VR? Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Glicker
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 390
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

VR?  Vyřešeno

Příspěvekod Glicker » 13 říj 2020 20:49

Zdravím, v životě jsme neměl možnost si vyzkoušet jakýkoliv vr headset k pc, ale hrozně po něm toužím. Proto píšu zde. Jaké máte zkušenosti? Poradili byste mi nějaký? Vyplatí se do toho jít?
Co jsem tak koukal tak se mi zatím nejvíc líbí oculus rift s. Děkuju za každou odpověď.

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VR?

Příspěvekod Fox_25 » 13 říj 2020 22:28

Nejlíp někde vyzkoušet, známej se z toho asi po 15 minutách akorát solidně pozvracel.

sim20
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 652
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VR?

Příspěvekod sim20 » 13 říj 2020 22:43

Určitě vyzkoušej, já začal plánovat kde na to vezmu po prvních pár minutách :)

Je potřeba vyzkoušet skutečný headset, ne něco jako Google Cardboard. Dříve mívala vystavené headsety Alza v Holešovicích, ale teď budeš mít asi smůlu vhledem k situaci.

Oculus je takovej nejjednodušší na nastavení, ale nově vyžaduje přihlášení Facebookem a budují si vlastní uzavřený ekosystém. Navíc to vypadá, že chtějí jít cestou samostatných headsetů bez PC.

Na co to budeš používat? Plánuješ se pohybovat (Beat Saber, Pavlov, VRChat,...), nebo máš v plánu sedět v kokpitu? (Elite Dangerous, IL-2 Sturmovik, Project Cars 2,...)

Dodatečně přidáno po 2 minutách 16 vteřinách:
Ještě k nevolnosti - lidi to vnímají různě, mě z toho třeba vyloženě blbě nebylo nikdy. Co mi vadí je když počítač nestíhá. Taky je potřeba si trochu zvyknout, třeba "naučit" se plynule pohybovat v FPS hrách bez divného pocitu chvilku trvá.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: VR?

Příspěvekod Speed_dead » 13 říj 2020 23:27

Já jsem vyzkoušel na jedný lance HCT Vive a je to pěkný. Ale pro mě zatím příliš drahý. Zásadní problém je ten, že investice do vlastního VR je jen část. Druhá část je potřeba do PC, pokud ho nemáš hodně nadupaný. Když si to člověk nasadí, tak ví, že je to jen "jako". Ale tak po 10 minutách mozek začne ignorovat, že je to virtuální realita a myslí si, že tam opravdu jsi. Problém u současných her je ten, že bývají hodně krátký a některý mají příšernou grafiku.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: VR?

Příspěvekod satik » 14 říj 2020 03:10

Já bral Valve Index, protože jsem zvyklej z her jako csko ve hrách na vysoký fps a obnovovací frekvenci a když to klesne pod 100, tak se mi po chvíli dělá špatně i na normálním monitoru (motion sickness), Index má 120/144.

Obecně nejhorší je ve VR plynulý pohyb nějakým směrem, tohle má třeba nejlíp udělaný HL: Alyx, kde je možný poskočit o několik metrů dopředu a u tohohle pohybu se mi dělalo nejmíň špatně a vydržel jsem klidně 3 hodiny v kuse.

Co mi ještě nedělalo ve VR dobře byl výtah, pohyb nahoru/dolů byl hodně nepříjemný :)
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VR?

Příspěvekod petr22 » 14 říj 2020 08:37

Nutnosti prihlaseni pres Facebook zcela zabili Oculus pro jakekoliv seriozni pouziti, vubec bych
se nedivil kdyby to skoncilo u soudu - v EU temer urcite kvuli diskriminaci.

Vypadek Facebooku tedy znamena nemoznost pouziti Oculusu. Pokud Facebook nepristoupi na podminky EU,
tak vsichni majitele Oculusu v EU ho budou moci vyhodit :-)

Ono Oculus pro ne-domaci pouziti zabil uz ten fakt, ze vubec vyzaduje pro funkcnost internetove pripojeni.

Existuje VR headset, ktery funguje offline jako kazde normalni prislusenstvi k pocitaci ?

Glicker
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 390
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VR?

Příspěvekod Glicker » 14 říj 2020 09:56

VR určitě k pohybu, myslím si že beat saber je základ. Ohledně hz mám taky strach. Používám 144hz monitor a nevím jestli bude 80hz dostačující, bohužel index je cenově jinde. PC mi to zvládat bude, takže toho se nebojím.

sim20
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 652
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VR?

Příspěvekod sim20 » 14 říj 2020 13:06

Simulátory hraji s Indexem nastaveným na 80Hz a stačí mi to, ale na pohybové hry bych bral minimálně 90Hz.

Jaký máš rozpočet a co máš za PC?

Glicker
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 390
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VR?

Příspěvekod Glicker » 14 říj 2020 13:25

GTX 1660 Ti, i5-9400F, 16GB. Nerad bych přesahoval 15k

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VR?

Příspěvekod petr22 » 14 říj 2020 13:45

"PC mi to zvládat bude, takže toho se nebojím." -> "GTX 1660 Ti, i5-9400F, 16GB"

Tahle konfigurace ma zvladat 2x pocitat FHD obraz v 80+ fps ?

V nejake jednoduche hre to mozna stacit bude.


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů