Komponenta - ovladače

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

SSSekky
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Komponenta - ovladače

Příspěvekod SSSekky » 11 dub 2020 16:44

Zdar, chtěl bych si aktualizovat všechny ovladače, ale nevím, co má svůj ovladač a co ne. Třeba základní deska a grafická karta určitě jo, ale co třeba zdroj nebo RAMky? Ty mají taky své ovladače?

Reklama
Uživatelský avatar
Donator_HD
Level 2
Level 2
Příspěvky: 191
Registrován: říjen 18
Bydliště: Karlovarský Kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Komponenta - ovladače

Příspěvekod Donator_HD » 11 dub 2020 16:58

Podle mého ne
CPU: AMD Ryzen 7 2700,RAM: HyperX Furry Black Series 2X8GB 2666MHz,GPU: SAPPHIRE Radeon RX 470 8GB Nitro+,MB: MSI TOMAHAWK B450 MAX,PSU: EVGA 650 GQ

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Komponenta - ovladače

Příspěvekod socirel » 11 dub 2020 17:02

Ne, já jsem nikdy u stolního pc neměl potřebu instalovat ani aktualizovat ovladače mimo ty od grafické karty.

SSSekky
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Komponenta - ovladače

Příspěvekod SSSekky » 11 dub 2020 17:04

Hledal jsem ovladače na SSD disk, HDD disk, RAMky, zdroj, chladič a DVD mechaniku (ano, já vím, už to je fosilní věc v podstatě). Žádné ovladače se mi ale nepodařilo najít. Našel jsem jen ovladače pro procesor, základní desku a grafickou kartu.

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Komponenta - ovladače

Příspěvekod socirel » 11 dub 2020 17:10

ssd mají určitý podpůrný software, stejně tak periferie (monitory, myši, klávesnice..) Ale asi bych to ovladači nenazýval. Základní deska má poměrně široké spektrum ovladačů, u notebooku jsou některé potřeba pro plnohodnotné využívaní. Ale u klasického stolního pc většinou stačí pravidelně aktualizovat ovladač GPU, jinak samozřejmě i aktualizace windows v sobě někdy obsahují aktualizace určitých ovladačů.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Komponenta - ovladače

Příspěvekod Michael850 » 11 dub 2020 17:25

Já ani nevím, na co všechno vlastně vůbec existuje driver, vždyť jediný drivery co mám a prozatím kvůli opravám se snažím udržovat aktuální je jen na grafiku (tu hlavně) a chipset.
Jinak nikdy ani nechápu, co přesně lidi myslí tím "driverem pro desku", předpokládám, že je většinou myšlen asi ten chipset, protože žádné drivery přímo na celé desky myslím ani nejsou, prostě podle toho co ta deska využívá, tak na to jí ten driver nainstaluješ. U grafiky taky neinstaluješ podle modelu, ale vybíráš podle toho co máš za čip.
Jinak na nic jiného podle mě nemá smysl vyloženě shánět drivery, natož si je pořád aktualizovat, z toho by mi po chvilce asi mrdlo v bedně, to bych nedělal nic jiného, než jenom furt na něco něco aktualizoval a stejně by to bylo většinou úplně k ničemu.
Aktualizuje se hlavně když něco úplně nefunguje jak má a chceš to opravit, ne jenom tak, protože taky se může stát, že v té aktualizaci se sice něco opravuje, ale taky to může nadělat další chyby, takže si ve výsledku akorát pohoršíš, někdy se to tak totiž stane, že se přidá spíš víc bugů než fixů.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Komponenta - ovladače

Příspěvekod ITCrowd » 11 dub 2020 17:34

SSSekky píše:Zdar, chtěl bych si aktualizovat všechny ovladače, ale nevím, co má svůj ovladač a co ne. Třeba základní deska a grafická karta určitě jo, ale co třeba zdroj nebo RAMky? Ty mají taky své ovladače?
Zlaté (nejen) IT pravidlo zní: Pokud to funguje, nehrab se v tom. Takže pokud nemáš nějaké problémy, nejlepší, co můžeš udělat je nechat to tak.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Komponenta - ovladače

Příspěvekod xbs » 11 dub 2020 17:55

podstatný sou ovladače od grafárny, čipsetu, síťovky, něgdy i audio, zbytek si systém natáhne sám, mnohdy i výše zmíněný... paměti a zdroj ovladače nepotřebujou...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lenovo prý neaktualizuje ovladače pro Windows 11 Příloha(y)
    od darkmarek » 21 dub 2023 16:42 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1300
    od darkmarek Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 16:36
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    804
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti