Pořadí mp3 na USB

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Rudaa821
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod Rudaa821 » 07 pro 2021 14:01

Lze zjistit jak budou přehrávány mp3 na radiu? Na Průzkumníku nebo TComanderu jsou vidět seřazené podle jména, datumu, velikosti, ale radio je přehrává podle pořadí jak byly načteny na USB. Chtěl bych upravit pořadí podle mě. Nenašel jsem kde je to pořadí uloženo a podle čeho to přehrávač bere a zda to jde upravit.

Reklama
Serg01
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod Serg01 » 07 pro 2021 14:23

Myslím, že to rádio si to přečte z atributu "Vytvořeno" v souborovém systému, a podle toho je seřadí.
Asi zkus hledat nějaký program na editaci atributů souborů, našel jsem např.: https://superuser.com/questions/71962/h ... le-systems

Ještě je možné, že v rádiu půjde nějak nastavit jiné řazení, např. podle názvu souboru atd.. Ale nevíme co je to za rádio.

Rudaa821
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod Rudaa821 » 09 pro 2021 12:48

Mám reproduktory na USB a ty umožňují úpravu, kterou uvádíš. Ale jiné přehrávače to berou jak to bylo nahrané. Přehrávače bych neřešil. Ty nejjednodušší to berou jak jim to dáme. Já bych chtěl ale pořadí změnit třeba v TComanderu pokud bych věděl čím je to řízeno, že přehrávač to bere jak jsme to tam dali. Pokud to na USB i přečísluji, tak si to stále přehrává podle pořadí jak jsem to nahrál. No podívám se na ten odkaz co jsi poslal.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod atari » 09 pro 2021 13:01

Rudaa821 píše:... ale radio je přehrává podle pořadí jak byly načteny na USB ...

To ses asi spletl. Tento údaj přehrávač nemá jak získat.

Rudaa821
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod Rudaa821 » 09 pro 2021 13:29

Radio je GPO Brooklyn. Nahrál jsem na USB asi 400 mp3 a začátek písní znám skoro nazpaměť protože pokud odcházím od radia (nechci to nechat trvale hrát), tak ho vypnu a jak znova zapnu, tak to hraje zase od první písně. Už mě to štve, mohl bych znova nahrát mp3 v jiném pořadí. Ale jak jsem uvedl ty reprobedny, tak ty vypnu a po zapnutí se USB přehrává od místa, kde se skončilo. Pamatují si to. Dávám zde adresu na bedny, ale asi to je vedlejší. No pro podívání.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod atari » 09 pro 2021 15:55

Ty popisuješ dvě funkce spolu nesouvisející.
To že rádio po vypnutí a zapnutí přehrává vše znova od začátku je funkce přehrávače, která nesouvisí s tím, v jakém pořadí se písničky přehrávají.

Rudaa821
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod Rudaa821 » 09 pro 2021 17:32

Atari, to ale vím. Nesouvisí, je to funkce přehrávače. Bylo by možno se podívat na mojí otázku nahoře? Zde reakce mě donutily se rozepsat a již podruhé je mi něco vytýkáno. Pouze jsem<tedy připsal co mi vadí. Přece vím, že GPO Brooklyn má pouze tuto funkci přehrávání jak jsem mu to ,,naložil". Neměl jsem čas, nyní se podívám co mi píše Serg01.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 56 minutách 38 vteřinách:
Znova jsem se na to podíval. Kontroloval jsem asi 8 mp3 jak jsou přehrávány za sebou. Oni nemají nic společného s velikostí nebo datem vytvoření, dokonce jsou skoro stejné datem, protože jsem jim srovnával hlasitost na stejnou úroveň. Pouze přehrávač ví v jakém pořadí byly nandány na USB a podle něčeho je vystavuje k přehrání. To tedy znamená, že to pouze ví USB jak je má vystavovat k přehrání. Nevím kde to je uloženo. Pokud by se ale tento nějaký záznam podařilo odstranit (poškodit), došlo by ke zmatku a tím by mp3 mohli být vystavovány k přehrání nepravidelně a bylo by to vyřešeno. Nahrané mp3 by byly po každém zapnutí přehrávače v jiném pořadí přehrávány. Věděl by tedy někdo, kde ten zápis o pořadí na USB je a jak ho zničit? Nebo by někdo mohl vědět jak dodat nějakou míchačku pořadí.

MrVoltz
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod MrVoltz » 10 pro 2021 00:32

Ahoj, zkus tento program: https://www.trustfm.net/software/utilities/SDSorter.php Je to určené přesně pro tvůj problém.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod atari » 10 pro 2021 10:50

Rádio si určuje pořadí podle názvu, nebo podle datumu. Jinak to být nemůže.

Například Total Commander ukazuje u každého souboru tři datumy (Alt+Enter). Když pominu zmatečnost těch datumů, tak rádio se řídí jedním z těch datumů, jinou možnost podle mě nemá (pokud je pravdou, že ignoruje názvy).
Takže si na USB zkontroluj podle kterého datumu se to řídí, a zkus ty datumy na USB změnit.
Přílohy
datumy.png
datumy.png (4.74 KiB) Zobrazeno 1069 x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod ITCrowd » 10 pro 2021 11:25

Jen pro upřesnění - nic není zmatečné.
Wokna mají jasně danou logiku v souborech:
- DateCreated - vytvořeno - Datum a čas vytvoření souboru
- DateLastModified - změněno - Datum a čas poslední změny souboru
- DateLastAccessed - otevřeno - Datum a čas posledního použití souboru
A aby to bylo "jednodušší", ne u všech souborů tohle platí :-) Např. excel změní DateLastModified už při otevření souboru (pokud se změny neuloží, vrátí čas zpět). To jsem řešil zde: viewtopic.php?f=61&t=113233 Dále třeba textové soubory DateLastAccessed nemění.
Chce to metodou pokus - omyl zjistit, jaké datum je pro seřazení souborů rozhodující. Kdysi jsem měl přehrávač, který se řídil dateLastModified a divil jsem se, že když jsem změnil v tcmd data souborů, nemělo to na pořadí vliv.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod atari » 10 pro 2021 12:34

Zmatečné to rozhodně je. Stačí ve WIN jenom překopírovat (přesunout) soubor z jedné složky do druhé a Win změní oba tyto datumy: DateCreated a DateLastAccessed

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pořadí mp3 na USB

Příspěvekod ITCrowd » 10 pro 2021 13:37

Není.
Musíš brát soubor tak, jak ho "vidí" systém - tedy s kompletní cestou. Tedy pokud soubor "C:\test\file.txt" zkopíruješ na "C:\Temp\file.txt", pak":
- soubor "C:\Temp\file.txt" dříve neexistoval, a teď ano, tedy byl vytvořen, a to v datu kopírování.
- soubor "C:\Temp\file.txt" byl zároveň použit, a to v datu kopírování.
- ale nebyl změněn, proto DateLastModified zůstává na stejné hodnotě.
Možná je to zmatečné, nicméně naprosto logické. A teď i asi pochopitelné :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Poradí někdo jak na opravu elektrického chopperu? Příloha(y)
    od KarelDrn » 03 pro 2023 23:18 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    4
    4250
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 16:19

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti