periferie k PC

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

xpalm302
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

periferie k PC

Příspěvekod xpalm302 » 08 zář 2020 19:54

Ahoj, chci si udělat radost d koupit si něco k PC. Konkrétně klásvesnici - mechaniku, nějakou střední cestu, cca max kolem 2K, cs lokace. Myš - klasika herní. Sluchátka+mikrofon. Nemám vysloveně preferovanou značku, ale rád bych, aby to bylo od jednoho výrobce.

Děkuji za tipy Michal

Reklama
Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod Azmir » 08 zář 2020 20:11

To nejméně důležité jakožto klávesnice máš jako první i včetně rozpočtu. Ty mnohem důležitější komponenty si jenom tak plácl a ani nevíme kolik za to máš. Upusti od jednoho výrobce. Radši si dej zálěžet na kvalitě, at ti to sedí apod než na značce.

Za mě se vykašli na cs lokalizaci klávesnice, na anglickou si zvykneš, kde jsou háčky znáš po paměti. Mezi mechanikou za 8 kil a za 5 tis prakticky není rozdíl kromě designu. Ujasni si pouze jaký chceš typ spínačů, někdo nechce hlasité, někdo má rád když to cvaká. Jiný spínač vyžaduje jinou sílu ke stisku atd, něco si k tomu pročti.

K myši, to je to nejdůležitější, dej do ní nejvíc peněz a výběru věnuj co nejvíc času. Zjisti si jaký typ úchopu používáš, změř si podle návodu na internetu, může posloužit např https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search Správná volba je důležitá, určitě nekupuju první razer ve slevě co uvidíš, jenom proto, že se ti líbí. Klidně pak napiš co si naměřil a na co si zúžil výběr, ta stránka ti s tím pomůže, jsou tam i recenze vše.

Sluchátka + mikrofon zvlášť nebo dohromady? Pokud to druhé nečekej extra kvalitu a nesyp do toho moc peněz. Pokud to první a chceš kvalitu, koukej po značkách jako audio technica a stolní mikrofon zvlášť. Dosáhneš nejlepší kvality zvuky za nejlepší peníze. Herní sluchátka jsou jenom nástroj jak z lidí vytáhnout velké peníze, za ne moc kvalitní hardware.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

xpalm302
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod xpalm302 » 09 zář 2020 12:04

co se týká toho rozpočtu taková ta střední cesta, samozřejmě jak jsi psal, že "stejnou službu" udělá klávesnice za 5K, ale i za 1K. Ruku si samozřejmě oměřím (jsem na to zvědavej) Mechaniku, aby cvakala, je to vesměs na hry a sem tam na home office.

Myš - samozřejmě nekoupím první co bude ve slevě, to bych sem nemusel psát :smile: změřím a uvidíme co to doporučí.

Sluchátka + mikrofon - ideálně pro mě na hry asi v kompletu, mám aktuálně 5+1 repro + stojící mikrofon a vadí mi to a hlavně to musím mít potichu, abych nerušil zbytek rodiny.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod Azmir » 09 zář 2020 18:44

Seřadil bych si mechanické klávesnice, tam kde to chcu koupit od nejlevnější, vybral nějakou co se mi líbí, koukl jaké má spínače, ty napsal do youtube, pokud zvuk bude vyhovovat, tak koupit, určitě nedávat zbytečné prachy, okolo litru stačí. Pokud nechceš rušit zbytek rodiny tak si ty cvakající spínače rozmysli, třeba v noci to je peklo, já bych to nechtěl.

Napiš pak co si naměřil, popřípadě na co zúžil výběr u myši, klidně proberem.

Pokud teda ted máš už stolní mikrofon tak sluchátka bez mikrofonu by ti nevadila? Ted nevím jestli si myslel že okolí ruší zvuk z repráků a nebo tebe ruší mít mikrofon zvlášť. Pro nejlepší kvalitu zvuku bych šel např do https://www.czc.cz/audio-technica-ath-m ... 89/produkt Pokud nutně sluchátka+mikrofon zkusil bych někde sehnat Sennheiser GSP 301.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

xpalm302
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod xpalm302 » 10 zář 2020 13:02

z toho odkazu na měření myši jsem trochu pomatenej. Nicméně mám "ruku" dlouhou 18 cm a šířku 10cm, úchop fingertip.

co se týká sluchátek, radši bych to měl 2v1 když hraju tak "ležím" a mám mikrák před obličejem, takže koukám přes něj...

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod Azmir » 10 zář 2020 18:26

Stačí tam zadat ty údaje a vyjedou ti vhodné myši. Leniency udává jak moc striktně se to drží tvých "požadavků". Pokud nastavíš low, vyjedou ti 4 myši. Jakákoliv z nich nebude špatná volba.

Pokud chceš teda mikrofon + sluchátka dohromady šel bych asi do jak jsem ti psal https://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-gsp-301/
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

xpalm302
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod xpalm302 » 10 zář 2020 21:00

když dám low tak vyjela Zowie ec2 (rank 20), logitech g403 (25), logitech703(26), hyperx pulsefire (51), čili ideálně vybrat dle toho...známej doporučoval tyto sluchadla https://www.czc.cz/steelseries-arctis-3 ... 51/produkt

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod Azmir » 10 zář 2020 21:05

Známej doporučuje na základě toho, co má on sám nebo proč zrovna tyhle? Steelseries byly kvalitní v době jak vznikly, ted je to podle mě celkem šmejd. Arctis 3 jsou jejich snad nejvíc lowend sluchátka a stejně si za ně řeknou dvojku. Ty Sennheisery nebo Audio Technicy jsou kvalitou zvuku a zřejmě i konstrukcí někde jinde. Ty arctisy by šli tak za půlku možná, za tuhle cenu je to nesmysl...
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

xpalm302
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod xpalm302 » 10 zář 2020 21:46

právě že je má...

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod Azmir » 10 zář 2020 22:35

A s kolika dalšíma ve stejné cenové kategorii může srovnávat? Ha? Sme u toho. Jasně že každý neznalý "doporučí" to co má, protože mu to nějak funguje a je to lepší než zřejmě noname 10 let staré sluchátka za pár šupů co měl předtím že... TO ovšem neznamená že není nic lepšího za podobné peníze. To bych si radši koupil hyperx cloudy, co jsou určitě lepší snad kromě mikrofonu a skoro litr ušetříš. Ten známý by ti zřejmě doporučil cokoliv co mu zrovna drží na hlavě, třeba mu je koupila manželka, co o tom nemá ani páru, to už se ale nedozvíš. Nevěřím že si je koupil na základě toho, že prošel mnoho tesdů a recenzí a ony ze všech vyšly jako jasný vítěz, věř že to tenhle případ není.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod vojak3 » 10 zář 2020 23:07

Mám SteelSeries Artics 5 - na hlavě držejí skvěle, nepotí se hlava a netlačejí ani po několika hodinách hraní, zvuk ve hrách super ale jinak naprd jak na tom pustíš film nebo youtube tak to není ono, nemá to moc basy atd.
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: periferie k PC

Příspěvekod Fox_25 » 11 zář 2020 01:36

https://www.rtings.com/headphones/revie ... 19-edition

Nezdá se že by to mělo nedostatek basů a jestli na tom nezní dobře hudba, hry na tom budou stejně. Samozřejmě pokud člověk poslouchá přebuzený pop, alias většinu moderních nahrávek tak to zní blbě skoro všude.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti