakticky s jakoukoliv televizi - jen se obavam ze zivotnost nebude tak dlouha.

Obvykly postup je jit treba do Elektroworldu, kde je to videt nazivo, tam si vybrat a pak koupit
v eshopu.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová TV

Příspěvekod vlazy » 20 srp 2019 01:00

zeus píše:To vyresi novy STB. A do 10 000 Kc se vejdes pomerne snadno.
To by sice také bylo řešení a dokonce i nejlevnější. Nad tím jsem také uvažoval. Vzhledem k tomu, že ten můj CRT Samsung už asi dosluhuje tak bych nerad za nějakou dobu kdy mí úplně doslouží řešil čím ho nahradit a tak ho chci už nyní nahradit něčím dokonalejším co už STB nepotřebuje.

petr22 píše:prodavac pri vstupu zakaznika se poklonil
a pronesl - Cim poslouzim, pane ?
S tím se bez toho poklonu i v současnosti v některých obchodech setkávám. Někdy jsou ti prodavači až příliš vtíraví. Mám dojem, že je to jen proto aby zákazníka nalákali na koupi u nich, ale když se zákazník začne vyptávat na nějaké detaily nebo podrobnosti tak už s tím mají problém.
petr22 píše:Znalost o nabizenem zbozi minimalni a z prodavace se tak
mnohdy stava podavac, ktery zkaznikovi poda to, na co zakaznik ukaze.
Nebo také to co potřebuje zrovna prodat. Pamatuji si, že kdysi za mých mladých časů existovaly učební obory prodavač různého druhu a to nevím jestli v současnosti se ještě vyučuje.
petr22 píše:Pokud jsi az do roku 2019 vydrzel s CRT televizi kterou jsem nevidel dobrych 15 let, budes spokojen
prakticky s jakoukoliv televizi - jen se obavam ze zivotnost nebude tak dlouha.
Životnost té televize nebo moje? :-) Já bych spíše myslel, že životnost toho DVB-T2 než zase vymyslí něco jiného aby tím mohli donutit lidí ke koupi zase nových televizi nebo STB místo těch které by jim mohly sloužit klidně dál třeba ještě i několik let.
petr22 píše:Obvykly postup je jit treba do Elektroworldu, kde je to videt nazivo, tam si vybrat a pak koupit
v eshopu.
V Elektroworldu jsem sice nebyl, ale byl jsem se několikrát dívat na televize v jiných obchodech. O tom jsem už tu psal a tak se nebudu opakovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nova gpu
    od Pajus » 17 bře 2024 19:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    331
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 08:29
  • Nová TV 30-40K
    od bindex » 11 zář 2023 20:01 » v Vše ostatní (hw)
    22
    4138
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    15 zář 2023 12:29
  • Nová herní myš
    od Tomáš.Novotný » 05 dub 2023 12:06 » v Vše ostatní (hw)
    0
    900
    od Tomáš.Novotný Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 12:06
  • Nová grafika
    od Prophet » 30 pro 2023 20:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1020
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 23:06
  • Nova sestava 30-35 tis.
    od j.dvorka » 29 pro 2023 12:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1043
    od Smile Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 18:41

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů