Software LTE modemů

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

teichmann.ondrej
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Software LTE modemů

Příspěvekod teichmann.ondrej » 30 říj 2019 14:10

Dobrý den,

využívám pro svůj přístroj, který musí být neustále připojen na internetu LTE MODEM - Huawei E3372h, ale pokaždé po třech až čtyřech dnech se modem odpojí a prostě nefuguje jak má.
Musím jej vždycky odpojit vsunout do PC a zase zapojit do zařízení.

Chtěl bych se zeptat, zda neznáte nějaký skript, aby tento modem jel nonstop a pokud vypadne protože po čase to tak dělá, tak aby se automaticky nahodil?
U některých 3G modemů mi to nedělalo, ale u tohoto LTE ano a chceme mít modem na delší čas.

Popřípadě jak se toto dá nejlépe vyřešit.

děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Software LTE modemů

Příspěvekod ITCrowd » 30 říj 2019 14:37

Nic překvapujícího. Požaduju připojení 24/7, ale koupím si nejlevnější šmejd a pak se divím.
Toto se řeší lajnou a routerem, ve kterém může být píchnutá tato klíčenka, kdyby došlo k výpadku lajny. Neznám providera, který by zaručoval připojení 24/7 na 100%.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Software LTE modemů

Příspěvekod Microsheep » 30 říj 2019 14:43

Pokud se to USB zařízení opravdu odpojí a zmizne ze správců zařízení, tak si nejsem jistý, jestli s tím jakýkoliv skript má šanci cokoliv udělat. I pokud dám odpojit/"safety remove" USB flash disk, tak jsem nebyl schopný ho pod Windows znovu mountnout. Na internetu se tváří, že toho někdo schopný je přes správce zařízení zakázat či odinstalovat USB řadiče, což by se popřípadě dalo přes devcon naskriptovat, nicméně já jsem to u sebe nebyl schopný s daným USB u sebe reprodukovat (může být kus od kusu). Pokud se teoreticky zasekne jiným způsobem a je vidět ve správci a povolení a zakázaní ho probere, tak by to jít mohlo. Můžeš se ještě dívat a zkusit vypnout veškeré ECO režimy v ovladačích, popř. jiný USB port.

teichmann.ondrej
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Software LTE modemů

Příspěvekod teichmann.ondrej » 30 říj 2019 15:08

ITCrowd píše:Nic překvapujícího. Požaduju připojení 24/7, ale koupím si nejlevnější šmejd a pak se divím.
Toto se řeší lajnou a routerem, ve kterém může být píchnutá tato klíčenka, kdyby došlo k výpadku lajny. Neznám providera, který by zaručoval připojení 24/7 na 100%.


Potřebujeme něco cenově přijatelného a cenově dostupného pro většinové obyvatelstvo a jedná se o zařízení, které bude někde na poličce :-)

Microsheep píše:Pokud se to USB zařízení opravdu odpojí a zmizne ze správců zařízení, tak si nejsem jistý, jestli s tím jakýkoliv skript má šanci cokoliv udělat. I pokud dám odpojit/"safety remove" USB flash disk, tak jsem nebyl schopný ho pod Windows znovu mountnout. Na internetu se tváří, že toho někdo schopný je přes správce zařízení zakázat či odinstalovat USB řadiče, což by se popřípadě dalo přes devcon naskriptovat, nicméně já jsem to u sebe nebyl schopný s daným USB u sebe reprodukovat (může být kus od kusu). Pokud se teoreticky zasekne jiným způsobem a je vidět ve správci a povolení a zakázaní ho probere, tak by to jít mohlo. Můžeš se ještě dívat a zkusit vypnout veškeré ECO režimy v ovladačích, popř. jiný USB port.


Právě, že se úplně neodpojí, ale zůstane jakoby připojen, ale neteče do toho proud a formou AT příkazu, kterým sice i v toto stavu rozumí se nám jej nedaří probudit. Náš systém pracuje na Linuxu. Po cca 3-4 dnech prostě flash disk začne blikat jako, že není připojený a žádný příkaz jej nepřipojí zpět, ale lze sním pracovat.
Nyní zkouším vypnout napájení USB portu a obnovit jej zda to nepomůže.
Pak pomáhá jen tvrdý restart celé naší jednotky, ale to nechceme.

děkuji za rady.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Software LTE modemů

Příspěvekod ITCrowd » 30 říj 2019 15:21

Musíš si vybrat. Buď 24/7, nebo cena.
Kdyby sis koupil plnohodnotný router, taky by mohl ležet na poličce a možná bys problémy neměl. Dvojnásobek ceny, než si zaplatil rozhodně likvidační není.
Ale znovu opakuji, není to zaručené 24/7.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Software LTE modemů

Příspěvekod zeus » 30 říj 2019 15:26

Mas ho modeswitchnuty na 'hloupy modem' nebo pouzivas USB-LAN?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení modemu - bridge
    od FIDLIK » 08 úno 2024 16:26 » v Sítě - hardware
    0
    562
    od FIDLIK Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:26
  • Výběr VDSL modemu
    od cervcek » 11 čer 2023 07:16 » v Sítě - hardware
    7
    1522
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:39
  • Je nutná kombinace routeru a modemu.
    od Nyashiru » 06 srp 2023 00:28 » v Sítě - hardware
    2
    1583
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 16:44
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1596
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů