Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

name66
Level 2
Level 2
Příspěvky: 154
Registrován: květen 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod name66 » 14 bře 2021 09:57

Dobrý den, koupil jsem přes facebook marketplace od pána desku a ram. Bohužel jedna z ramek nefunguje. Jakmile je ta konkrétní v PC tak skoro hned padá modrou smrtí s různými chybami, dokud byla v PC nešel ani nahrát Windows. Zkoušel jsem ji ve více PC a pořád to stejné. Prodejce mi na to napsal jen "to je divné mě fungovali" a od té doby nereaguje. Ram jsem platil předem přes účet 3500kc. Ještě chvíli počkám jestli se prodejce neozve a myslíte že to má pak smysl řešit přes PČR ? Má to nějakou šanci na vyřešení ? I když ne ale bude s tím mit prodejce nějaké problémy bude mi to za to stát. Děkuji

P.S. vím že bylo naivní poslat platbu předem ale jinak by to nedopadlo ani u dobírky a od prodejce jsem už dříve nakupoval

Reklama
Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod Mr. Incognito » 14 bře 2021 10:03

Máš kupní smlouvu? Předpokládám, že ne.

name66
Level 2
Level 2
Příspěvky: 154
Registrován: květen 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod name66 » 14 bře 2021 10:05

To nemám. Mám číslo účtu, jméno prodejce, fb konverzaci

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod petr22 » 14 bře 2021 10:05

Kupni smlouvu mas automaticky pokud probehl obchod.

Samozrejmne ze to ma smysl resit - jde o princip.

Jestli mu jde nekde napsat hodnoceni, tak ho napis.

Pokud vis jeho osobni udaje, posli mu pisemne odstoupeni od kupni smlouvy
nebo jinak ze predavas vec pravnikovi.

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod renek11 » 14 bře 2021 10:31

name66 píše:Dobrý den, koupil jsem přes facebook marketplace od pána desku a ram. Bohužel jedna z ramek nefunguje. Jakmile je ta konkrétní v PC tak skoro hned padá modrou smrtí s různými chybami, dokud byla v PC nešel ani nahrát Windows. Zkoušel jsem ji ve více PC a pořád to stejné. Prodejce mi na to napsal jen "to je divné mě fungovali" a od té doby nereaguje. Ram jsem platil předem přes účet 3500kc. Ještě chvíli počkám jestli se prodejce neozve a myslíte že to má pak smysl řešit přes PČR ? Má to nějakou šanci na vyřešení ? I když ne ale bude s tím mit prodejce nějaké problémy bude mi to za to stát. Děkuji

P.S. vím že bylo naivní poslat platbu předem ale jinak by to nedopadlo ani u dobírky a od prodejce jsem už dříve nakupoval

Tohle je zapeklitý na obě strany. Koupě/prodej z druhé ruky bez záruky je sázka do loterie.
Příklad: Prodáváš vědom si toho, že je vše v pořádku a funkční. Pak někdo jako ty si komponenty koupí a použije. Najednou zjistí, že je komponent nefunkční. Buď mohl při sestavování udělat nějakou chybu a komponent nevědomky poškodit a nebo prostě jen shoda náhod. Ten kdo prodává je teď taky v blbý situaci, jelikož neví co jsi s tím mohl udělat. To samé ty, řekneš si, že je to šmejd co ti prodal něco nefunkčního. Jak z toho ven?? Je to opravdu jen na dohodě obou stran, ale do soudu se nikomu nebude asi chtít, jelikož je to tvrzení proti tvrzení. Já ti prodal fungující věc a ty mě tvrdíš, že nefunguje...... já zas tvrdím, že si ji poškodil a teď mi ji chceš vrátit. ................. na tohle není jasná odpověď
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

name66
Level 2
Level 2
Příspěvky: 154
Registrován: květen 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod name66 » 14 bře 2021 10:36

Děkuji za odpovědi. Ramky mají mít doživotní záruku, ale protože s nima nedorazila faktura a prodejce nereaguje tak je ani nemůžu reklamovat

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod petr22 » 14 bře 2021 10:38

To je dalsi vec - zaruka - ty na zadnou zaruku od vyrobce uz narok nemas, tu ma jen
clovek co ty pameti koupil v kramu.

Dozivotni zaruka = do konce zivotnosti produktu = je treba se podivat na specifikace vyrobce,
jak je to dlouha doba, je to treba 2 roky od ukonceni prodeje atd.

" Já ti prodal fungující věc a ty mě tvrdíš, že nefunguje...... já zas tvrdím, že si ji poškodil a teď
mi ji chceš vrátit. ................. na tohle není jasná odpověď"

Na tohle je posudek soudniho znalce - a kupujici s nefunkcni veci v ruce je ve velke vyhode pokud
vec neni mechanicky poskozena. Protoze jeho posudek je cista formalita.

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod renek11 » 14 bře 2021 10:44

name66 píše:Děkuji za odpovědi. Ramky mají mít doživotní záruku, ale protože s nima nedorazila faktura a prodejce nereaguje tak je ani nemůžu reklamovat

Proto je lepší tyhle věci z druhé ruky řešit osobním předáním, kdy si vyjasníte co a jak a pokud je to jen trochu možné, sám se přesvědčíš, že je věc funkční pokud ti je prodejce ochotný předvést. Taky je jasný, že bez dokladu je to o to horší, jelikož nemáš kde reklamovat.

petr22 píše:Na tohle je posudek soudniho znalce - a kupujici s nefunkcni veci v ruce je ve velke vyhode pokud
vec neni mechanicky poskozena. Protoze jeho posudek je cista formalita.

Promiň, ani soudní znalec ti neřekne, jestli se to poškodilo v PC tomu či onomu. Nehledě na to, že pro pár stovek se většinou nikomu do takovéhle akce nechce.
Samozřejmé je, že pokud do toho někdo chce jít, tak tu šance je, ale je to na dlouhé lokty
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod petr22 » 14 bře 2021 10:51

Ze se to poskodilo v PC kupujiciho dokazuje prodavajici, proto ma stizenou situaci, zadny dukaz
ze vec u nej byla funkcni totiz nema. Kupujici pouze dokazuje ze vec ma vadu - coz je snadne.

Osobni predani nic neresi - leda ze budete oba koukat 12 hodin jak bezi Memtest bez chyb,
spousta vadnych modulu je bez chyb kdyz se to necha bezet kratce.

Ciste technicky - pokud je prodavajici slusny clovek - tak online zada reklamaci v shopu
a v pripade Alzy staci zadat jmeno cloveka, ktery danou vec fyzicky donese do prodejny,
obe strany spokojeny, max. 5 minut ze strany prodavajiciho.

Me to fungovalo (neplati u soudu jako dukaz) - a dal nekomunikovat - o cemsi vypovida.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod gogo1963 » 14 bře 2021 10:59

Renku, prodávající ručí i za vady, které se projeví později ... pokud kupující bez odkladů upozornil na to, že ram je vadná, následky bez debat nese prodávající, není to žádné tvrzení proti tvrzení ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod petr22 » 14 bře 2021 11:02

Prodavajici ruci za skryte vady a toto je primo ukazkova skryta vada.

Kupujicimu staci dokazat, ze vec je vadna, navic toto je ihned po uzavreni kupni smlouvy.

Slusny clovek to ale nenecha dojit do faze, kdy je nutna asistence PCR a soudu. Jestli na to
ma prodavajici zaruku, staci reklamovat.

Kdyby to bylo na Ebay tak uz ma kupujici od prodavajiciho treti omluvu a penize zpet na ucte.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 14 bře 2021 11:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční ram z bazaru - má smysl řešit ?

Příspěvekod gogo1963 » 14 bře 2021 11:04

přesně
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů